Štěně kouše a vrčí

Od: Datum: 08.03.14 19:53 odpovědí: 4 změna: 09.03.14 08:57

JAk odnaučit štěně, že nesmí vrčet a kousat do rukou, když si kouše třeba prasečí ucho, kost atd.? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.03.14 19:59

POkud je maličké tak bych ho nechala.Až bude větší a bude kousat tak ho štípni do čumáku z vrchu a řekni au a trochu to au zaječ.Když tohle párkrát uděláš pak ti bude stačit když řekneš au. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 08.03.14 20:12
avatar

Pravidelným tréninkem!

Souhlasím s Vámi, člověk který dává psovi žrádlo mu ho musí umět i bez problémů vzít. Samozřejmě není rozumné toho zneužívat a pejskovi zbytečně "škodit" !

Když Vás štěnák kouše, působí Vám to bolest. Tuto bolest nějak přeneste na něj, aby to trošku bolelo i jeho, aby si uvědomil, že to od něj není jen bezbolestná hra, ale vážný útok. Na svého pána a živitele pes útočit nesmí. Jeden můj kamarád - chovatel - vychovával štěňáky tak, že když vyrůstali a začali ho bolestivě kousat, tak "poklesl na všechny čtyři" a pokousal je taky. V tu chvíli si teprve uvědomili, že zuby + stisk = bolest.

Jeden ze způsobů je mu mezi čelisti (do koutku) strčit prst i s kusem jeho dásně, potom když stiskne tak se vlastně kouše sám, jeho bolest je úměrná jeho stisku, jeho útoku.

doplněno 08.03.14 20:14:

... a s výchovou bych nečekal, až bude štěnda starší, mladé proutky se nejlépe ohýbají. Samozřejmě, veškerou naši fyzickou sílu je třeba přizpůsobit velikosti štěníka a musíme vše dělat kontrolovaně, nikoli s agresí !

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.03.14 08:21
avatar

Jaká je to rasa, jak je staré? Kouše to jako zábavu nebo jako potravu nebo jako váížně? Jinak se chová hrající si čivava a jinak pubertální pit. Všechna mladá štěňata koušou ruce, protože je berou jako hračku. Mléčné zuby jsou ostré a kousání je citelné. ;) Musíte najít nějakou dobrou hranici a způsob, kdy zakročíte, protože by se mohlo stát, že psíka zkazíte. Zničíte mu sebevědomí a pak bude kousavé ze strachu a ne z potřeby obrany.

doplněno 09.03.14 11:08:

Tak musíte naučit povel ZUBY. Když dám tento povel, musí si nechat kouknout a sáhnout do huby. Je to nutné pro jeho i vaši bezpečnost. Do normálního žrádla nestrkat ruce, ale naučit tento povel mimo misku a v době bez krmení. Pak uchopit rukou kolem celého čumáku, palec prostředník zatlačit v místě, kde jsou stoličky, dovnitř do huby. Otevřít hubu, nakouknout a pustit s pochvalou.;) Odebrání nějaké kořisti, to už je něčem jiném. To už patří do poslušnosti. "Sedni, zůstaň, pusť!" To všechno pomalu, spíše hrou, máte ještě opravdu štěně. Až povyroste a s kousáním bude problém, budete ho muset taky kousnout. Je to nejrychlejší a velmi účinné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iowa
Datum: 09.03.14 08:57
4 Měsíce Jack proste si brání to svoje jídlo a docela dost

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.