Essential Foods

Od: Datum: 07.03.14 19:30 odpovědí: 3 změna: 08.03.14 16:53
avatar

Dobrý večer pejskaři (i kočkaři), za měsíc a půl si jedeme pro nové štěně a chtěla bych se zeptat co si myslíte o tomto krmení. Máte s ním někdo zkušenosti? Nevíte s jakým krmivem bych to mohla štěndovi střídat? Něčím ve stejné cenové relaci, jak je Essential? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.03.14 07:26
avatar

Micinko, já si myslím, že zvířata zbytečně polidšťujeme. Jejich chování a jejich potřeby hodnotíme podle toho, co si myslíme, že by potřeboval, dělal člověk. S krmením je to stejné. Myslíme si, že když my jíme stále něco jiného, že to prospěje i psovi. Z mých zkušeností vím, že když vyměním granule, chvilku pejskovu trávení trvá, než si na to zvykne. Tato změna je doprovázená řídkým hovínkem, ne třeba porůjmem, ale jen řídkým nebo naopak zácpou. A to nemluvím o tom, že nové krmivo pes může a velmi často odmítne. ;) Je potřeba najít granule, které se nám složením líbí, psovi chutnají, má po něm výstavní hovínko, pěknou srst, jasné oči a vůbec, je vidět, že mu prospívá. A je potřeba u těchto granulí zůstat. Najít si dodavatele tak, aby nás nějaký prodejce nezdíral z kůže a kupovat po pytlech. S odměnami bych také byla opatrnější a zůstala jen u několika ověřených druzích. ;) Pejsci se dovedou koukat úplně úpěnlivě. Co budeme jíst, na to bude žádostivě koukat jako na vzácnost, ikdyž jíme třeba suché brambory nebo kyselé okurky a my z toho máme výčitky svědomí, že mu nedopřejeme. To, že pes loudí nebo mu chutná, neznamená, že mu to i prospívá. Dětem také chutnají čipsy a kola, ale zdravé to rozhodně není. ;) Granule neměňte, když psovi prospívají! Zůstaňte u jedné značky.

doplněno 08.03.14 09:53:

Jojo, přesně jak píšete. *palec* Štěněcí a pak pro dospělé. *palec* Přála bych vám třeba dnes vidět Dorotku, co dělala při ranním venčení. Nejprve si našla nějakou kostičku, vepřový obratel to byl. Pak klacík. Lítala s těmi věcmi, házela si s nimi, číhala na ně, strkala do nich tlapkou, obíhala je. Vypadala jako kotě. A to má 18.3. devět let! Když mi ji dovezli, chovatelka mi dala Eukanubu pro štěňata. Pak jsme přešli na Royal pro štěňata a pak na Royal pro dospělé a nakonec Royl mature pro staré psy malých plemen. Z Royal, speciálek pro jorky, měla tvrdá hovínka. Ne zácpu, jen zbytečně tvrdé. Až teď Royalky opouštíme, protože Poláci změnili recepturu. ;) Obnčas to proložím vařeným, které sežere s chutí, ale vyrobí kravinec (jak vet nazval řídké hovino). Odměny nedostává, pomazlení je nejlepší. Jen za koupání a stříhání dostává piškoty. Musí být 3, umí počítat, vynutí si je. Když od někoho něco dostane, často to vyblinká, protože to zhltá. ;) Nejlepší ukazatel vhodného krmení je stav pejska, ne naše představa.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.03.14 08:29
avatar

Takže, mám zůstat jen u Essentialu a neměnit je s ničím jiným? :) A nebude to divné, že bude celý život jíst jen to stejné? Chceme totiž krmit nejprve štěněcími Ess a pak přejít na dospělácke pro velká plemena. :) Samozřejmě bude dostávat sem tam bílý jogurt, zeleninku, ovoce... :) Jinak děkuji. ;)

Datum: 08.03.14 16:53
avatar

Krásně, jasně a pravdivě napsáno. *palec*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.