Zlobivý kocourek

Od: Datum: 07.03.14 13:28 odpovědí: 4 změna: 07.03.14 21:36

Máme 2 kocoury,jeden 4letý je v pohodě druhý 2letý dělá problémy.Je to britský modrý kocourek. Problém je v tom,že je celkem dost hyperaktivní,ale převážně v noci.Přes den většinou spí,ale dost často jen tak mňouká,i když je najedený,záchod má vyčištěný,nevíme proč.Ale přes den to nevadí. Jenže největší a hlavní problém nastává ve chvíli kdy jdeme spát. V ten moment kocourek začne dělat "naschvály". Začne mňoukat,škrábat na dveře skříní,na okno,na postel,začne shazovat věci ze stolu,kouše kytky a to celé vydrží dělat klidně i hodiny(ale většinou nám dřív dojde trpělivost a zavřeme ho do kuchyně). Tam ještě chvíli mňouká nebo škrábe na dveře,ale pak se uklidní a usne. Oba kocouři jsou od mala zvyklí spát s námi v ložnici (v křesle)ale od doby co tohle začal mladší kocour dělat je musíme oba zavírat protože když zavřeme "zlobivého" kocourka..po chvíli chce ten druhý za nim.Toto jeho divné noční chování trvá cca 2 měsíce. Dříve to nedělal.Už si s tím nevíme rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mirca
Datum: 07.03.14 13:59

Vypadá to jako puberta :/ pouštíte ho ven? je kastrovaný? Podobné se stalo sousedce s britkou, jednou si jí vzala na zahradu, a pak po prázdninách zase do bytu, tím, jak byla najednou kočka bez volnosti zavřená, tak jí zlikvidovala celý nábytek, všechno pročůrala, až se teda domohla svobody a zůstala na zahradě nadobro.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucy*
Datum: 07.03.14 14:31

Bydlíme v Praze v bytě,ven kocourci bohužel nemůžou,jsou oba kastrovaní. Asi opravdu puberta:( Snad to přejde.

Datum: 07.03.14 14:06
avatar
Máme to doma úplně stejně.. Starší kočka klidná a mladší pošuk. Na noc je prostě musíme zavírat, protože by člověka nenechaly vyspat.
Bohužel nemají možnost být venku, ta mladší by to potřebovala jako sůl, protože se jí nemůžeme celý den věnovat a jakmile se nudí,tak chodí po bytě a mnouka :( Má moc energie a hrozné roupy.
Kocourka prostě musíte zabavit. Přes léto jsou celkem spokojené na balkóně, přes zimu je to horší... A navíc ač jsou kastrované, tak je to v tomto období ven víc táhne. Po okolí se linou pachy koček značkujících si teritorium a často je slyšet jak na sebe venku volají..
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.03.14 21:36
avatar

Předpokládám,že je kastrovaný.Můj kocour tohle dělal do tří let ,dnes jsou mu 4 roky a celé noci už spinká u mě a ani o něm nevím.Já jsem to řešila špuntama do uší

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.