Jak se chovat k psovi s nemocným srdcem?

Od: Datum: 06.03.14 20:06 odpovědí: 7 změna: 07.03.14 01:19

Dobrý den,

chtěla jsem se Vás zeptat: Nemáte někdo zkušenosti se psem, ktrerý je nemocný se srdíčkem. Paní doktorka mu zjistila, že je kardiak. Je mu 10 let a začala jej léčit léky. Já ovšem přesně nevím co smí a nesmí. Dostali jsme spoustu rad a doporučení, ale mě by zajímali nějaké Vaše zkušenosti s podobně nemocným pejskem. Tak trochu všichni doma tápeme. Je to složité vysvětlit psovi, že se nesmí rozčilovat. A ještě řešíme jeden problém: Nechce nám žrát léky, které musí dostat. Nemáte nějaké typy? Předem děkuji za pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 06.03.14 20:17
avatar

Zkušenosti nemám. Ale snažil bych se, aby se nedostával do situací, které ho rozčilují. A když už, tak bych se ho snažil uklidnit (vhodným způsobem řečená věta "nech toho mrňouse, ten ti za to přece nestojí", by pomoci mohla). A prášky? Někdo je zamíchá do jídla. My jsme měli všežravku, takže ji kolikrát stačilo vybudit (hele co mám, dáš si?, bude to dobrota? fakti ti to mám dát? - a to už jí lezly oči z důlků) a pak prostě prášek dát a slízla ho a spolkla dřív, než stačila zjistit, co to bylo. :-D Takže u vás by třeba pomohlo ji vybudit a pak podat prášek s něčím (do něčeho zastrčený) jako sousto dohromady.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.03.14 20:41
avatar

Já dávám psovi léky do salámu, ten sežere vždy. A jak se ke kardiakovi chovat? Asi normálně jak doposud. On si svoji nemoc stejně neuvědomuje, to vidíte jen vy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.14 20:42
avatar

Měli jsme psa s nemocným srdcem, byl to křížený kokr. Prášky taky nechtěl zpočátku žrát, tak jsme mu je prostě strčili dozadu do krku a stačí chvíli podržet tlamu a pes to spolkne. Po nějaké době se to naučil bez toho držení tlamy a poté dokonce reagoval na zachrastění krabičkou s léky radostně a polykal prášky, které jsem mu házel. Pravda, poslední tři musely být piškoty *smich* Tenhle pes měl navíc ještě problémy s ledvinami, takže byl na drahé dietě - ale ne vše na světě se přepočítává na peníze. Takže jsme jej utratili až po cca 6 letech, dožil se 17let a už prostě nemohl dál.

A co smí a nesmí - no určitě jsme jej nehonili, ale na procházky chodil vždy velmi rád, nějaké jiné omezení jsme nepraktikovali.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.03.14 22:23
avatar

Můj pes je kardiak. Voříšek 10 kg, 14 let.

První příznaky se objevily asi před 6 lety - kašel připomínající dávení. Ve skutečnosti se pes snaží vykašlat tekutinu, která se mu někde hromadí. Už jsem sem jednou psala, že lékařka přede mnou uvažovala nahlas a nejprve doporučila lék na odvodnění. Ale brzy to zavrhla, že by byly problémy s venčením. Čural by často a někdy třeba ani nedošel. Místo léků pak doporučila vařenou stravu v poměru čtvrtina masa a tři čtvrtiny příloh. Plus Omega 3 - pokapat tím žrádýlko.

A tak pilně vařím a míchám (a zamrazuji) a denně kapu olej omega 3. A musím říct, že stav se nezhoršuje, alespoň ne nějak rapidně. Během této "léčby" byl pejsek 2x v narkoze při trhání zubů. V obou případech mě doktroka upozornila, že to srdíčko možná nevydrží.

Také jsem dostala radu, že se nemá rozčilovat. To je problém, protože bytostně nesnáší všechno, co létá. Vzdušné balóny, rogala, na podzim draky a samozřejmě ptáky. Vrabci a kosi mu na zahradě létají z plotu na plot a on zuří. I jinak je stále plný života. Věřím, že mu ta Omega 3 hodně pomáhá.

doplněno 06.03.14 22:38:

Ještě k lékům - náš pes si zřejmě od svých praprapředků pamatuje, že správná potrava se má hýbat. Případnou pilulku proto dám to kuličky taveného sýra, několikrát s ní zkusím zažonglovat a schlamstne ji bez zkoumání obsahu.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ma*
Datum: 06.03.14 22:33

Kardiáčka nemáme, jen epilepťáčka a artrózáčka :) léky dáváme do paštiky, tím jak je to měkké si myslí, že to nemusí rozkousávat a spolknou to v celku :). Ať se pejskovi daří!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.14 00:52
avatar

Běžte na to logicky. Proč jsou dnešní psi tak nemocní? Protože mají zcela nevhodnou stravu. Pes je masožravec, ne všežravec jako třeba prase. Ale dnešní krmiva skoro žádné maso neobsahují. Zato obsahují plno jedovatých konzervantů, barviv, dochucovadel a rostlinných produktů. Při takové otřesné stravě se dá očekávat, že pes bude mít velký nedostatek železa a vápníku. Protože jeho organizmus je zvyklý na příjem železa z masa - když ho nedostane, strádá. Přímým důsledkem je potom oslabení srdce a celkové zhoršení kvality krve. Chemikálie v potravě zase přetěžují ledviny a játra. Pokud ještě k tomu někdo nacpe psa kravským mlékem nebo sýry, zničí mu v organizmu poslední zbytky železa. Potom mu dejte uzeniny a něco s cukrem a můžete se připravit na celkové odvápnění jeho organizmu.

Uvědomte si, že každý tzv. lék řeší pouze důsledek. Léky na nízký tlak přetěžují oslabené srdce a nutí ho pracovat víc než ve svém stavu zvládne. Neřeší příčinu. Dopřejte psovi kvalitní stravu a jeho stav by se měl zlepšit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: maj*
Datum: 07.03.14 01:19

Na druhou stranu - tak jako lidi - i psi se nedožívali tak, jako se dožívají dnes... krmivem to zase tolik nebude.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.