Fenka méně jí

Od: Datum: 04.03.14 22:54 odpovědí: 7 změna: 05.03.14 13:08

Máme fenku,která normálně sní její porci a zbytek po naší další fence,ale je pořád hubená a mám strach aby se z ní nestala anorektička.U doktora jsme s ní už byli,ale bylo to na nic.Prosím poraďte mi jak jí mám přimět aby zase stloustla alespoň trochu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.03.14 23:16

No když vám neporadil doktor *nevi* To máte jak u lidí někdo může jíst furt a je jak proutek někdo drží diety a je jak bečka:- D

Jinak odčervená určitě je a změnu stravy jste také zkoušely

Ohodnoceno: 5x
 
Od: ma*
Datum: 04.03.14 23:46

Jak je stará? Pokud je do dvou - tří let, než dospějí, bývají fenky i psy hodně vyzáblé + všechnu energii vylítají. A nebojte, fenka nikdy anorektička nebude ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.14 00:59
avatar

Tak jí dávejte její přirozenou potravu - maso. Granule jsou vesměs břečka složená z větší části z rostlinných produktů, dochucovadel, barviv, konzervantů, masa je tam minimum a ještě je chemicky upravené - pro psa zcela nevhodná strava, i když samozřejmě reklamy tvrdí opak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.14 07:55
avatar

Neviděla bych to s granulemi tak úplně a naprosto černě. Miliony zdravých a dlouhověkých psů jsou tomu důkazem. ;) V našem domě bydlí sousedé, kteří měli přístup k levnému, ale přesto kvalitnímu masu. Labíka krmili téměř čistým masem. Když předčasně pošel, veterinář dělal kapku kravál, kdo kdy viděl, aby pes žral jen maso. Kdyby dostával i něco jiného, byl by dodnes vpořádku. Nechci se přít, ale řekněte, kdo dnes má přístup k cenově přijatelnému kvalitnímu masu, zelenině a těstovinám, rýži? Kdo si to může dovolit, prokrmit majlant a strávit přípravou žrádla čas, který může věnovat své rodině. ;) Nehádám se, nechci diskutovat o tomhle problému, píšu jen svůj pohled. ;) Dorka bude mít příští týden 9 let. Hraje si, provokuje ke hře mně i psí kamarády, tahá hračky ze svého košíku, lítá za míčkem bez únavy jako blázen. Žere granule celý svůj život. Royalky, od kterých teď upouštíme, zkrmujeme zbytek, po průšvihu s Poláky, kteří změnili recepturu. Kvalitní granule nejsou "břečka" z fialových děsů! To vůbec!

doplněno 05.03.14 08:04:

Tazatelko, proč porci pro hladovou fenku prostě nezvětšíte? Proč musí krást a dojídat kámošce? Proč jí nepřidáte jedno jídlo za den. Má hlad, má rychlé trávení. *hej* Kdy jste odčervovali?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.03.14 13:08

My jí dáváme plnou misku a taky jí trochu přidáváme,ale i tak to po ní sní.A nejvíc co mě vrtá hlavou, že ta druhá fenka jí málo, ale je normální no a tahle jí hodně, ael je hubená.

Od: pb®
Datum: 05.03.14 09:21
Nepíšete nic o krmné dávce, značce granulí ani o zátěži psa. Kamarádka musela u mladého australáka přejít na granule pro psy ve sportovní zátěži, aby nebyl hubený. Však taky celý den prolítal na statku okolo koní.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 05.03.14 10:36

Jakou značkou granulí krmíte? Jak je fenka stará, jak má být velká a těžká v ideálním stavu, jakou má zátěž? Odčervujete pravidelně? Tohle jsou důležití informace, které neznáme.

Koupil bych jí kvalitní granule (Brit Care, NutraGold, Taste of the Wild, Essentials, Orijen, Purizon). Zkouknul bych dávkování na obale, pokud by nepřibírala, tak bych ji přidal. Dál můžete ke granulím přidávat jogurt, tvaroh, žloutek, lososový olej, pivovarské kvasnice.

Taky by šlo fenku převést na syrovou stravu (BARF), krmit syrové maso, vnitřnosti a kosti, přidávat zeleninu a ovoce. Pro psa je to to nejlepší co může dostat. Pro vás je to trochu práce navíc, ale není to žádná věda. Je ale potřeba si o tom něco přečíst.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.