Neznámý brouk

Od: Datum: 03.03.14 11:50 odpovědí: 4 změna: 11.03.14 11:44

Dobrý den, bydlíme v paneláku a rozmohl se nám už na podzim a teď jak začalo teplo v bytě tento brouk. Nejspíš k nám leze plastovým oknem, protože největší výskýt je právě kolem nich a na parapetu. Máme je v každé místnosti a nevíme co s nima a jak se jich zbavit. Na podzim jsme jich třeba jeden den zabili i 40ks. Mají křídla a jsou velcí asi 3mm...viz foto. Děkuji za odpověď, případně i za radu jak na ně.


avatar
Upozornění od sys strejc 03. 03. 2014 12:45:12
Jak vložit obrázek?
Napište text otázky/odpovědi a pod editorem jsou 3 tlačítka "PROCHÁZET". Po kliknutí máte možnost vybrat u sebe v PC obrázek, který chcete vložit. Mohou to být 3 obrázky na jeden příspěvek. Pak už jen stačí VLOŽIT příspěvek. Pokud zvolíte náhled budete muset obrázky vybrat znovu.
Častá chyba: po kliknutí na tlačítko VLOŽIT se zdánlivě nic neděje (měl by změnit kurzor myši), vyčkejte než se změní obsah stránky. V závislosti na kvalitě připojení a velikosti vkládaného obrázku to může být od několika vteřin až po 2 minuty. Buďte prosím trpěliví.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.03.14 12:07
avatar

Nezakládejte novou otázku. Přihoďte fotky k té stávající.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucka3333
Datum: 03.03.14 20:51

přikládám foto

Od: radan
Datum: 10.03.14 23:05

Dovolil bych si ho podle zbarvení tipnout na rušníka Anthrenus verbasci (L.), ovšem je ve zbavení dost variabilní a může to být jiný druh. Každopádně jeho larvičky s největší pravděpodovností nalezly u vás dostatek potravy a měli byste důkladně prohlédnout vše, kde by se mohly vyskytovat. Chutná jim vše přírodního původu, takže mohou být ve spíži stejně tak jako ve skříni, kde si pochutnávjí na kožešinách nebo výrobcích z vlny. Brouky samozřejmě likvidujte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radan
Datum: 11.03.14 11:44

Ještě bych doplnil, že samotní brouci vám nijak neuškodí, na oknech jsou proto, že se snaží vyletět ven, kde se normálně krmí na květinách. Pokud jste je měli doma již vloni, pěkně se vám pomnožili a ti, co jsou na oknech teď, už opět nakladli vajíčka. Zadejte si název brouka do vyhledávače a podívejte se, jak vypadají jeho larvičky a svlečky (svlečená pokožka). Podle toho je pak snadněji poznáte. Zlikvidujete je postřikem nějakým přípravkem na lezoucí hmyz, ale musíte ho po čase zopakovat, protože se budou líhnout z nakladených vajíček další. Hledejte všude, kde je nějaký suchý přírodní materiál, může to být třeba i ve starém křesle nebo ve vycpaninách zvířat a podobně. Prohlédněte také místo, kam ukládáte potraviny a zjistěte, jestli nemáte poškozené obaly a nepochutnávají si třeba na něajkých moučných výrobdích, ovesných vločkách a podobně. Snažte se vysledovat, odkud brouci vyletují. To by vám usnadnilo hledání. Když jsme ještě bydleli v paneláku, našel jsem je jednou v koutě za válendami s úložným prostorem, kam jsme nějaký čas nezabloudili vysavačem. Pochutnávali si na prachu z dek a povlečení. Přeji příjemné hledání a úspěšný boj.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.