Čistotná nesmradlavá kočka, existuje?

Od: Datum: 24.02.14 22:29 odpovědí: 32 změna: 16.03.14 10:25

Zdravím,

pronajímám byt a nemám zkušenost s kočkou v bytě. Existuje dle Vašeho názoru čistotná kočka, jak zájemci udávají v poptávkách? Dle mého kočka vždy smrdí, smrad z kočičího wc se šíří stoupačkami výš domem.

Dále, pokud se kočka nastěhuje do bytu, za jak dlouho bude umět chodit na wc? Odhaduji že dostkrát se vykálí mimo a poškodí koberce, spáry obkladů, nábytek...

Kočka i devastuje nábytek že? Když to tak píšu, tak z hlediska majitele bytu a veškerého vybavení nelze kočku v bytě akceptovat. To že by podnájemce uhradil zničení bytu kočkou je fikce. Tak snad asi ani odpovídat nemá cenu. Ale pokud někdo má zkušenost jinou, rád si ji přečtu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.02.14 22:38
avatar

Dobrý den, už to, že pronajímáte asi byt zařízený, je velká odvaha a dobrodružství.

Nějaká kočka je nic proti lidem (a jejich dětem). Vůbec bych toto neřešil, ale jen se snažil ohlídat svůj majetek. A to, že dostane zabrat, je "v ceně" - s tím počítejte.

Zdravím!

doplněno 26.02.14 11:03:

72mona3 - naprosto souhlasím. Tady jde jen o provokaci někoho, kdo nesnáší kočky a ještě je tak "rozumný", že pronajímá zařízený byt. Po skončení pronájmu bude řešit zcela jiné starosti. Např. jeden můj kolega, po ročním pronájmu zařízeného bytu, už jen objednal kontejner a vše zlikvidoval - měl tam starší a "slušný" manželský pár a stejně se devastaci zařízení neubránil. Takže, nejde o spor, zda kočka smrdí nebo ne.

doplněno 27.02.14 23:26:

Nerad se opakuji, ale zde nejde ani o to, zda kočka smrdí, či ne. Tazatel jen hledá důvod, proč byt nepronajmout lidem s kočkou. Zápach kouře z cigaret, zápach starých odpadků, zápach z bytu, kde se nevětrá, zápach z kuchyně po smažení a jiné nijak neřeší nebo mu nevadí - jen ta zas*aná kočka ho dost se*e!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hop®
Datum: 24.02.14 22:47
avatar

Existují i domácí kočky, které si brousí drápky jen na určených předmětech, které lze koupit ve Zverimexu, existují čistotné kočky, které doma chodí na jejich osobní WC a při pravidelném čištění tohoto záchodu výskyt kočky v bytě opravdu není cítit. Není to teorie, dobře vychovaná kočka trakto běžně funguje, mám ověřeno.

Bohužel Vám ale nikdo nezaručí, jaká bude kočka Vašeho potencionálního podnájemce, je asi jasné, že kdokoli slíbí cokoli, aby dostal byt.

Na druhou stranu, kočka v nepřítomnosti páníčka neštěká, takže neruší spolunájemníky, a při venčení neobčurá první roh na chodbě, jak to udělá nevychovaný nebo časově zanedbaný pejsek.

Na Vašem místě bych to předem neodsuzoval, zkuste jim dát šanci, třeba budete příjemně překvapen!

A to fakt nejsem žádný milovník koček...

doplněno 24.02.14 23:07:

@pckop ale já ho nezakazuji ! Ale když už jsme u toho, mohu si vybrat jiného nájemníka...

doplněno 24.02.14 23:20:

Ve smlouvě o podnájmu lze upřesnit podmínky přechovávání zvířat, bez ohledu na to, jestli si je vezmete při stěhování nebo až druhý den. Pravdu má vždy ten "mocnější"...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.02.14 23:03

Podle nového OZ najemníkovi nemůžete zakázat chov.

doplněno 24.02.14 23:15:

Nájemník se nastěhuje bez kočky a přinese ji později. Vy s tím nic nenaděláte.

doplněno 24.02.14 23:23:

Smlouva o podnájmu v rozporu se zákonem? Kdo bude mít nakonec pravdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: majitelbytu
Datum: 24.02.14 23:06

Máte pravdu. Zde se jedná ovšem o podnájem a o uzavírání nové smlouvy. Jsem mile překvapen věcností diskuze.

Datum: 25.02.14 05:27
avatar

Naše kočka nikdy nesmrděla a drápky si nebrousí o nábytek, je naučená na škrabadlo. A to, že kočka začne smrdět je vina MAJITELE, je to jeho problém, že záchod nečistí. Takže ano, existuje čistotná nesmradlavá kočka, a to potom kolik jich na zemi JE. Na světě je miliardy čistotných nesmradlavých koček!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.02.14 08:38
avatar

Všechny kočky jsou čistotné a NESMRADLAVÉ! Jak můžete takovou blbost napsat?Pokud je kočka nemocná,jenom v tom případě,kdy se nemůže starat o kožíšek není čistotná a to musí bý t hodně nemocná.Mám dvě kočky 5 let,mají kočičí wc veliké na 10 kilo steliva ale že by se mi šířil zápach po bytě,to tedy určitě ne!Kočky vůbec nezapáchají,to spíše psi,ti lítají venku.A že by kočka vše ničila?Kde jste na to přišel?Mají svá škrabadla,svoje hračky...a kočky se naučí chodit na wc okamžitě,jednou je tam posadíte a hned ví,kam mají chodit...Já mám starožitný nábytek,drahé koberce a mám je jako nové.Nevím,proč by to kočky měly ničit.Prý jsou v tomto případě horší psi.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.02.14 09:33
avatar

Zadavatel zdřejmě v životě zvíře nevlastnil a bohužel neví, jaké je to chovat kočku, jaký je to úžasný zážitek. Když si pořídite kočku, tak se s ní nikdy nebudete nudit a nikdy vás nepřestané nudit i péče o ní atd. Já bych osobně nemohla mít doma nějakého obřího psa, jsem spíše na kočky (i samozřejmě na psy), ale domů bych si vzala něco malýho (jorkšír, maltezák, bišonek, boloňák, jack russel), ale Dogu bych teda v domě mít nechtěla. To, co napsal "majitelbytu" zranilo asi všem chovatelům kočiček srdce, jako třeba mě. Já mám doma takovou úžasnou kočku, která nikdy nesmrděla, naučila se na WC během jednoho dne. *bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 10:01
avatar

Musím nesouhlasit s rádci, kteří píší, že kočka nesmrdí. I kdyby byl chovatel sebečistější, kočka má prostě svůj výrazný oobní pach, který se dříve či později v bytě usadí. A i když ji sám majitel většinou necítí nebo si na ni zvykne, třeba návštěvy ji cítí velice dobře a ne každému to je příjemné. Stejně jako u psa a dalších zvířat.

Ve zbytku souhlasím, kočka se skvěle dá naučit na záchůdek (a protože jsou kočky čistotné, lecky se naučí i sama) i škrabadlo, a pokud se jí majitel věnuje, tak věci neničí. Je tu však vždy malé ale, pokud kočka bude mít špatnou náladu nebo se bude nudit. Je to zkrátka zvíře, nikdo neví, co vymyslí za týden. Kamarád má kocoury dva a jediné, co ničí, je povlak na posteli, kde škrábou, jinak absolutní pohoda (také je v nájmu).

doplněno 25.02.14 10:24:

Micinko, to se ale nevylučuje. Kočky jsou úžasné, ale prostě mají specifický pach, který jejich chovatel prostě necítí. A návštěvě to buď vadí, nebo nevadí, nebo se jim to líbí, to je jasné ;), a že nic neřeknou, neznamená, že nic necítí.

doplněno 25.02.14 13:36:

Mluvím z vlastní mnohaleté zkušenosti, ale majitelům koček to vnucovat nebudu, ti mají svoji pravdu. Prostě, pokud má někdo kočku nebo psa, poznám to na prahu bytu, a nejsem sama.

doplněno 25.02.14 14:06:

Borax - jak jsem řekla, nemá smysl tohle říkat chovatelům koček, ti mají svoji neotřesitelnou pravdu:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 10:17
avatar

:D Já nic necítím, že by moje kočka měla nějaký specifický pach. Návštěvy, které k nám chodí taky nic necítí a spíše naší kočku chválí, že je čistotná... jedná paní, která k nám přišla jednou na návštěvu říkala, že by si chtěla taky pořídit kočku, že to jsou prostě úžasná zvířata. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 25.02.14 13:34
Ne, kočka sama o sobě nesmrdí. Když už připustíme, že má nějaký osobní pach, tak určitě ne výrazný. Je to i pochopitelné, kočka číhá na kořist, tak nemůže být cítit na sto honů, to by nic nechytila. Se psem nebo fretkou se kočka vůbec nemůže srovnávat, ti totiž opravdu jsou cítit.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.02.14 14:04
avatar

Mám kočky dvě v domě (4 roky). Jednou přišla známá ještě se svojí známou. Po dvou hodinách se naše kočka vynořila z pod skříně a známá té známe byla v šoku, že máme kočku a ona ji u nás necítí, protože kočky prostě smrdí a ona hned pozná (na prahu bytu, jak píšete) když někdo nějakou doma má :) Tak u nás to nepoznala a není sama. Jde jen o to čistit denně WC a prostě obecně udržovat čistotu a větrat. Znám pár jedinců co to u nich smrdí a nechovají doma nic než sebe.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.02.14 15:19
avatar

Hlídala jsem dceři kocoura Ragdol a měla obavu jak jeho wc bude smrdět, nesmrdělo vůbec, krom toho, že spal kde ho napadlo a občas jsem našla jeho chlup, nezničil vůbec nic a drápky si brousil na škrabadle. Jezdil i na chalupu a domů si vodil koťata ze dvora, okamžitě jak byla v pokoji šla použít jeho wc i když je to nikdo neučil, nestalo se, že by se vykáleli na koberec, hned začali používat jeho škrabadlo a nenapadlo je trhat záclony a ničit nábytek.

Jako malá jsem měla křečky, utekli a sežrali zevnitř půl sedačky a ještě se tam rozmnožili než se je podařilo najít a pochytat, nikdo mi nevymluví, že nepáchne fretka ale kočku i psa jsem v bytě měla a bez problémů. Dejte si do smlouvy, že nájemce případnou škodu uhradí nebo propadne vratná kauce, pokud se nepletu, tak podle nového zákona vám nemusí říkat, že zvíře má ale vy pokud to víte, nemusíte pronajmout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 16:22
avatar

Lindus: Nám taky utekl křeček a prokousal nám kabely, ale to bylo už velmi dávno ;) Když uteče někomu hlodavec, hlavně křeček, tak se může jenom modlit, aby ho našel, a aby nic nezničil. Když můj otec choval křečky jak byl malý, tak mu utekly a prokousaly jeho kabát (bunda) a měl tam pěěěěěkně veeeeelkou díru. I takový malý křeček může napáchat VELKÉ škody. Já doma křečka mám, ale musím zaklepat, že mi prozatím ještě neutekl. :) a když jo, tak tady mám kočku :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 25.02.14 19:08
avatar

Jo, křeček utečenec je pěkná potvora!

Pamatuji, jak kdysi babičce utekl a schoval se do prostředka nového koberce, který byl teprve připravený k pokládce a stál smotaný v rohu pokoje. Asi si dovedete představit, jaké měl pak koberec lemování :-D
Nakonec křečka našli umřelého v odloženém starém lavoru, nějak se tam vyšplhal a ven už nemohl...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: macik*
Datum: 25.02.14 21:01

Musím říci, že jsme také v nájmu. Loni v listopadu jsme si pořídili kočičku (první v životě). nejdříve jsme měli strach, ale vše je perfektní. Na záchod nám začala chodit hned druhý den. Podlahy neškrábe, nábytku se ani nedotkne. Po půl roce nemohu říci, že by nán doma něco zničila. Ale samozřejmě vše je na majitelích. pokud budou mít již kočičku větší na wc bude umět chodit. Ohledně zápachu. Je pravda že kočičinec smrdí. my vynášíme záchod každý den (1x) a v bytě není absolutně nic cítit. Znám lidi kteří vynášejí wc pouze jednou týdně a musím říci, že to cítit opravdu je. Záleží hodně na majitelích. Jací majitelé takové zvíře

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.14 05:33
avatar

macik: Souhlásím s Vámi ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.14 10:50
Zdravím. Že by kočka nutně musela zdevastovat byt, je myslím ostatními rádci vyvráceno. Nemusí ale může. Vše je o lidech. Nemůžete mít jistotu, že se něco nestane ani v případě, že byt pronajmete bezdětným alergikům s akademickým titulem. Každý podnik má svá rizika, se kterými je nutno počítat a snažit se je eliminovat například dobře sepsanou smlouvou. Mě se líbí návrh na propadnutí kauce. Tím každý přijímá svůj podíl zodpovědnosti a případných následků.
Přeji Vám, ať narazíte na slušné podnájemníky. M
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.14 10:55
avatar

Mám pocit, že někdo chtěl jen rozpoutat vášnivou diskuzi... a povedlo se. A jen tak na okraj... to co popisuje "majitelbytu", to se hodí i na spoustu lidí... *smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: majitelbytu
Datum: 26.02.14 12:16

to máte bohužel samozřejmě také pravdu ohledně lidí.

Od: majitelbytu
Datum: 26.02.14 12:03

Děkuji všem za názory. Nebudu reagovat na osobní poznámky. Jedná se o můj majetek, veřím, že chápete, že mám zájem aby nebyl devastován, zároveň zde vidíte snahu, že se snažím vyjít vstřít, zjistit si informace a ne apriori zvíře zakázat.

Další věc je čištění záchodu kočičího, tam mám také jisté obavy, nemám vanu, pouze sprchový kout, žádnou technickou místnost... jedině bych musel přidělat něco jako bidetovou spršku na WC a tam to čistit. To jsou peníze na víc za instaléra, další možnost poruchy...

Od: pb®
Datum: 26.02.14 12:54

Vaše obavy jsou známkou absolutní neznalosti. S čištěním záchodu nevidím jediný problém, také ho umývám ve sprchovém koutě, nechce se mi to totiž tahat do druhého patra do vany. Běžné čištění 1-2x denně probíhá tak, že hovínka se vyberou lopatkou do záchodu a spláchnou a když jde o hrudkující stelivo, pak hrudky jdou do koše. Při mytí jednou za týden, 14dní, nebo za měsíc, zkrátka jak kdo má nastavené hygienické limity, se stelivo vysype do koše, a záchod se vymyje, vydezinfikuje, utře a nasype nové stelivo. Já na mytí používám ocet, protože rozpouští usazeniny a dezinfikuje zároveň. Takže do vysypaného záchodu naleji trochu octa, ošmrdlám katráčem a ve sprcháči opláchnu a utřu do sucha.

Pronájem bytu je čistě na Vašem uvážení. jesli ho nechcete pronajmout lidem s kočkou, tak to nedělejte a raději ani ne rodině s dětmi, protože ty devastují byt mnohem víc. Vážně si myslím, že už vymýšlíte blbosti, proč byt nepronajmout (viz. bidetová sprška) a nebo vám chybí podstatný kus selského rozumu, když tak hluboce přemýšlíte nad umytím obyčejného kusu plastu.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: majitelbytu
Datum: 04.03.14 22:25

Vážený pb,

já mám za povinnost zajistit nerušené užívání bytu jeho obyvatelům. To těžko dosáhnu, pokud budou exkrementy čistěny ve sprchovém koutě. Vám jako chovateli to přijde v pořádku, pro jiné lidi je to nehygienické či nechutné. Proto snaha čistit wc na wc.

Doporučuji Vám se seznámit s parazity, které kočka může přenést na člověka.

Datum: 05.03.14 08:09
avatar

Vážený pane,vy jste úplně mimo.Dneska existují steliva,která okamžitě pohltí pach moči,zachůdek se čistí 2x denně,takže tam vždy zůstává jen čisté stelivo.Jednou za měsíc se stelivo vyhodí ,záchůdek prázdný a čistý se osprchuje ve vaně,(já jej myji v savu) ,nechá se vyschnout a opět se tam nasype nové stelivo.O jakých "parazitech" tady mluvíte?To mají možná kočky které žijí venku...Kočky co žijí doma nemají parazity,chodí pravidelně na očkování a odčervení..Je vidět ,že kočky nemáte rád a že jim vůbec nerozumíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.14 18:17
avatar

Souhlasím plně s pb i jsem se zasmála Čistím náš záchůdek úplně stejně,jen požívám savo místo octa.Jestli majitel bytu nemyslel tento kočičí záchod za 12tisíc


Ten se musí napojit na vodu a elektřinu,protože tento záchod má omývací stelivo,které sám čistí a bobíky jdou do šuplíku pod záchodem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.14 10:31
avatar

"Dle mého kočka vždy smrdí, smrad z kočičího wc se šíří stoupačkami výš domem.
Odhaduji že dostkrát se vykálí mimo a poškodí koberce, spáry obkladů, nábytek...z hlediska majitele bytu a veškerého vybavení nelze kočku v bytě akceptovat.
Tak snad asi ani odpovídat nemá cenu."

Opravdu zajímavý styl dotazu. Je jedno, kdo tady co napíše pozitivního o kočkách. Vy už máte jasno. Nevím proč mne váš dotaz tak irituje, že se k němu vracím, ale aspoň na něj odpovím (tak by to v poradně mělo fungovat).

Ano, existují čistotné kočky. Kočky nesmrdí, jejich kožich přejímá pachy z prostředí, ve kterém žijí. Při častém čištění WC se žádný smrad nešíří (pokud jich majitel nemá třeba 50). Chodit na WC umí okamžitě, a to ani nemusí být nastěhovaná v bytě. A devastace nábytku? Každý majitel kočky tomu umí v 99% předejít.

Přeji vám bezproblémové nájemníky. Bez koček, psů, křečků... dětí či seniorů.*uf*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tinuss
Datum: 27.02.14 10:56
Podle nového občanského zákoníku nemůžete nájemníkům zakázat chov.
Je tedy pouze na nájemnících, zda si kočku či psa v bytě chovat budou či nikoliv.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.14 13:56
avatar

Dobrý den, pokud máte s kočkou takový problém, tak byt prostě lidem s kočkou nepronajímejte...jistě si najdou jiný, bytů je dnes k pronájmu dostatek. My jsme měli zvířata v jednom bytě zakázaná, měli jsme kočky načerno, majitel nic nepoznal - takže asi nesmrděly (já jako kočkař to necítím). Ve druhém bytě jsme měli zvířata povolena a také nebyl žádný problém. Případné škody si přeci můžete strhnout z kauce, stačí mít dobře sepsanou nájemní smlouvu. Ono totiž při jakémkoli užívání bytu vzniká jeho opotřebení a podle mě by měly tyto případné škody být zohledněny už při výši nájmu...v praxi to tak ale většinou nefunguje, spíše se každá "kravina" strhává z té kauce. Ono byt se většinou pronajímá k bydlení, ne ke koukání:) Každopádně jsem ráda, že už bydlím ve vlastním a nemusím se stresovat z každého mikroškrábance na podlaze či nábytku:) Přeji hodně štěstí a pevné nervy, se svým přístupem budete potřebovat hodně obojího.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.14 23:01
avatar

Každá kočka je "nesmradlavá" pokud není majitel čuně. Kočky jsou čistotná zvířata a pokud se majitel stará o jejich záchůdek,tak nemají potřebu chodit jinam.Kočky umí chodit na záchod už cca 5 týdnů po narození. Totéž se škrábáním nábytku...kočky si raději obrousí drápky o škrábadlo,určené pro ně,než o nábytek. Máme doma 3 a všechno je bez problému. Být Vámi,zajdu k budoucím pronajímatelům domů a uvidíte hned.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ruze®
Datum: 27.02.14 23:16
avatar

Kočka rozhodně nesmrdí.Máme kočku 13 let a když přijde někdo na návštěvu,kdo neví,že máme kočku,tak to ani nepozná.Je důležité pravidelně čistit její WC a já ještě používám sprey,který pohlcuje pachy a naopak příjemně voní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.14 20:52
avatar

S těmi kočkami to ještě chápu, stejně jako příklad č. 2. Podnájem třetí osobě bez souhlasu pronajímatele je ale pěkná blbost, hodně pronajímatelům se to vymstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ald
Datum: 16.03.14 10:25

Dobrý den, dle mého ano. Existuje absolutne čistotná kočka. Mám už druhou a vždy když jsem domů přivezla kotě, už umělo na záchůdek. Kočky jsou velice chytré a ony sami mají zájem "to" potom zahrabat. Nikdy se nám nestalo, že by to nekdy "hodila" vedle. Ohledně nábytku je to horší. Když jste doma je hodná a neškrábe, ale jakmile odejdete moc zákaz řešit nebude.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.