Kočka před námi utíká

Od: Datum: 22.02.14 15:22 odpovědí: 11 změna: 24.02.14 13:08

Naše kočička když se k ní někdo přiblíží začne utíkat a schovávat se pod gauč nevíte někdo co s ní může být.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.02.14 15:30

Co by s ní bylo. Bojí se.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.02.14 15:55

Musíte si nejprve získat její důvěru. Neberte ji do náručí, nehlaďte ji! Počkejte, až příjde sama! Hrejte si s ní. Na provázek kousek papírku nebo peříčko a na proutek, stačí vařečka, takovou jako udici. Napodobujte myšku, ptáčka. Kapesníčkem, ubrouskem , vlastně čímkoliv napodobovat pohyb malého zvířátka. Vyprovokujte ji jakýmkoliv drobným pohybem. Kuličku, zátku, zabalený bonbon v papírku, házajte, koulejte. Ale nesahejte na ni. Když k vám příjde, nechejte ji očichat svou ruku a když se odtáhne, nevnucujte se jí. Až bude chtít ona. Chce to čas a trpělivost. Nepokazte nic spěchem! ;)

doplněno 22.02.14 16:36:

Dobří chovatelé vědí, že je pořeba koťátka "vymazlit". Brát je často do ruky, hladit, hrát si s nimi. Proto jsou u nového majitele přítulné. Koťata z venku neznají lidskou ruku, bojí se. Některé se naučí, některému strach zůstane.

Ohodnoceno: 4x

Od: kikulka
Datum: 22.02.14 17:09

my si s ní hrajeme a ona se chodí mazlit ale najednou se s ní něco stane a nechce na sebe ani sáhnout a prostě před námi utíka.

Od: mirc
Datum: 22.02.14 17:23

Tak to dělají všechny kočky :) - jen nemá náladu.

Ohodnoceno: 0x

Od: mirca
Datum: 22.02.14 16:12

Některé kočky jsou bojácné celý život, měli jsme od dětství kočku (+16), která se nerada hladila, utíkala před náma, prostě s náma jen tak žila. Myslela jsem, že jsou všechny kočky takové, teď mám malého kocoura a je to velký rozdíl, pořád za mnou chodí, chce se mazlit, až už to někdy překáží :)

Může to být v povaze, nebo jen špatná zkušenost kočky, uvidíte časem, jen to chce nenásilně.

Od: mirca
Datum: 22.02.14 17:02

První kočku jsme měli od koťáka, mazlili jsme se sní, hráli si, ale ona o to nestála, kocourka mám z venku, našla jsem ho a mazel byl od začátku :) - je to i o povaze.

Datum: 22.02.14 19:49

Nemáte náhodou britku? Naše to taky dělá a čeká , že za ní polezu a budu ji lovit. Někdy naopak ona loví mě .Vystřelí k mě když se nedívám , plácne mě za zase zdrhne . Taková hra na lov.

Datum: 23.02.14 15:41

Ano máme britku někdy dělá to samé jako ta vaše ale někdy prostě jako když nás vůbec nezná a utíká před námy.

Datum: 23.02.14 16:17

Ta naše se taky tváří , že nás nezná , oči má jak bambule , přkrčí se , uši dozadu a číhá :), nebo letí pryč jak potrhlá :) Je to její způsob hry . Pokud si s Vámi normálně hraje , lehne si k Vám , usne v místnosti ve které jste , tak to neřešte , britky jsou takové . Potrhlé :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.02.14 16:36

Ano hraje si s námi lehne si k nám usne všude tak alespoň vím že jí nic není. Děkuji

Datum: 24.02.14 13:08

My polobritku a taky to dělá. Když si s ní hraju, tak si ji chci pohladím a místo toho ona přede mnou uteče a chce, abych ji honila. No jo, s kočkama je sranda. *smich* :D

doplněno 24.02.14 13:09:

Omlouvám se za chybku, nějak mi blázní klávesnice. :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.