Ostříhat kočku?

Od: Datum: 22.02.14 13:02 odpovědí: 10 změna: 24.02.14 22:45

Dobrý den,

máme doma dlouhostrstou britskou kočku, které nejspíš pes přinesl blechy. Kočka jinak chodí ven miniálně (teď přes zimu vůbec) natož, aby byla v kontaktu s jinými zvířaty než právě se psem. Problémem ale je, že ačkoli už jsme zkoušeli různé přípravky, tak se ji vždy v srsti blechy někam schovají a nejsme schopni, je všechny vymítit. Už je i dvakrát koupaná (v rozmezí 2 týdnů), v době před, mezi a po koupání, byla ošetřována antiparazitními přípravky, ale bohužel nikdy se nezbavíme všech blech. A tak se ptám, zda by nepomohlo ostříhání kočky? Popřípadně jak nebo kde se dá kočka nechat ostříhat.

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ma*
Datum: 22.02.14 14:33

Posílám citaci ze stránek jamis-kocky.net , má kočka se díky těmto radám blech zbavila, ale byla spíše středně-dlouhosrstá, problém je že blechy jsou i v pelíšku a na různých místech, kde lehává, chce to vysterilizovat celý byt. :/

citace:

"Když blechy objevíte,nepanikařte.Nejdříve kočku vykoupejte v šampónu proti blechám.Šampón ošetří celé zvíře a usmrtí dospělé blechy.Pokud vaše kočka špatně snáší vodu,použijte pudr.Aby se přerušil rozmnožovací cyklus,musíte použít produkty opakovaně.Kromě šampónů,pudrů a sprejů existují i obojky a preparáty spot-on.Preparáty spot-on nabízejí spolehlivou ochranu.Stačí nanést několik kapek na kůži kočky.K dostání jsou i prostředky ve formě tablet a past.Ty se podávají v krmivu v dávce přizpůsobené váze zvířete a díky nim se u blech vyvine sterilita a blechy tak vyhynou.Proti dospělým blechám však nepůsobí,proto je používejte v kombinaci s jiným prostředkem.Nechrání ani proti alergii.Blechy vyhynou asi po čtyřech až pěti měsících.Po tuto dobu podávejte prostředek(tablety nebo pastu)pravidelně každý měsíc.

Nezapomeňte,že je třeba očistit celé okolí,které kočka využívá.Proto je třeba provést důkladný úklid celého bytu.Dlaždičky vydrhněte horkou vodou,koberce důkladně vysajte a vyčistěte.Přikrývky,polštáře a deky vyperte a ošetřete sprejem proti blechám.A to vše minimálně po dobu 4-5 týdnů.

Na konci každého ošetření proti blechám kočku musíte odčervit.Blecha totiž slouží jako mezihostitel pro různé druhy tasemnic.Prostředek na odčervení podejte kočce buď ve formě tablety nebo pasty."

Hodně štěstí. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andeul
Datum: 22.02.14 15:17

Já bych ji asi ostříhala a potom použila znovu nějyký přípravek proti blechám je možné že když bude mít kočka ty chlupy kratší tak blešky budou mít menší šanci se do těch chupů schovat. P.S máme doma taky britku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.14 16:28
avatar

Ostříháním srsti nic nevyřešíte. Zajděte k veterináři nebo do lékárny, musíte však vědět, kolik kočka váží a kupte pipetku, která se vylije kočce za krk, na lopatky. Blechy pochcípají. To je jediný způsob, jak blechy vybít. Pipetku kupte i pro psa, také musíte vědět, kolik váží. Jinak je to marný boj. Nemusím připomínat, že blechy kladou denně několi desítek vajíček do pelechu, do koberce, do látek. Je potřeba stříkat, luxovat a stříknout i do sáčku vysavače. Stále a furt, cca 14 dní. *plac*

doplněno 22.02.14 16:30:

A také oba musíte odčervit. I kočku i psa. Blechy přenášejí vajíčka vnitřních cizopasníků a s největší pravděpodobností je máte oba zaškrkavkované nebo mají tasemnici. Odčervovací prášky kupte současně s pipetkami! *cert* Blechy jsou potvoiry hnusné!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uzjh
Datum: 22.02.14 17:15

To samé se nám stalo také doporučuju jí česat třeba když si někam lehne tak jí vyčesejte a luxujte všude v postely pod postelí u kočičky v pelíšku my sme třeba koupily takový prášek proti blechám a tím ji vždy posypeme a blešky (už mrtvé) z ní vypadávají tak to zkuste a hlavně luxujte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 22.02.14 21:16
Ptám se jaké přípravky? Ne šampon, pudr ale přesný název. Zkoušeli jste Stronghold? Je asi nejdražší, ale funguje i na vnitřní parazity. Odblešit musíte všechna zvířata v domácnosti něčím, co zabíjí všechna vývojová stadia blech, dost jich totiž funguje jen na dospělce a to je pak marný boj a vyhozené peníze. Stříháním si nepomůžete, pokud používáte něco, co nefunguje. Také mám polodlouhosrsté kočky a nenapadlo mě je stříhat kvůli blechám. Pozor na to, kočky mohou mít z ostříhání šok, proto se většinou nestříhají celé, ale hlava, nohy a ocas se nechávají.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: manasek*
Datum: 22.02.14 22:31

Použivali jsme přípravky, se kterými jsme měli v minulosti již dobré zkušenosti. Nejdřív jsme ošetřovali srst sprejem, který nám zbyl z doby, kdy jsme jím odblešili sousedovu kočku- Arpalit. A následně jsme začali aplikoval Frontline, který pokud se nemýlím, by měl zabírat na všechny vývojová stádia blech. Šampon jsme používali klasický kočičí. Nicméně zítra vystříkáme znovu celý byt a nejpozději v pondělí ještě seženu nějaké přípravky nejlíp po poradě s vetem. Hlavně ať se těch záškodníků zbavíme.

Jinak děkuji všem za odpovědi, hlavně tedy uživateli Babkazov, který mi jako jediný objasnil, že ostříháním kočky nic nevyřeším.

Od: pb®
Datum: 22.02.14 23:05

Obyčejný Frontline působí jen na dospělce, ne na všechna vývojová stadia, na ta působí Frontline Combo, s tím mám dobré zkušenosti. Arpalit by působit na všechna stadia měl, ale obsahuje permethrin, který je pro kočky nebezpečný, může dojít u vnímavých jedinců až k úhynu. Co je to klasický kočičí šampon? Pokud není antiparazitální, je opět k ničemu. Hodně chlupů je nevýhodou u antiparazitálních obojků, protože se přes chlupy nedostane látka na kůži. Obojek prý i méně zabírá u velkých psů a i spot on se jim musí dát ne jen za krk ale i na hřbet a na kořen ocasu.

Vážně si myslím, že jste mrhali časem a prostředky na něco, co nefunguje. Taky jsem takhle s blechami bojovala čtvrt roku, protože jsem zkoušela levné věci. Nejdřív opakovaně Diffusil, který zbavil kočky blech tak na týden a stejně byl jen na dospělce, pak levnou pipetku Fyrpyst, co obsahuje jen fipronil (stejně jako obyčejný Frontline) a je taky jen na dospělce. Pak jsem tedy koupila Frontline Combo, ale musela jsem čekat měsíc, než jsem ho mohla po předchozí pipetce použít. K tomu jsem uklízela a vše doma stříkala, ale bylo to k ničemu. Po použití funkčního spot onu jsem se zbavila blech i bez důkladného úklidu bytu.

K veterináři běžte, pokud chcete platit víc, než je třeba, ale pokud Vám nabídne něco jako Fipron, Fyrpyst, Frontline, berte peněženku a utíkejte pryč. Potřebujete Stronghold, Advocate případně ten Frontlien Combo, ale ten je z nich asi nejhorší.

doplněno 22.02.14 23:21:

Přečtěte si tohle http://www.praktickelekarenst…i.cz/pdfs/lek/2011/03/08.pdf, psala to bývalá chovatelka koček a poradkyně chovu, asi jediný člověk v zemi, který vystudoval farmacii a studuje veterinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: manasek*
Datum: 22.02.14 23:28

Co jedinec to funguje něco jiného. Na psa používáme přes sezonu klíšťat antiparazitní obojek a nemá problémy i přesto, že máme velké plemeno a používáme obojky, o kterých část lidí říká, že neúčinkují, druhá část je spokojena. Bohužel blechy někde adoptoval až po sezoně a donesl je až kočce. Frontline jsme měli sprej. (Nevím jaké jsou tam účinky a rozdíly proti jiným variantám.)
Co se týká Arpalitu tak ani jedna kočka- sousedova ani naše po něm neměla jediný problém. Opět záleží na jedincích. Bohužel ani blechy s ním očividně neměly velký problém.
Šampon jsme používali klasický, to bohužel ano (moje chyba, jelikož jsem si pozorně nepřečetla k čemu přeně slouží), nicméně při každém koupání jsem kočku vyčesávala a blechy z ní odpadávaly, a tak i tato metoda byla alespoň částečně účinná a kočce trochu ulevila.
Vím, že veterináři jsou většinou víceméně vyběrači peněz (bohužel mám s nimi mnoho zkušeností), ale musím říct a zatím to zaklepat, že jsme konečně našli veterinářku, pro kterou je důležitější pomoc zvířeti, než na něm vydělat.
Nicméně děkuji za rady na přípravky, určitě budou mezi prvními, které budu shánět.

Od: pb®
Datum: 22.02.14 23:39

Obyčejný Frontline, sprej nebo spot on nemá larvicidní ani ovicidní účinky, tedy moc nefunguje. Přečtěte si ten článek, je tam hezky popsané, jaké antiparazitikum použít a proč a autorka tam jmenuje stejné přípravky, jako já. A neopisovala jsem , její článek jsem našla až potom. Taky jsem se s blechami trápila měsíce a úplně zbytečně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kejki
Datum: 24.02.14 22:45

Z linku na článek se musí odebrat větná čárka na konci, jinak souhlasím se Strongholdem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.