Bílý zákal vody

Od: Datum: 22.02.14 11:06 odpovědí: 6 změna: 22.02.14 15:46

Mám akvarium na cca 100l vody.Po počátečních úspěších se mi poslední dobou se mi nedaří. Nejdříve řádila ruducha. Tu jsem doufám zlikvidoval. Omezil jsem filtraci ( místo vnějšího hrncového filtru jsem dal do vnitřní molitanový a vzduchuji minimálně), omezil jsem krmení rybek, vyhodil dřevěné kořeny a dal nové rostliny. Jednou týdně odkaluji a měním 1/4 vody. Poslední týden se voda zakalila. Plavou v ní tisíce ( při pohledu zblízka) malích krupičeka vytváří jakousi bílou mlhu. Zkusil jsem zesílit filtraci a přidal metylénovou modř. Nezabralo to. Daří se mo chov ancistrusů a tak mám strach, abych je něčím nezahubil. Prosím poraťe mi co mám dělat. Děkuji.

doplněno 22.02.14 14:44:

Pardon omlouvám se je to" chyba počítače " . Plavou tam tisíce malých krupiček. Asi to budou nálevníci. Myslíte že stačí přestat na 2 - 3 dny krmit a filtrovat? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mirca
Datum: 22.02.14 11:32

Nemůžou to být obyč nálevníci?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirca
Datum: 22.02.14 14:50

Hlavně doporučuji více vzduchovat, vodu jeden týden neměnit a moc nekrmit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rex®
Datum: 22.02.14 14:54

Děkuji za radu. Jak často bych měl vodu měnit. Mám strach zase z ruduch.

Datum: 22.02.14 15:46

Prosím tě, ta výměna vody se dělá u zajetého akvária,když jsou tam nálevníci tak se jim jen dodává nová čístá voda pro jejich lepší množení. Chce to pochopit akvaristiku a ne dělat to co je napsaný, je důležité vědět, proč se to dělá. Když je dobře zaběhlý filtr a akvárium není přerybněné, tak se ta voda vyměňovat ani nemusí. Pořádně filtruj a jak jsi přišel na to, že ruducha, černá štětičková řasa je z pohybu vody? nebo z filtrace? Krmit můžeš, opatrně, sledovat ryby, kolik si vezmou,počítat i s ancákama, aby jim něco spadlo na dno, používat kvalitní krmení,já nedal dopustit na Tetramin, je drahej, ale nekalí tak vodu, nejhorší bylo krmivo od jedné české firmy, jak se dalo toho krmení víc, tak jsem měl hned zákal a celou nádrž zaneřáděnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.14 11:41

Nálevníci, víc filtrovat, proč jsi omezil filtraci? a nálevníky nezlikviduješ za hodinu, akvaristika je o trpělivosti

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 22.02.14 11:48
avatar

nalevnici , nechat filtrovat naplno a cekat

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.