Co je pravda na pověře

Od: Datum: 18.02.14 20:45 odpovědí: 6 změna: 20.02.14 18:34
avatar

V životě jsem na pověry moc nedala. Ale moje štěně, které váží sotva 3 kg, potřebuje vytrhnout 4 mléčné zuby, které stále drží, utlačují druhé a už měly být dávno venku. Bojím se narkozy pro tak malého pejska, který je pro mne vším. 4 veterináři mi řekli, že by se to mělo udělat. Když jsme se konečně objednali, musela jsem to zrušit pro svoj onemocnění, při druhém objednání se dr. nelíbil stav pejska a nyní jsme byli objednáni po třetí a pejskek dva dny předetím dostal průjem a zvracel. Není to nějaké varování? Děkuji za Váš názor.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: naufrago*
Datum: 18.02.14 20:52

Já se obávám, že Vám nikdo 100% neporadí... taky se sama občas ptám, jestli mi okolní "náhody" něco neukazují, ale obvykle se nedám.

Nejhorší je, že pokud to uděláte a něco se stane, budete si až do konce života vyčítat, že jste se nedala ovlivnit. A když pejskovi narostou zuby špatně a něco se stane s nimi, tak si budete vyčítat, že jste se dala...

Pokud ale 4 veterináři řekli, že je to třeba, asi bych do toho šla. Třeba napočtvrté Vám do toho nic "neskočí" a všechno bude OK ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dako®
Datum: 18.02.14 21:30
avatar

Já bych dala na rady veterinářů a zoubky bych mu dala vytrhnout. Zas to takový velký zákrok není a veterinář má zkušenosti a ví jak silnou narkozu může malému pejskovi dát, aby se mu nic nestalo. To, že to 3 x nevyšlo, je náhoda. Můj názor.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 18.02.14 21:47
avatar

Dobrý den, ono se říká, že vždy jdou tři pohromy za sebou. Takže, Vy už jste toto překonala a můžete být v klidu. Veterinář by měl vědět, co si může dovolit. Měl by pejska předem vyšetřit (hlavně poslechnout srdíčko) a podle toho se rozhodnout.

Můj pejsek měl první narkozu v 15ti letech, také jsem měl strach a dobře to dopadlo. Jenom se připravte na to, že po probuzení je pejsek docela špatný (počůra se nebo pokadí a zvrací).

Je to stav nepříjemný a člověk je plný obav, ale ono to rychle pomine. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.02.14 07:12
avatar

Já jsem takto nechávala trhat špičáky třem psům. Musíte je nechat vytrhnout co nejdříve, protože 2.zuby nebudou mít správné usazení a psovi pokazíte celý zkus. Zkus není jen o kráse, ale je i o tom, že by si kousal do proti zubu a tím oba obrušoval. A později, když se mléčné zkazí a musí se vytrhnout, ty druhé budou mít příliš místa a začnou se viklat. Nic nekombinujte, nic neřešte a jděte je nechat vytrhnout! ;) Až po injekci s narkozou budete v čekárně čekat na spánek, na pejska nesahejte, nehlaďte ho, nemluvte na něho. Mějte ho v klidu na ručníku nebo dece na klíně, ale jinak nic. Dotyky byste prodlužovali dobu usínání. Na tento zákrok se dává bezpečná a poměrně rychlá anestezie. Vůbec nemusíte mít obavy.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.02.14 09:39
avatar

Perzistující zuby musí ven, ( http://www.rtw.cz/ruzne/vet_koutek/PsoviPritelem/38_zuby.html), neváhal bych. Na pověry nedejte, a směle do toho. Ta narkóza je slabá, naši pejsci ji zažili taky a dobrý. Mimochodem, velkým pejskům se to nestává, perzistující zuby se vyskytují jen u malých plemen. A narkóza se dávkuje podle váhu. Tak se pomodlete a jděte k veterináři.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lotus*
Datum: 20.02.14 18:34

Spíš bych řekla, že ony události, které zabránily narkóze jste si přivolala svým strachem. Zkuste sama zvážit, co je pro vašeho pejska nejlepší, neberte ohled na sebe a své strachy. Co ten pejsek, jak mu je s těmi zuby, jaká jsou skutečná rizika té narkózy a co mu to přinese?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.