Pouzity travnik od psu - jak obnovit?

Od: Datum: 17.02.14 11:28 odpovědí: 2 změna: 17.02.14 11:52

Rada bych se zeptala, na zaharde mame hlidaci psy. Oblibili si jeden kus travy na venceni - hromadky samozrejme uklizime, ale i tak je trava obcas znecistena a zacina zavanet... existuje neco, cim neutralizovat zbytky hromadek a obnovit travnik? zaslechla jsem neco o vapneni, ale radsi se zeptam :)

diky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 17.02.14 11:38
avatar

Dobrý den, vápnění trávníku je běžné, ale je to kvůli zamezení vzniku mechů.

Zkazit tím asi nic nemůžete, ale myslím, že na jaře se trávník vzpamatuje sám a při dešti a větším odparu vlivem vyšších teplot, ten problém pomine. Také je dobré trávník provzdušnit vyhrabáním a tedy použít vápenec, který je k tomu určen a lze ho koupit v potřebách pro zahrádkáře. Zdravím!

doplněno 17.02.14 11:43:

Také můžete z jara přihodit i trochu trávního semínka a zapravit do půdy. Asi budou stačit hrábě a zalévat.

doplněno 17.02.14 11:56:

miklous - opravovat Vás nebudu, neb si myslím to samé. Snad jen, že ten vápenec jsou drobné kamínky a ne prach. Prachové vápno bych také nedoporučoval a to asi spíše kvůli možnému poškození tlapek u pejsků.

doplněno 17.02.14 12:34:

miklous - myslím, že toto nehrozí. Ten vápenec je bez zápachu a působením vody se hned (tedy postupně) rozpouští a vstřebává do půdy. Pes asi nebude mít potřebu vápenec očichávat nebo olizovat. Je fakt, že můj pejsek občas trávu "spásal", ale jen tu horní a čistou. Také prý pes spíše vycítí, co je a co není dobré, tak si dá pozor. Kočka se údajně otráví snadněji, protože má tuto schopnost menší. Ale, ani jí by vápenec v trávě uškodit neměl, protože se používá běžně.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.02.14 11:52
Dobrý den. Vápno má za úkol neutralizovat výměšky pejsků. Pro trávu mi to přijde logické. Jen bych měla strach, aby vápno neuškodilo pejskům (např. při vdechnutí). Já osobně bych raději trávu častěji uhrabala (nejlépe kovovými hráběmi - aby se trochu narušil povrch zeminy) a řádně prolévala vodou. Tím by snad došlo k odplavení nebo alespoň k částečné neutralizaci nečistot. Jsou to jen mé doměnky... Pokud se mýlím, jistě mě někdo opraví. M
doplněno 17.02.14 12:16: Ben: Díky za potvrzení... A nemohl by vápenec poškodit (spálit) pejskům čich, pokud by byl částečně rozpuštěný? Budou ho očichávat, mají vlhké čumáčky... Je to silná zásada?
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.