Kupní smlouva na psa

Od: Datum: 16.02.14 16:22 odpovědí: 4 změna: 16.02.14 17:14

Dobrý den, jsem nucela prodat psa a potřebovala bych poradit ohledně vyhotovení kupní smlouvy - konkrétně pak znění týkající se odstoupení od smlouvy.

Z hlediska českého práva je zvíře považováno za věc, a proto se veškeré kupní smlouvy, jejichž předmětem je koupě zvířete (psa), řídí ust. § 588 a násl. zákona č. 40/1964 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "občanský zákoník")... Právo odstoupit od smlouvy má kupující i tehdy, jestliže jej prodávající ujistil, že věc (pes) má určité vlastnosti, zejména vlastnosti kupujícím vymíněné, anebo že nemá žádné vady, a toto ujištění se ukáže nepravdivým...

Potřebovala bych vědět, zda v kupní smlouvě musí být vždy uvedeno znění "Smluvní strany se dále dohodly, že kupující má právo odstoupit od této smlouvy i bez udání důvodu, a to do 15 dnů od jejího podpisu." Případně, zda tuto dobu lze prodloužit či zkrátit?

Nerada bych, aby z nějakých důvodú pejsek cestoval tam a zpátky a byl tak podroben ještě většímu stresu.

Moc děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: oida
Datum: 16.02.14 16:37

Já myslela, že pes už není považován za věc?

Ohodnoceno: 0x

Od: xixi*
Datum: 16.02.14 17:03

Zvíře už není věc, je teď nově smysly nadaný živý tvor.

Pokud jde o kupní smlouvu, našel jsem jakýsi její vzor, který si můžete upravit podle svého.

http://www.zbynekmlcoch.cz/in…vzor-ke-stazeni-zdarma-online

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.02.14 17:06

Nene, pes není věc. ;) O jaké rase hovoříte? Jak vzácná je to rasa, že se tak staráte se smlouvou? ;) Kdysi, když jsem prodala štěňata, sepisovala se smlouva. V ní byla rasa, pohlaví, datum narození, v jakém jsou stavu, číslo tetování, jaké očkování, jaké odčervení štěňata absolvovala. ;) Ale i mimo smlouvu jsem po bonitaci vracela nějakou menší částku, na které jsem se s novými majiteli dohodla, protože jim oběma nevylezl jeden zub. Tím pádem nebyly uchovněné. Vlastně jen jednomu novému majiteli, ten druhý nechtěl nic, že se to nedá předvídat, že štěně s tím rizikem kupoval.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.02.14 17:14

Jedná se o šarpeje. Jde mi hlavně o to, aby kupní smlouva splňovala veškeré náležitosti, které má mít.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.