Agresivni stene

Od: Datum: 15.02.14 13:54 odpovědí: 9 změna: 16.02.14 07:25

Ahoj, mam 6 tydnu stare stene - krizence labradora a bordelkolie.Je to hodne zivy stene, samozrejme si chce porad hrat a vsechno kousat.Ale nekdy to s tou zivosti prehani a nezna miru, tzn nekdy to jeho hrani prechazi az v agresivitu.Treba kdyz se s nim pretahuju o micek uvazany na provaze (urcite znate-je to klasicka psi hracka).Vrci, vrti u toho ocasem a je videt, ze to bere jako hru.Pak ale uz zacne vrcet, cenit zuby a utoci na ruce pomerne dost silne.

Nebo kdyz prijdeme zvenku a ja mu otiram packy, ktery ma od blata.Nesnasi to a hned na me zacne vrcet ,cenit zuby a vztekat se az z nej jde zlost.Vetsinou pomuze kdyz ho trochu placnu a zarvu na nej.To na chvili zabere a necha si ty packy jaks taks ocistit.Nikdy to ale nema dlouhodobejsi vliv.

Nevite, jak ho tyhle agrese zbavit?Nechci aby z neho vyrostl agresivni a nevychovanej pes, navic mam jeste jednoho psa a nechci aby k nemu byl agresivni az vyroste.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.14 14:06
avatar

Já vždycky našeho psa, když má pocit, že by mohl mít nade mnou navrch, připlácnu k zemi, kde pak leží jak placka. Nebiji ho, prostě ho povalím a nechám v takové podřadné poloze. A je fakt, že mu u toho taky někdy nadávám zvýšeným hlasem. On je to hafan z útulku, nemáme ho od malička, takže ta výchova je taková horší.

Takže já si myslím, že to chce trpělivost, ukázovat štěněti, kde je jeho místo. Je to jako s děckem. A nepolevit.

doplněno 15.02.14 21:33:

Pokud by štěně bylo u své mámy a zlobilo, tak ho ona chytne za zátylek za kůži a trošku s ním potřese. Pro psa je to výstražné. Já to taky tak občas dělám. To máte vidět, co to s ním pak udělá. Psa ale zásadně nebiji. On to stejně nechápe. Vzpomínám si, že náš první hafan, kterého jsme měli od štěněte, tak se při hře taky tak uměl rozdovádět. A tento třetí, z útulku, tak když si hrajeme, tak taky kouše, ale jen tak jako (nestiskne). Ale kdyby přitlačil, tak bych asi s hrou přestala.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xixi*
Datum: 15.02.14 15:22

Je to ještě psí mimino, musíte mu ukázat, co smí a co ne, on to neví.

Takže pokud vidíte, že to bere jako hru, tak dobrý. Ve chvíli, kdy hra přejde v agresi, tak okamžitě ukončit hru. Prostě sebrat hračku a ignorace. Psa rozhodně nebijte. Pokud nemá rád, když mu saháte na packy, tak ho naučte, že to může být pro něj výhodné. Vemte to jako hru když jste doma a je v klidu. Vemte ho k sobě a jemně mu sahněte na packu. Pokud je v klidu dostane hned pamlsek. Postupně dotyk zintenzivňujte.

Můžu se zeptat, proč šlo štěně tak brzo od matky? Odebírat se má nejdříve v osmém týdnu. Ono se i u matky mezi sourozenci lecos naučí.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.02.14 15:48
avatar

Přesně, jak píše Xixi - v případě agrese okamžitě ukončit hru a psa si nevšímat.

Pokud vrčí, dát jasný povel (nemusíš hned křičet, ale postupně zvyšovat hlas), ale nebít (ne rukama, ale třeba loženými novinami, když to nepůjde jinak). Pokud i poté zaútočí, povalit na zem a chvíli držet, takto to dělá přítel se psem, když má jednou za rok období a zkouší, jestli by náhodou nemohl být vůdcem smečky. Rozhodně si ho ale nenech přerůst přes hlavu, musíš mu pevně a jasně stanovit, kde je jeho místo.

doplněno 15.02.14 16:48:

Babkazov - s tím plácáním apod. se samozřejmě musí opatrně, ale přitiskutí k zemi a případné zastrašení lze vidět jak u výchovy štěňat fenkami, tak třeba u vlčat, popřípadě potom u boje o pozici ve smečce.

doplněno 15.02.14 22:25:

Nerrynko, tady je to těžké. Napíšeš "vytahat za kůži", sesypou se na tebe odpůrci. Napíšeš "plácnout novinami" a zas je to špatně... ;).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nerrynka
Datum: 15.02.14 22:16

křičet.. pomalu zvyšovat hlas ... dobrý, nebít (ne rukama, ale třeba novinami...-? Myslíte si, že psy ve smečce mají noviny? aby vudce smečk každého psa plácnul přes čumák novinami... Co třeba ednoduše používat psí řeč!... chytit za zátylek a protřepat-oravdu funguje okamžitě si uvědomí, že tohle není správné! povalení na zem je možnost až ta další.. v hiearchi se to používá když někdo někoho chce zabít... a nic jiného na něho nefunguje.. :) jiank samozdřejmě nenachat si ho přerust přes hlavu :) vše s láskou ale důsledně

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.14 16:31
avatar

Skoro 7 týdnů? To je ještě mimino, které by mělo být u maminy. Pozor na to pleskání, křičení, tlačení k zemi. Je to totéž, jako byste takhle trestal kojence. Nechápe a jen ho můžete velice snadno zlomit, zkazit. Musíte velmi opatrně. Laskavě, ale důsledně. ;) Předcházet situacím, které by se měly trestat.

doplněno 15.02.14 17:34:

Asi před dvěma lety se u nás rozmohla móda velkých silných psů. Takoví se širokými plecemi, masívními žvýkacími svaly, svalnatými stehny. Stafordi, pitbulové, bulterieři. Pořizovali si je mladí mužští, potetovaní, s vyzývavým pohledem a agresívním chováním. Ale víte co?! I mladá děvčata. Tak maličko přes 18 let. Takové jako něžné víly víly, 50 kg i s klíčemi v kapse. Dělalo se mi mdlo, když jsem je viděla. A dnes? Mladí mužští hulákají, trhají silnými vodítky na silném obojku a pro ránu nejdou daleko. A ta děvčata, jsou tři, každá z jiného konce našeho obvodu, něco tiše pípají, pes cupká vedle ní. Když se ta krvelačná bestie koukne na moji Dorku, děvče něco tiše řekne, pes se narovná a kouká se před sebe. Jen koutkem oka Dorku sleduje. A jde, vodítko prověšené a mladá si telefonuje. *sok* Páááni, to je pohled, to je srovnání! Klobouk dolů! Jde to bez trestů, bez řvaní, bez škubání kůže za krkem, bez ponižování psa. Jde to! Viděla jsem to! A ne u jednoho psa a jedné dívky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.02.14 16:40
avatar

Ouha... Máte doma úplně malého psíka, který, stejně jako děti, nemá nijaké zkušenosti. Ty teprve bude nabývat a to je pro Vás důležité. Co mu v prvních měsících dáte, to ho bude provázet po celý život. To, že vrčí a kouše do všeho možného, to je naprosto přirozené a bude to dělat ještě nějaký čas. Není to nijaká agrese! V šesti týdnech(!?) se není čemu divit. Psíka za to netrestejte, je to marné, nepochopí to. Pokud již v této době řešíte situaci plácáním, je to nanejvýš nevhodné, psík se Vás začne bát nebo Vás začne prostě nenávidět. Mám pětiletou BOC a doposud jsem neměl potřebu ji plácnout... a nikdy už určitě mít nebudu. Asi jste si měli před přijetím štěněte něco o výchově psů přečíst. Kříženec, kterého máte, bude při dobrém vedení bystrý, věrný a velice aktivní pes. Mějte s ním proto v tomto důležitém období velkou trpělivost! Hodně štěstí!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: nerrynka
Datum: 15.02.14 18:40

Pěkný..jestli se můžu zeptat jak se v takové chvíly zachováte Vy? když na váás začne cenit zuby? :)

Neplácejte ho, ani po čumáku ani novinami, pes to nepochopí tedy jako trest ano ale pokud chcete mu opravdu ukázat (což Vy ano) že takovéto chování normální není, jako cenení zubů při hře a už vubec žádné cenení zubů... tak ho chytněte za zátylek- na horní straně krku, za kůži.. a zatřepejte s ním a řeknete mu povel dusledně ne.. musíte to ale udělat v ten moment kdy se to stane apk už bude pozdě. :) nic mu tím neuděláte nezlomíte atd. Tohle chování používají psi ve smečce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.14 07:25
avatar

Nerrynko, psi cení zuby ze dvou důvodů. Buď varují nebo se bojí. Poznáte to podle postavení uší. Ale prostě neexistuje, aby pes cenil zuby na svého pána. Neexistuje! Psovod, cení-li pes zuby, dělá někde velikou chybu. Třeba tu, že pes nechápe, co se po něm chce. Jen ví, že bude trestán. On by vám velice rád vyhověl, ale nerozumí tomu, co mu říkáte. Je to jako když hulákáte na Vietnamce. On slyší dobře, ale nerozumí vám. *sok* Celé soužití musí být důvěře a pochopení toho druhého. Vy musíte chápat, co vám říká pes a pes musí rozumět vám. Není to soutěži, kdo bude tvrdší, surovější, ten vítězí. Rána, vytánání zakůži a všechny ostatní záležitosti jsou sice rychlé, ale ve svém důsledku velice nedobré. Pes si logicky nedá dohromady trest, řvaní a význam povelu. On nedělá schválnosti, on prostě jen nerozumí. ;) Je to srandovní, když babka s jorkinkou dělá přednášky? Jorka mám od té doby, kdy se hůře pohybuji. Ale v době, kdy jsem byla pohyblivější, jsem dělala výcvikářku velice tvrdohlavým kníračům. Takže ano, o výcviku něco vím.A nemám snahu vás nebo psa shodit, mám jen snahu vysvětlit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.02.14 22:14
avatar

Určite ho máte doma chvilinku , je dost malé , ještě mělo být u mámy a sourozenců. Hraje si s Vámi po psím způsobu , štěnata se okusují , přetahují , válí se po sobě , když se jim něco nelíbí , tak se brání a koušou . Vlastně dělá všechno jako normální malé štěně . Lidské hraní se bude teprve učit . Od Vás .Nekřičte a neplácejte , za kůži netahejte. Bylo by zmatené a ztratilo k Vám důvěru.Jakmile štěně při hře přestřelí , tak okamžitě hru ukončete.Ono má ve své hlavičce moc dobře zakodováno , že když kousne sourozence , tak si s ním nikdo nechce hrát.Tomu dobře rozumí , tak to využijte k výchově .Při přetahování ukončete hru před prvním náznakem vrčení , štěně se takto naučí konrolovat vzrušení ze hry,Při mytí pacek na něj nekřičte a ani ho neplácejte , spojilo by si to jako nepříjemnou věc a měl byste s tím problém navždycky .Raději si na to mytí nechejte víc času a trpělivě umýt jednu nohu , pomazlit , druhou nohu , podrbat atd. Prostě to spojit s něčím příjemným . Toto , co popisujete skutčně není agrese , ale zatím jste nenašli společnou řeč , Ono neví co mu říkáte , vy nevíte co na Vás štěká . Chce to trpělivost a budete mít báječného psa s rozvahou labradora a hravostí borderky.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.