Labrador a granule - jaké vybrat?

Od: Datum: 14.02.14 15:30 odpovědí: 25 změna: 18.02.14 16:12

Ahoj, na jaře (za 2-3 měsíce) si budeme pořizovat štěně labradorského retrívra. Našla jsem granule a potřebuji vybrat jen dvě značky. Můžete mi prosím pomoct s výběrem? :) Klidně můžete doporučit nějaké do 1290Kč/12 - 15 kilogramů. Momentálně máme okoukané tyhle značky: Essential Foods, Nutra Gold, Brit Care, Taste Of The Wild. Kterou značku byste brali? Nebo byste doporučili i nějakou jinou? Děkuji :D

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: xixi*
Datum: 14.02.14 18:15

Juchůůů, moc jste mě potěšila, že saháte po kvalitních granulích *palec*. Všechny zmíněné jsou vhodné, i když jsou v různých cenových a kvalitativních úrovních.

Vzal bych to takhle, seřazeno od "nejhorších po nejlepší" (berte s rezervou, každému psovi sedne něco jiného):

Brit Care - základ pro ty, kteří nechtějí krmit šrot, ale nechtějí investovat příliš peněz

NutraGold - sice s trochou obilnin, ale jinak dobrá volba. Někteří lidé u nich zůstanou, dost lidí pak postupuje na jiné, bezobilné, granule, když vidí, že pes prospívá na granulích z masa a nemusí být ládován obilím a kukuřicí.

Taste of the Wild - bezobilné granule, žádná pšenice ani kukuřice. Problém u nich někteří vidí v tom, že nejsou rozdělené na granule pro malé, střední a velké psy.

Acana - bezobilná řada je dobrá volba

EssentialsFoods - většinou uváděné jako top krmivo, jediné zápory co jsem slyšel jsou velké balení (majitelé malých psů s tím mají problém) a někdy po nich psi reznou

Orijen - také top krmivo, některým psům způsobuje průjmy

Seřadil jsem to podle svého uvážení a zkušeností, samozřejmě je více značek a ještě mnohem více názorů. Já bych doporučil EssentialsFoods a Acanu, pokud chcete dvě značky. Co se týká ceny, nekoukejte na cenu za pytel. Zkuste si podle dávkování spočítat cenu denní dávky. Ono totiž můžete mít pytel levnějších granulí, kterých ale třeba musíte dát víc. A hlavně až si pojedete pro štěně, měli byste od chovatele dostat granule, kterými krmil štěňata on. Většina bohužel krmí málo kvalitními granulemi kvůli ceně (čest vyjímkám) i když vám tvrdí opak. Pak musíte postupně přejít na nové, vámi vybrané granule, abyste se vyhnuli průjmům z rychlého přechodu.

Essential Foods Beginning Large Breed

Acana Dog Puppy Large Breed

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.02.14 21:22

Nakonec asi pujdeme do EssentialFoods. :) Mí rodiče do krmiva pro psa investují maximálně 1000,-Kč a pro mě nedělá problém těch 200,-Kč doplatit. :)

Datum: 14.02.14 21:44

Řekněte rodičům, že investice do kvalitního krmiva je lepší než mnohonásobky pak dávat za veterináře. Ještě si pohledejte jak je to s kloubní výživou, jestli je třeba dávat prventivně navíc ke granulím. U velkých psů to bývá někdy problém. Ale já mám velké psy na barfu a tam je to trochu jinak, a malej co je na granulích zas kloubní výživu nepotřebuje.

doplněno 14.02.14 21:47:

já doporučím obchod psimafie.cz, mají hodně často dopravu zdarma a hlavně je s nimi super domluva, rádi poradí s výběrem nejen granulí

Datum: 14.02.14 21:25

Dobrý den,

řešení je docela jednoduché, pokud chcete svému miláčkovi dopřát opravdu kvalitu a nezničit mu zdraví.

Zásada je, vybírat granule podle jejich složení. Složení je popsáno sestupně podle obsahu té které součásti. Musí začínat masem a rozhodně by neměly granule obsahovat silné alergeny jako je pšenice, sója, sójový olej a pozor na vejce. Špatné je také popis jako "Masový separát" nebo maso bez udání druhu. Je-li na předním místě např. kukuřice, tak jde o šrot pro hospodářský dobytek. Zbytečnost je třeba lněné semínko, které je v nedrceném stavu nestravitelné. V každém případě dejte přednost superprémiovkám a nenakupujte v supermarketech. Osobně mám dobrou zkušenost se společností www.pet-food.cz. Cena příznivější než v obchodě a to i s dopravou až domů.

Datum: 15.02.14 08:57

Já vím, že je třeba se dívat na složení. :) Kočce budeme příští týden kupovat Brit Care, tak doufám, že jsem udělala dobře. :) Já si myslím, že EssentialFoods je velmi kvalitní, špičkové, bezobilné krmivo. :)

doplněno 15.02.14 08:57:

xix: EssentialFood obsahuje kloubní výživu ;)

Datum: 15.02.14 09:20

Brit Care je pro kočku super.

K té kloubní výživě, ok, jak jsem psal nemám zkušnost velký pes - granule - výživa kloubů.

Od: ber
Datum: 15.02.14 23:59

šel bych do britu dost dobrá značla ;) mám zušenosti... i s Calibra pro plan... a brit supeere značky ;) :)

Datum: 16.02.14 10:32

Pro Plan je humus, do toho bych nešla :(

Datum: 16.02.14 10:36

A nezapomeňte taky pejskovi vařit. Vývary z kostí, nožky, maso, smíchat s pečivem, rýží.

Je to skvělé pro jeho zažívání nebo srst.

doplněno 16.02.14 15:02:

Oida - pes přítele je krmený vařeným každý večer, ráno má granule. Vařené je míchané se starším pečivem, pes má kolem 6 let, násherná srst a vynikající kondice. Potvrzeno veterinářem. Pokud nesežere kýbl sádla, ke kterému se předloni omylem dostal, tak má zažívání v pohodě *smich*

doplněno 16.02.14 17:50:

Oida - to nepochybně, rozhodně nejdřív vyzkoušet *placni*

Ber - a co žrali psi dříve? Myslíte, že na milimetr vypočítané granule, kde je údajně vše, co pes potřebuje? Že dáte psovi misku granulí a tím to hasne? Je to pouze lobby firem, co granule prodávají, a veterináři jim jdou samozřejmě na ruku. *zed*

Od: oida
Datum: 16.02.14 12:58

martinaa - No tak to bud vařit nebo krmit granulema, moc bych to spolu nemíchal pak by pes(jak kterej mohl mít zažívací potíže) a míchat vařený maaso s pečivem je nesmysl, to spíš s rýží nebo ovesnýma vločkama..

Datum: 16.02.14 13:29

oida - souhlasím s vámi ;) Taky mi spousta lidí říkalo, že granule a maso nedávat dohromady.

Datum: 16.02.14 15:50

martinaa - To se musí vyzkoušet, ne každému psovi sedne takovéto krmení, některý psi můžou mít trávicí potíže.

Datum: 16.02.14 15:55

OD řadu odborníků a veterinářů, psovi rozhodně nesvěší míchat granule s vařeným jídlem... kvalitmí krmiva mají složení takové které má nejvíce vitamínu, bílkovin a všeho dobrého- což ve vařené stravě psovi nikdy nedosáhnete dát. Šel bych do kvalitních krmiv Fitmin, Calibra a Brit- nejsou moc drahé a denní dávka psovi u kvalitnějších krmiv je o hodně menší. takže moc neproděláte. Já mám labradora kupuji fitmin 16 kg a vydrží mně to necelé dva měsíce a to ještě lidí říkají jak jí překrmujeme. Jinak od příbuzných mají Calibru 15 kg a jsou spokojeni

Datum: 16.02.14 16:47

ber - Ale to víš, že jde psa krmit vařenou stravou nebo BARFem aby měl vše potřebné , ty si taky mícháš každý den na každý jídlo ten správný poměr všech živin? Já teda ne.. ale je třeba jak říkáš se rozhodnout jestli se ten pes bude krmit granulema nebo jen vařenou stravou..

Datum: 16.02.14 17:34

To vím, že existuje BARF. Kdo to ale dodrží psa krmit 15 let podle předepsaného lístku, taky o není moc praktické krmit ho jenom vařením furt pojedete někam na dovolenou kde není možnost.. vzít s sebou stejnou stravu př jížnější země a pesan bude mít problém... je to jednodušší ho krmit kvalitnějšími granulemi máte jistotu že jsou v tom všechny potřebné láátky které pes potřebuje a taky je to praktický vezmete pytel granulí a nemusíte se o nic starat. Toto kamarád ocenil když byl ve špatném zdravotním stavu nasypal psovi granule a o nic se nemusel starat... vaření...jídla no umíte si to jistě představit. Je to rozhodnutí na vás.. já bych šel do kvalitních granulí

Datum: 17.02.14 07:29

Nejdřív by se chělo podívat na nějaký net co všechno složení znamená pak ci u př. Calibry přečtete složení a některé látky co v jedné granuli jsou opravdu nemáte v uvařené rýži a masu a kdyby jste to chtěli tomu psovi dopřád tak na to musíte dát více investicí neži na granule. Krmení BARFem znám, ale kdo to zná kolik lidí to udělá, myslím, že když někdo řekne vařenou stravu představí si kuřecí maso a rýži. Já dřív vařil taky ale jenom jako když pes byl štěne do přibližně jednohho a pul roku... bílek, jugurt, bílkoviny, ovesné vločky, rýže pak jsme si řekl že vařenou stravou mu nedopřeju to co má v granulích. Že to tím hasne samozdžejmě že nem, během dne mu vždycky něco přidáte nějakou zeleninu pamsky. Myslím, že vařená strava je na rozhodnutí lidí, ale ovšem ověřená vařená strava BARF né že mu dáte holé teplé brabory a řeknete že má krásnou srst xD :)

Od: karnikova10
Datum: 17.02.14 19:20

Protože labradorové mají sklony k nadváze doporučuji koupit granulky Bosh pejsek po nich nestloustne ale zmohutní a zesílí

http://www.zoohit.cz/shop/psi/granule/bosch

Od: jdkadh
Datum: 17.02.14 19:44

Ježiš vždyt ten Bosch není nic moc, záleží na majiteli jestli pes bude tlustej nebo ne. Tlustý psi jsou od majitelů překrmováni...

Datum: 17.02.14 21:11

bosch fakt nee

Naštěstí zakladatelka ví, že chce krmit kvalitně a že pes je masožravec a neměl by se pást na pšenici a kukuřici. Labradoři jsou sice žraví, ale přece záleží na páníčkovi, jestli ho bude překrmovat, nebo nasadí přiměřené dávky tak, aby pes nepřibíral moc.

Datum: 17.02.14 21:28

souhlasím s @xixi na každých granulých máte předepsanou dávku každodenní, pokud mu dáte více tak bude tlustý.. ;) Ale to co dneska lidi cpou do granulý je hrůza, dnes už všude musíme číst složení aby jsme věděli co v tom je. Napsáno kuřecí s drůběžím a obsahuje 15% pčenice, kukuřice, 5% mrkve a drubeží s kuřecím 10% ... :( Je to smutné, ale pokud dobře vyberete myslím nebudete litovat. Přeju hodně štěstí při vybírání kvalitního krmiva at už se rozhodnete pro vařenou nebo granulovanou stravu. (ale u vařené stravy se nemusíte tolik bát co v tom vlastně je... u granulované to je jiné př pčenice :D :)

Datum: 17.02.14 23:14

Dobrý večer, proč nekoupíte rovnou krmivo, které je určené pro labradory "Royal Canin Labrador Retriever ". Junior je určený pro štěňata od 2 do 15 měsíců, je tam přídavek na klouby a už nemusíte štěněti nic přidávat. Eva

Datum: 18.02.14 08:34
Evinkat- protože tazatelka je rozumna.. Roy Al Ca Nin je drahej šrot a dělat granule podle plemen je nesmysl, četla jsze si někdy složení RC?

Datum: 18.02.14 11:29

za cenu těch RC labrador bude mít mnohem kvalitnější granule bez kukuřice apod.

Datum: 18.02.14 12:59

Celkem nechápu "humbuk" okolo této otázky? Zadavatelka se musí především dohodnou s chovatelem štěněte

na jakou stravu bylo štěně až do doby odběru zvyklé a postupovat podle pokynů chovatele, pokud nechce štěněti způsobit potíže hned v prvních dnech v novém domově. Zodpovědný chovatel dává nějaké krmivo,

na které je štěně zvyklé zpravidla s sebou na cestu (pokud jde o granule) nebo mají noví majitelé přesný "manuál" i recepty přípravy krmení, pokud chovatel krmí jiným krmivem než průmyslově vyráběným.

Alespoň já to tak dělám. Moji kupující si odváží štěně, kupní smlouvu, kde je mj. uvedeno jak bylo o štěně dosud pečováno, další "lejstro" kde je přesný popis dosavadního způsobu krmení a pokyny jak dále postupovat v následujících dnech a případně dále i se schématem následného odčervování, oočkovací průkaz a volné "košilky" čipu, kterým je štěně označeno i s přihláškou do registru a v neposlední řadě dostávají noví majitelé

i kopii zápisu z provedené kontroly vrhu chovatelským klubem. Pokud se jedná o zájemce, kteří mají štěně zamluvené ještě před narozením nebo před zápisem vrhu, tak jim dám i možnost výběru jména, pod kterým je štěněti vystaven PP.

Kdyby někdo nebdal mých pokynů, tak jak se k tomu ze smlouvy zavazují, jedná o jejich riziko a nenesu žádnou zodpovědnost za to, že má štěně v novém domově zdravotní potíže.

Takže si napřed štěně odeberte a s chovatelem proberte jak v prvním období postupovat. Potom se rozhoďněte podle aktuálních potřeb štěněte. Řešit dnes čím budete krmit za 3-4měsíce je trochu předčasné.

Můžete mít štěně alergické na nějakou složku ve vyráběném krmivu, můžete se rozhodnout štěněti připravovat krmení doma, můžete se rozhodnout krmit způsobem BARF. Ostatně čím víc je druhů granulí, tím více lidí dává přednost krmit skutečně tím, co v psí misce je opravdu vidět. Tedy kus masa, příloha a zelenina.

Pokud chcete prokrmit 1 200Kč/měs. tak to máte přibližně 40Kč /denně a za to už se dá pořídit pěkný kousek čerstvého masa, nějaké přílohy, zeleninu, ovoce atd. Rozhodně uvidíte co skutečně psovi dáváte, jednak můžete mít pro něj stravu pestřejší a můžete aktuálně stravu pozměnit podle momentálních potřeb a chutí psa Rozhodně to nebude nějaké sebevychvalovanější instatní krmivo, kde záleží jen důvěře ve výrobce zda jsou deklarované suroviny vůbec obsažené v krmivu a v kvalitě, která vám (psovi) vyhovuje. Uvědomte si, že z ceny za prodané krmivo je jen zlomek za suroviny, zbytek je za vývoj, výrobu, platy, obalový materiál, propagace, doprava, daň...

Datum: 18.02.14 16:12

Vždyť, my tomu štěňátku budeme zpočátku kupovat jídlo, na které bylo zvyklé... Dělali jsme to i u kočky, tak proč bysme to neměli dělat i u psa?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.