Slepice se škubají navzájem

Od: Datum: 11.02.14 15:05 odpovědí: 6 změna: 12.02.14 14:40

Dobrý den,prosím o radu.Slepice si škubou peří navzájem,až do masa,jsou celé krvavé.Stravu mají dobrou a tak nevíme čím by to mohlo být.Děkujeme za jakoukoliv radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.14 15:27

babička jim přidávala do stravy magi a přestaly se klovat

Ohodnoceno: 1x

Od: dako®
Datum: 11.02.14 15:54

Chybí jim nějaký vitamín. My kupujeme Roboran pro drůbež. Obsahuje spoustu vitamínů a minerálů.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.02.14 16:05

Jedná se o kanibalismus drůbeže. Odstranit se dá 4 způsoby. Za 1. dostatek správné výživy - vitamíny, minerály, dostatek světla a velký výběh. Za 2. dále jsou v nabídce spreje proti kanibalismu /ostatním smrdí/. Za 3. brýle proti kanibalismu, slepice nevidí přes ně na druhou, já bych řekla, že to jsou klapky. Za 4. zkrácení zobáků. Slepice může zobat zrní, ale ne už kolegyni. Pokud z toho nic nezabere, tak nejlepší je potom slepičí polévka. Převzato ze stránek e-shop zemědělské potřeby.

doplněno 11.02.14 16:15:

Zvažte, na jakém prostoru a kolik slepic chováte. Slepice můžou být stresovány nedostatkem místa, nemají se jak zabavit. Některé jsou agresivnější a některé jsou chudáci, jako u lidí šikana. Pokud se již slípky začaly klobat, mnohdy je těžké je to odnaučit. Mám zkušenosti právě s poskytnutím velkého výběhu, aby se rozptýlily. Pak je dobré také mít pro ně popeliště, písek smíchaný s popelem ze dřeva. A konec konců je únor, tak toho světla také ještě není moc. Dobré je jim dávat naklíčené zrní. Přece jenom je v těch klíčcích plno vitamínů a živin, zvláště teď na jaře po zimě budou vitamíny potřeba, aby dobře snášely. Natlučte jim na jemno kladívkem od oběda vařené, pečené, vepřové, drůbeží kosti. Po nich se mohly utlouct. Připravujte mimo výběh, aby se slípky nedostaly pod kladivo.

Ohodnoceno: 3x

Od: momo®
Datum: 11.02.14 17:00

Dobrý den. Jak se píše výše. Dejte jim do pití pár kapek magi. Dělali jsme i to ve velkochovu. Klovat se bezpečně přestanou. M.

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 11.02.14 17:12

Klovat po magi by se přestaly, kdyby jste to podchytila zavčas. Pokud je máte již krvavé a klove jedna druhou, tak jedinně vyzabíjet celý chov. Jedna slepice začne klovat a obratem se to naučí další a další. Vlastní zkušenost. Bojovala jsem s tím dva roky a to z důvodu, že přes zimu jsem si nechala o 10 ks slepic více než je kapacita kurníku. Měly málo prostoru přes krutou zimu, nemohly do výběhu, nudily se.

Od: myse®
Datum: 12.02.14 14:40

ještě jsem vyčetla radu - natřete jim ty holé (krvavé) prdelky fialovou vodičkou z lékárny (genciánka). Prý si toho přestanou všímat, ale za sebe to potvrdit nemohu, nestalo se mi to.

Jako prevece prý funguje nikdy slepicím neadávat syrové maso, aby jim nezachutnalo (to dodržuji). Za mne - spíš si myslím, že to dělají z nudy - je jich moc na malém prostoru... (naše courají po poli, tak mají jiné starosti...)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.