Veterinář potratil klisnu vs náhrada

Od: Datum: 10.02.14 11:45 odpovědí: 6 změna: 11.02.14 08:40

Dobrý den.

Ráda bych se zeptala jak mám postupovat dál. Veterinář mi potratil klisnu. Dal to pojišťovně a od té doby se se mnou bavila emailem nebo telefonicky makléřka. Nikdy jsem nedostala žádný dopis do schránky.

Po pěti měsících mi pojiťovna navrhla vyrovnání, které jsem odmítla a pak mi přišel email, že uzavírají můj případ bez nároku náhrady. Co mám dělat. Prosím o radu.

Musím dodat že sama nejsem informována jestli vůbec veterinární komise prošetřovala případ.

A pojišťovna mi v té poslední zprávě psala o nějakém dopise který jsem nikdy nedostala.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bohemica*
Datum: 10.02.14 12:53

Můžete prosím vysvětlit co máte na mysli tím "potracením klisny vs bez náhrady"?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klisna
Datum: 10.02.14 19:53

Tu větu mi upravil tento server.

Veterinář mi vyšetřoval klisnu zda je březí či ne. Usoudil že má žluté tělísko kvůli falešné březosti a tak navrhl, abych jí vyvola znovu říji a zkusila to znovu. Takže při druhé návštěve veterináře znovu ultrazvukem vyšetřil klisnu a pak jí píchnul nějakou hormonální injekce aby znovu začala říjet. Když přijel po třetí, tak jí znovu vyšetřil ultrazvukem aby zjistil jak je silná říje. Druhý den jsem jí šla připustit. Další den mi chovatelka (kde byla klisna ustájená) volala, že mi klisna porodila 12cm velké hříbátko.

Od: bohemica*
Datum: 10.02.14 23:52

Děláte si legraci? Zárodek 12cm je starý cca 3měsíce, což při jedenáctiměsíčním trvání doby březosti u klisny je vskutku počátek březosti, tedy fáze kdy ke zmetání nebo potratu dochází z mnoha možných příčin.

Nevím kde berete jistotu, že potrat (NIKOLIV POROD!) zavinil veterinář. A ještě chcete něco po pojišťovně? Jaká vám vznikla škoda? Za připuštění? Většinou se platí poplatek za připuštění při zjištění a ověření březosti klisny nebo po narození hříběte. Jakou škodu chcete uplatňovat vy? Za chovatelské riziko?

http://horse-lives.blog.cz/1011/tema-dne-brezost-klisen

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klisna
Datum: 11.02.14 08:40

Jistotu mám v tom, že kdybych jí znovu nepřipouštěla, tak by nepotratila. To je jasné.

Platila jsem za připuštění 4800,-Kč plus jeho vyšetření.

Od: klisna
Datum: 10.02.14 19:56

Veterinář ultrazvukem vyšetřil klisnu a usoudil že má falešnou březost. A tak přijel po druhé znovu jí vyšetřil ultrazvukem, řekl opět to samé a píchnul jí s mím souhlasem hormonální injekce aby začala znovu říjet abych jí znovu připustila. po připuštění druhý den potratila 12cm hříbátko.

Od: pb®
Datum: 10.02.14 13:06

Jak potratil klisnu? To jako bez vašeho vědomí a svolení provedl tento zákrok, nebo šlo o redukci vícečetné březosti, kdy se běžně jeden zárodek potrácí, protože narozená dvojčata obvykle nepřežijí, takže vícečetná březost je vysoce nežádoucí a tenhle zákrok se nepovedl a byla potracena obě embrya?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.