Co na blechy?

Od: Datum: 05.02.14 21:16 odpovědí: 6 změna: 06.02.14 13:28

Dobrý den potřeboval bych poradit co na blechy nebo mám pocit že nějaké vodičky(200-250kč) ze zverimexu nezabírají

Kříženec ohaře takže nad 20 kilo ,má 3roky

doplněno 06.02.14 14:51:

Fypryst 268mg


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.14 21:44
Zdravím. Blechy jsou běh na dlouhou trať. Samotné zvíře musíte odblešit několikrát (např. ORTHOSAN). Pak je vhodné mu koupit obojek nebo jiný prostředek s dlouhodobým účinkem. Současně musíte odblešit prostředí, kde se pohybuje - boudu, byt atd. Protože blechy se na zvířeti pouze živí. Víte že vajíčko blechy přežije někde zapadlé klidně i rok? Je to náročné a proto Vám držím palce.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.14 22:48

Na blechy u psa používám prostředky s různými názvy. Kupuju to v prodejně s potřebami pro zvířata. Rozetře se to za krk a částečně na záda. Začne působit až za několik dnů. To je podle mne nejlepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.14 01:02
avatar

Já měla stejný problém,ale s kočkou,vyzkoušela jsem hromadu přípravků. Ted nedávno jsme zajeli k veterináři,ten jí dal Frontline,tu pipetu do kohoutku (vodičku jak píšete) a blechy jsou pryč,za pár dnů bylo po nich! Vyprala jsem pelíšky,všechno vystříkala a jsem nadšená :)

doplněno 06.02.14 01:06:

Ještě musím říct,že jsem tu pipetu měla koupit hned. Stojí kolem 200.-,ale za všechno,co jsem použila předtím a nezabralo to úplně,jsem zaplatila minimálně 3x tolik ;)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.02.14 07:50
avatar

Pipetky Frontline nebo Advantix dostanete koupit v lékárně. Jsou podle váhy psa. A jsou nejrychlejší a nejspolehlivější. ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 06.02.14 13:25

Nějaké vodičky ze zverimexu... nepíšete nic o účinné látce, takže od čeho se máme odrazit? Nejlepší na blechy je spot-on, který likviduje nejen dospělce, ale hlavně i vajíčka a larvy. Bez toho je likvidace blech sysifovská práce, protože většina dospělých blech žije v okolí zvířete a vajíčka okem neuvidíte a také nemáte šanci je zlikvidovat např. ve spárách v podlaze atd.

Třeba já mám špatnou zkušenost s fipronilem, prodávaným pod názvem Frontline a dalšími. Naopak s Frontlinem Combo, který má i účinnou látku s-methopren proti vajíčkům, mám zkušenost dobrou, zabral a blech nás zbavil.

Podívejte se po nějakém pořádném spot-onu, který funguje na všechna vývojová stadia. Určitě mohu doporučit Stronghold, patří sice k nejdažším, ale ve výsledku člověk ušetří nejen peníze ale i čas, než když zkouší neúčinné levné preparáty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 06.02.14 13:28

V současnosti jsou k běžně používaným prostředkům už blechy téměř rezistentní (potvrzeno zkušenými chovateli a veterináři) takže já osobně doporučuji ověřený prosředek NEOSTOMOZAN. V lékárně (nebo u veterináře) si necháte odlít potřebnou dávku (100ml/ 10l roztoku v ceně cca 100Kč) .

Psa vykoupejte ve vaničce (velkého psa není třeba ani důkladně oplachovat, ale pečlivě si přečtěte příbalový leták! ) potom roztok vlijte do rostřikovače a vystříkejte veškeré spáry, skuliny atd. v boudě, rozích místnosti atd. a v roztoku i případně vyperte jeho pelíšek, deky atd. Zbylým (nebo už použitým) roztokem vytřete veškeré podlahy a povrchy.

Já osobně tento prostředek úspěšně používám roky i jako repelentní ochranu proti klíšťatům, komárům , blechám a jinému hmyzu a parazitům . A nejenom u psů, ale i u koní, v kurníku proti "čmelíkům" atd.

Úspěch je zaručen a celá sanace i ošetření psa vyjde levněji než "značkovými" prosředky, které jsou účinné hlavně reklamou a cenou.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.