Jak se zbavit tohoto hmyzu v domácnosti?

Od: Datum: 30.01.14 09:56 odpovědí: 7 změna: 31.01.14 14:41

Pomozte prosím, trápí mě doma už nějakou dobu tihle malí černí motýlci (VIZ FOTO), asi 3mm, létají za světlem. Nedají se ničím vyhubit. Ví někdo, co to je zač a jak na ty potvory? Děkuju moc!Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 30.01.14 23:18
avatar

Dobrý den, z toho obrázku si netroufám určit druh hmyzu, tak jen obecně. Nejdříve musíte najít zdroj, odkud se hmyz šíří. Může to být zemina pokojových květin, jídlo a skladované potraviny, krmivo pro zvířata nebo podestýlka v jejich prostředí, suché a okrasné plody či osivo nebo semínka. Ten zdroj se musí zlikvidovat jako první, potom asi můžete použít nějaké lapače hmyzu a postřik na létající hmyz. Zdravím!

doplněno 31.01.14 11:10:

Záleží i na tom, kde bydlíte. Ten zdroj hmyzu může být i mimo byt a ty potvory mohou vlétat třeba světlíkem nebo nějakým otvorem - může to být od sousedů nebo ze sklepa (např. i otvorem kolem stoupaček). Patrně to bude někde, kde je teplo (pokud se množí i v tuto dobu). Zkuste prohledat i uložené prádlo nebo peřiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nylars*
Datum: 31.01.14 09:41

Děkuji za odpověď. Vše vyzkoušeno, květiny mám jen umělé, potraviny doma skoro žádné... proto to zoufalství, odkud se ta havěť bere.

Datum: 31.01.14 13:32

Zkuste lepové pásky na moly. Je jich několik druhů, tak zkuste všechny a podle toho, na který se nachytají, se dá odhadnout, co je to zač a podle toho hledat. Ty pásky obsahují feromony a přitahují nejvíce právě ty, na které jsou určeny. Kdysi jsme měli v řadové zástavbě podobný problém, létalo to od sousedů, kteří postupně umřeli a dům byl dlouho opuštěný. Nepomáhalo nic, ale těmi pásky jsme to alespoň v naší domácnosti podstatně zredukovali.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.14 08:30
avatar

Přesně stejné mušky-motýlci se mi taky objevily doma. Koncem listopdu. Cca 1x za měsíc jednu zahlédnu na zdi. Vůbec taky netuším, co a odkud to je. Moc ráda bych se to dozvěděla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.14 12:53

Až pujdete všici z bytu pryč i zvířata ,tak vystříkej byt biolitem na mouchy.Při příchodu vyvětrat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.14 13:21
avatar

Soudím, že to bude šatní mol . Dříve se používaly proti molům naftalinové tablety, pěkně smrděly. Dnes je asi nejúčinnější Biolit na šatní moly. Preventivně se používají i méně agresivní prostředky, známé je dávání mýdla do skříní. Na webu najdete více..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.14 14:41
avatar

Měla by to být muška koutule. Jinak se jí prý také říká záchodová muška. Larvy se prý vyvíjejí ve vlhkém prostředí - třeba i v zalévaných květináčích nebo v usazeninách nečistot výlevek apod. Mělo by stačit najít zdroj a ten vyčistit..

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.