Granule pro psa

Od: Datum: 29.01.14 18:12 odpovědí: 21 změna: 31.01.14 11:05

Dobrý večer. Na jaře si plánujeme pořídit štěňátko labradora a tak sháním pro něj dopředu nějaké dobré granulky. Cena tak do 750,-Kč/10,15kg. Chceme nějaké rozumné. Pes bude dostávat ještě masíčko, které mu budeme vařit. Doporučíte prosím něco? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 29.01.14 18:28
Doporucuju nejakou superpremiovku. Treba Royal Canin. Slusne ceny mel mall.cz
Ohodnoceno: 0x

Od: monaa
Datum: 29.01.14 21:22

paw - Royal Canin není vůbec superpremium, nedavno tu byla diskuze, maso až na třetím místě na prvním a druhým je kukuřice a rýže. Takže platíte jen za značku..

Doporučuji, třeba Brit care, Taste of the wild, Acana, Ontario..

Od: xixi*
Datum: 29.01.14 18:46

Rozhodně doporučuji na granulích nešetřit. Co ušetříte na granulích, to vrazíte do veterinární péče později. Ta cena, kterou uvádíte, stačí pouze na granule s obilím a kukuřicí. Pokud byste chtěli krmit bezobilně (pes je masožravec), museli byste dát více peněz. Ale obilných granulí musíte většinou dát větší denní dávku, kdežto ty bezobilné stačí menší dávka. Takže ve výsledku i když je pytel dražší, vyjde třeba i levněji.

V tét cenové relaci byste kvalitních granulí moc nesehnali. Zkuste kouknout na Fitmin, Magnusson original, Chicopee. Ale kvalita fakt nic moc.

Pokud byste byli ochotni dát trošku víc peněz, tak třeba Brit Care 12kg pytel je kolem tisícovky, jak štěněcí tak pak pro dospělého psa. Koukněte se třeba zde: http://www.psimafie.cz/439-brit-care

Pro zajímavost, mezi top granule patří Essential (cca 1300kčˇ12,5kg), Orijen (cca1700kč/13kg) a Taste of the Wild (cca 1360kč/13,5kg).

Zkuste se podívat na složení jednotlivých granulí, spočítejte si denní dávky a jejich ceny. Osobně se přimlouvám za alespoň ty Brit Care.

Datum: 29.01.14 18:58

Děkuji. No, tak já jsem našla nějaké značky (Brit,Fitmin) a nezdají se mi, že by v nich bylo nějak moc obilí. Tak Friskies určitě nechceme, protože víme jaký to je hnus. Mám ještě kočku, dostává Ontario Ocean Fish, tak jsem o něm přemýšlela ještě pro psa, ale nevím jestli je to dobrý nápad.

Datum: 29.01.14 19:04

Nám doporučili pro berňáka K-9 a Eminent. Takže jakožto štěňák měl K- 9, ale poslední dva roky už jede na Eminent a řekl bych, že mu chutná i svědči .

http://www.krmivo-eminent.cz/…iva/eminent-adult-large-breed

Datum: 29.01.14 19:11

Ty Ontario taky nevypadají špatně.

Ještě jde taky o to, co bude psovi chutnat. Člověk mu něco naservíruje a on to pak nežere a nežere a nežere, a nebo si jen uzobává pár granulí aby nepošel hlady.

Datum: 29.01.14 20:01

já kupuju za 200kč 10kg a k veterinářovi jezdím jenom očkovat :-D Mám vlčáka 8 let

doplněno 29.01.14 20:32:

pokaždé jinou -co je v akci *nevi*

doplněno 29.01.14 21:46:

Jaký chudák ten se má jak prase v žitě hektarový výběh maso každý den stará dělá v kuchyni a vždy něco zbude.Podle mě je chudák pes zavřítý v paneláku

Datum: 29.01.14 20:25

Můžu vědět značku? Jen pro zajímavost.

doplněno 29.01.14 20:42:

a četl jste někdy složení takových granulí? možná když pustíte psa na pole se napást vyjde to i levněji

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.01.14 21:26

magor- Chudák pes.. co máte zrovna ted za značku jestli mohu vědět, obsahují ty granule vůbec nejaký maso? :(

Od: paw®
Datum: 30.01.14 15:06
Pravda.

Datum: 30.01.14 00:03

Já bych snad jen upozornila na to, že někdy kombinace granulí a vařeného masa nedělá psům dobře na trávení. Tak abyste se pak nedivili, že má váš hafánek pořád průjem. Myslím si, že bude nejlepší, když si sami vyzkoušíte, které granule jsou nejlepší. Každý vám tu doporučí něco jiného. Anebo se mrkněte na D-test, tam bývají taky recenze granulí. Já tedy na granulích moc šetřit nemohu, to naše psisko z útulku má trávení takové rozhašené, že může žrát jen opravdu kvalitní granule. Dobré ceny jsou na Mall.cz, mívají tam výrazné slevy, chce to sledovat.

Datum: 30.01.14 06:48

Děkuji Vám za Vaše odpovědi. Na ten Eminent a K-9 se mrknu a porovnáme. :) Granule ze supermarketu za 200,-Kč fakt nechci kupovat. Vždycky jak jsme v supermarketu, tak vidím lidi, jak ty pytle granulí táhnou domů. Jak u psů, tak u koček. Nedávno jsem viděla pána a paní jak brali 4 pytle Whiskasu.

Datum: 30.01.14 07:47

http://potrebyprozvirata.blog…na-prvni-pohled-rozeznat.html http://cestovani-se-psem.blog…prave-holisticke-granule.html

Byla jsem ta, která bránila Royalky, protože jimi krmím 8 let ke spokojenosti.Došlo však k tomu, že licenci na výrobu koupili Poláci, změnili recepturu, ale složení v nabídce na netu ponechali beze změny. Takže kupující přečte, objedná a zaplatí za kvalitu a pes dostane nějaké podivné krmení, skoro jako pro čuníka. Nikoho nenapadne doma zkontrolovat složení a v obchodě, kde ho rozvažují do sáčků, to nejde. *plac*

doplněno 30.01.14 10:36:

salamos, průšvih je v tom, že Poláci koupili více značek. Všude však v nabídkách nechali staré složení. Takže na netu je nepravda. Pravdu se dovíte až na pytli. *plac* Je to neštěstí! A podvod!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.01.14 09:25

Rada je jednoduchá. Mrkněte na netu na různé značky a na složení jejich produktů. Je popsáno stejně jako u běžných potravin sestupně, tedy od položky, které je obsaženo nejvíce. Pokud je na prvním místě rýže, kukuřice, pšenice...jde o šrot pro chovný dobytek a ne o krmení pro masožravce. Navíc pšenice a vejce mohou být alergeny, sója či olej se mohou stát pro zvíře doslova jedem. Špatná je sůl a zbytečnost třeba lněné semínko, které je nestravitelné pokud není namleto.

Datum: 30.01.14 15:52

To já vím. Mám doma kočku a pro tu jsem taky hledala krmení, které by vyhovovalo mým požadavkům. Krmím ji Ontariem a spokojenost.

Od: meris05
Datum: 30.01.14 15:02

Předem si rozmyslete, jakým způsobem chcete pejska krmit. Kvalitní granule jsou dnes nejefektivnější, a věřím že nejzdravější, řešení. My krmíme Britem a jsme spokojení. Pokud byste chtěli pro pejska to nejlepší z nejlepšího, tak jedině BARF. Ale to už je věda a málokdo je schopen ho dělat poctivě. Stojí to příliš času, vědomostí a i peněz.. p.s. vařené maso+granule není dobrá volba. Osvícený veterinář vám jistě ochotně poradí.

Datum: 30.01.14 20:56
Když si o barfu něco přečtěte tak to žádná věda není.. přece Kazda dávka jídla nemusí obsahovat vše. Vy si taky každé jídlo ne děláte přesně vyvážené.. ale během dne snite vše co potřebujete pro své zdraví. Barf je sice náročnější na CAS, ale ne o moc víc jak nasypani granulí. A myslím ze vyjde i levněji než nejholistictejsi granule..

Datum: 30.01.14 23:12

Dobrý večer, ROYAL CANIN dělá granule přímo pro labradory. Eva

Datum: 31.01.14 06:19

Já vím. Jenže se podívejte na složení. :( Od doby, co výrobu převzali Poláci, tak je to nekvalitní. :(

Datum: 31.01.14 08:03

evinkat - mám trochu odpor ke granulím, které mají řady pro jednotlivá plemena, jaký je mezitím rozdíl? *zed* A ještě k tomu od Royalu - to jsou granule, kde platíte jen za značku a kvalita žádná..

Datum: 31.01.14 11:05

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.