Ideální pes do paneláku

Od: Datum: 17.01.14 10:42 odpovědí: 17 změna: 30.01.14 20:31

Nedávno jsme vedli debatu, jaké je nejvhodnější psí plemeno pro paneláčníky. Pečený, plyšový, na obrázku...tak jsme se zasmáli, až se nám opálily stoličky a pokračujeme. Hlasuji pro westíka. Za prvé, za druhé a za třetí - westík prakticky neštěká. Ne snad, že by neuměl, třeba štěňata při dovádění štěkají. Ale pak ho to z nějakého důvodu přestane bavit. Pro neurotické obyvatele paneláku deset palců nahoru. Westík je hravý, roztomilý, přítulný, atd., výtečný společník. Nevyvolává rvačky s jinými psy, ale nenechá si zároveň nic líbit. Je malého vzrůstu a přestože je velmi energický, tělo (krátké nohy) ho přece jen dost limituje. Srst vyžaduje nepatrně nadprůměrnou péči, takže má paneláčník co dělat. Mezi sousedy westík ostudu neudělá, není to vyloženě polštářový pes s mašličkou na hlavě. S dotěrnými fakany celkem vychází. Tak tedy...máte něco lepšího?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.01.14 10:47
avatar

Ano, ve všem máte naprostou pravdu. Je takový, jak píšete. A je to tak, jak to vidíte. ;) Ještě by mu mohl konkurovat korgi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 10:53

Já jsem spokojen s čivavou. Je menší, chodí doma na kočičí záchod. Takže nevyžaduje venčení několikrát denně, pokud není počasí, nemusí ven vůbec. Ostatní je věc výchovy, jako u všech psů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevecmoudry
Datum: 17.01.14 11:24

Rozhodně buldok. Anglický nebo menší francouzský. Velmi líné plemeno s pohledem který by zabíjel pokaždé, když po něm chcete nějakou fyzickou aktivitu. Ze všeho nejradši se válí na gauči a přitom hlasitě chrochtá. Schopen a velice ochoten spát 15 hodin denně. Alespoň ten náš...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bgmaniac*
Datum: 17.01.14 11:27

Asi mimo mísu, ale kdo měl psa v paneláku nejspíš potvrdí, že je to obrovský závazek a koule u nohy, protože Vám to zcela zásadním způsobem naruší organizaci volného času. Já už bych do toho nešel. Pokud máte vícečlennou rodinu a povede se Vám povinnost starat se o psa rozdělit mezi více lidí, může to fungovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vis*
Datum: 17.01.14 11:31

V pořádku, mimo mísu to vůbec není. Sám jsem paneláčníkem, psa nemám a dokud panelák neopustím, mufíka si nepořídím. Jít do rachoty a nechat psa doma 16 hodin samotného bych si nedovolil vůči psovi ani sousedům...což bohužel mnoho majitelů psů absolutně neřeší.

Datum: 17.01.14 11:43
avatar

Bydlím v paneláku, měla jsem jezevčíka trpaslíka a šeltii-bez problémů, v domě žije spousta psích nájemníků, různá plemena, malá, velká, jasně, že si občas štěknou ale nic hrozného, celodenně tu nikdo neštěká a v noci také ne. Mám k tomu jeden poznatek, dokud jsem chodila venčit, znala jsem všechny pejskaře i nepejskaře nejen v domě ale i v blízkém okolí, dnes mám problém vzpomenout si kdo žije, ve kterém patře, našeho domu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 12:22

Je to stejné, jako každý jiný závazek. Ovšem čivava je závazek nejmenší. Z hospody vás s ní nevyhodí, v tašce s ní můžete i do obchodů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 17.01.14 11:55

Co takhle husky? A co třeba rovnou dva? :D Nedělá m si srandu, tady v paneláku žijí manželé v garsonce (!) a tam si nimi žijí dva huskyové (omlouvám se nevím jak se to píše *hi*). Nechápu jak s nimi můžou v té garsonce vegetovat, je to garsonka opravdu malá. Ale všichni jsou šťastni, tak proč ne. Psi jsou klidní, neštěkají, nevyjí, po většinu roku vegetí na balkoně. Páníček s nima chodí běhat, tahají vozík, sáňky, ale jinak klasický domácí psi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivo®
Datum: 17.01.14 13:01
avatar

Nedoporučuji, je to živý tvor ! Co si počně když pánička omrzí? Vidíme to každou chvíli v televizi !

Pokud ho chce žena ,doporučuji vibrátor - až ji to omrzí vytáhne baterky a hodí do šuplíku...

Když ho chce chlap tak až jde raději do hospody...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 16:05
avatar

Jaký je rozdíl, když omrzí pes rodinu v domě? A kdyý jsme u toho, nevím, co do toho pletete ženy a nějaké vibrátory, to je asi nějaká Vaše domněnka. Nebo že bys si psa měl pořídit jen chlap, protože toho to neomrzí?*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 17:05
avatar

vis, vůbec jsem nepochopila, proč se ptáte. Nejprve to vypadalo, že o psovi uvažujete a hledáte potvrzení své volby. Najednou pirueta, obrat a pane panelačniku říkáte, že psa nikdy. A do toho podivné kecy, od podivného rádce, o vibrátoru. *zed* Tak si myslím, že je tady někdo fakt na hlavu. Nebo se mi to jenom zdá?! *blee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vis*
Datum: 19.01.14 10:13

Relax, babi. Prostě jsme o tom vedli debatu a zajímá mě názor ostatních. Založit diskuzi přece nutně neznamená, že jde o problém bezprostředního přežití. Cheers!

Datum: 17.01.14 19:05
avatar

Žádný pes není úplně ideální - ale můžete se limitovat velikostí, povahou a temperamentem plemene - a pak už je to o náhodě, o výchově, ale především i o povaze toho konkrétního pejska. Já doporučuji Tibet. španěla. Jedná se o malé plemeno do 7 kg, které nebylo nikdy pracovní (lovecké, honácké...) a přesto je velmi všestranné a přizpůsobí se všem aktivitám dané rodiny. Ať už je to aktivní turistika, nebo gaučování :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: martin1965*
Datum: 18.01.14 01:18

Žádný.

doplněno 18.01.14 01:23:

A těch hoven, ještě, že jsem v Praze tak max. 1 až 2 dny v týdnu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.14 07:28

Žádný náš pes nenechal venku ani jedno.

Zato těch člověčích jsme měli za barákem několik.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.14 11:54
avatar

"Hlasuji pro westíka. Za prvé, za druhé a za třetí - westík prakticky neštěká. Ne snad, že by neuměl, třeba štěňata při dovádění štěkají. Ale pak ho to z nějakého důvodu přestane bavit."

HAHAHAHAHAHAHAHA... Tohle mě rozesmálo. Westíka máme a dalo pěknou práci ho odnaučit štěkat jen "když někdo projde kolem baráku". Teď už štěká jen když někdo zazvoní (a to potom vydrží střídavě výt a štěkat i 4 hodiny v kuse - prostě dokud ho nepustíme na dvůr se "podívat" kdo přišel/že už tam nikdo není).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fiona
Datum: 30.01.14 20:31

Westík je ideální pes, ale pořád jsou to TERIÉŘI a tak se s nimi musí jednat, takže potřebují pohyb a zábavu. Měla jsem 12 let westici, byla skvělá, ale klasický gaučák to nebyl. Hlásila, kdykoli se kdokoli mihnul kolem vchodových dveří. Výchovou jsme docílili toho,že si flafla jako hlásná trouba vůdci, zmlkla a letěla se pochválit, jak je šikovná. Takže nevyštěkávala u dveří, nic méně, ticho taky nebyla. Se psama vycházela a opravdu si na druhou stranu nenechala nic líbit. Byla ochotná s námi dělat cokoli, koukat na televizi, jet k moři, na hory nebo jít do Prčic Westík je opravdu ideální společník a parťák, ale nesmí se podcenit,že je to pořád teriér.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.