Veverka v domě - jak ji vyhnat?

Od: Datum: 28.01.14 13:46 odpovědí: 9 změna: 02.02.14 20:25

Veverka se mi nastehovala v baraku pod strechu.Jak ji vyhnat a neublizit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.14 13:56
avatar

Dobrý den,jediné co mě napadá je chytit ji do klece a pak ji odvézt někam do lesa. Známý měl také veverušku pod střechou,zkoušel vše možné,dostávala se mu do domu po elektrickém káblu,nepomohly žádné zábrany nic,všechno holka překonala.Zbavil se ji ale ublížil.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.01.14 14:01

Zjistit, kudy se pod střechu dostává. Pak počkat, až bude venku a zamezit přístup. Pokud tohle neuděláte, nezbavíte se jí nebo se tam nastěhuje jiný nájemník. Do sklopce jí můžete zkusit chytit a pokud se zadaří, odvézt jí hóóódně daleko.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.01.14 16:13
avatar

Proč ji tam nemůžete nechat? V protějším domě, pod střechou, není to ani vidět, je v zateplení otvor a tam už kolikátou zimu spávají tři veverky. Sousedi říkali, že ve vedlejší ulici, v jiném domě v zateplené vrstvě, také hnízdí 3 veverky. No, vlastně nehnízdí, jen zimují. Hnízdo si pro mladé hledají jinde, ne v té fasádě. A ty malé i několikrát stěhují. Viděla jsem mamku, jak putovala po železném plotě postupně se dvěma mláďaty. ;) Hodně se za vaši veverku přimlouvám. Nechejte ji u vás přežít zimu. Teď, v mrazech, ve sněhu, když moc k jídlu nesežene, se nové zimoviště hledá moc zle. Vašemu domu dva, tři měsíce s veverkou neublíží.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.01.14 18:56
avatar

Taky se přimlouvám za milost pro veverku :).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.14 19:29

Veverka je milé zvířátko. Ale pojistná folie pro ní není žádná překážka a nikdo neví, co provede s tepelnou izolací. Může v ní napáchat škody, jejichž odstranění může jít do desetitisíců. Už jenom ty škody najít nemusí být žádná legrace.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 29.01.14 01:00
avatar

Kdepak, ke zhoršení stavu už nedojde. Veverka má zimní noru vytvořenou, nemá důvod ji jakkoliv měnit teď uprostřed zimy. Veverek, hlavně těch rezavých je pořád méně, vytlačují je nepůvodní druhy. Pokud někdo připraví uprostřed zimy veverku o zimoviště, s velkou pravděpodobností ji odsoudí k úhynu. Navrhuji veverku začít řešit až na jaře. V nejhorším případě zavolat do záchranné stanice aby ji přijeli odchytit.

Stejně je to paradox, na léčení a žrádlo pro kdejakého nepotřebného a nechtěného přešlechtěného psa dáváme z našich daní desítky tisíc ročně, ale o naše původní a ohrožené druhy živočichů se nikdo nestará. A když už nás vyhledají, protože nemají kam jít v "kulturní" krajině bez přirozených skrýší, nejen že jim nepomůžeme, ale klidně je svým jednáním zabijeme. Přitom třeba zimní přikrmování ptactva i jiných drobných živočichů zase tolik nestojí když se krmivo shání včas.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 29.01.14 07:22
avatar

Proč byste ji vyháněl? Dělá Vám nějakou škodu?

V Pardubicích na Dukle, kde je hodně stromů, se veverka ubytovala na parapetu okna jednoho bytu. Majitel jí tam dal vystlanou bedničku, občas nějaký ořech. Veverka tam vyvedla mladé, dneska už tam sídlí několik let. Nikomu nevadí ani neškodí. Proč té přírodě trochu nepomoci? Veverek je u nás čím dál méně, občas vidím černou, rezatou už jen zřídka. Nemá cenu ji vyhánět, nechte ji, shání, kde by mohla přežít. Má to čím dál těžší. A vám pohled na ni, pozorování, vynahradí všechny problémy, které Vám snad způsobila. Važte si jí, pokud lidé budou vyhánět, likvidovat, vyhazovat, je klidně možné, že za takových 50 let už naši potomci nebudou vědět, co to vůbec byla ta veverka. A řekněte sám, nebyla by to škoda? Jaga.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: andycibulka*
Datum: 30.01.14 12:03

Dobra, koupim pytel orechu a budu ji krmit. Mozna, ze se uklidni a nebude rozcupovavat stresni izolaci. A ty jeji hovinka na drevenem zabradli pouziju do kompostu.

Od: kejki
Datum: 02.02.14 20:25

Ještě odblešit a odčervit a je z ní mazlík. :D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.