Nafouklá rybička

Od: Datum: 26.01.14 16:18 odpovědí: 18 změna: 02.02.14 17:14

Dobrý den, nevíte prosím, čím to může být, že se tato červená tetra tak nafoukla?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.14 16:22

Zdravím, střevní parazit, nebo vodnatelnost. Doporučuji přisolit vodu v celé nádrži, na 10 litrů objemu akvária vrchovatou polévkovou lžíci kuchyňské soli, rozpustit ve trošce vody a roztok poté pomalu vlít do akvária.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.01.14 16:31

Ale muže to být parazit, když jsem je nikdy nekrmila živým krmivem?

Datum: 26.01.14 16:35

Ano, může, teoreticky, protože v odchovnách akvarijních ryb se živým krmivem krmí a některé zárodky parazitů zůstávají v trávicím traktu ryb. Ale nijak bych to nehrotil, to se prostě občas stává...

Datum: 26.01.14 16:37

A jak na tu slanou vodu budou reagovat ostatní? Mám ještě černé tetry, krunýřovce a nějaké měkkýše.

Datum: 26.01.14 16:42

nijak, kuchyňská sůl je nejstarší akvaristické léčivo, ryby začnou vytvářet více rybího slizu a zrychlí se jim vyměšování, ale ne nějak drasticky, jestli se toho obáváš, tak dej jednu polévkouvou lžíci na 20 litrů vody a po dvou třech dnech sůl ještě přidej

Datum: 26.01.14 16:43

Dobře, děkuji, jdu to zkusit

doplněno 26.01.14 16:44:

Ještě prosím - jodizovanou sůl?

Datum: 26.01.14 16:46

jod nevadí, ale stačí obyčejná, NaCl

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.01.14 21:49

Také preventivně přidávám kuch. sůl při každé týdení výměně vody. Doporučuji jako prevenci.

Od: mirca
Datum: 27.01.14 05:54

Mě příjde naprosto vpořádku, pokud jí neodstávají šupiny,

pravděpodobně půjde o samičku naplněnou jikrama.

Sůl je ale jako prevence opravdu dobrá.

Ohodnoceno: 0x

Od: mirca
Datum: 27.01.14 07:18

já tedy léta provozuji na sto litrů jednu lžíci soli. 1 žíce na 10litrů, to si už raději zařidtě mořské akva ;)

Datum: 01.02.14 16:10

Rybička už trochu splaskla, ale dnes ráno jsem krmila sušenými komářími larvami a zase je nafouklejší. Je možné, že by to bylo po tom krmení?

Datum: 01.02.14 16:55

Je to obtížné odpovědět, nevím o kolik se zvětší její objem, ale nehrotil bych to, možná jí chutnají a nacpe se jich trochu víc než ostatní a jestli je to dospělá samička, tak má v sobě jikry a pokud se něčeho nají, tak se její bříško může zdát o dost větší...

Datum: 01.02.14 17:31

Pozorovala jsem, že se tvar břicha té rybičky mění. Chvilku má velké břicho, někdy tam má výstupek, který se posune pak dozadu, někdy se to rozdělí na dva menší hrbolky

Datum: 02.02.14 10:13

jak to popisuješ a obzvláště to rozdělení na dva menší hrbolky, tak to jsou jikry, já jsem myslel, jak jsi prvotně psala, strašně nafouklá, že to je extrémní zvětšení objemu, což bývá při napadení parazity apodobně, to je pak bříško vypouklé jako malá kulička na cvrnkání, třeba, to je pak důvod k obavám, ale jestli jde jen o takové mírné zvětšení, které je způsobeno tvrbou jiker, tak to pak není žádný důvod k obavám.

Datum: 02.02.14 10:36

A za jak dlouho ty jikry naklade?

doplněno 02.02.14 13:14:

Můžou v akváriu rodiče s mláďaty zůstat?

Datum: 02.02.14 13:34

jestliže máš párek, tak na ní bude sameček dorážet a vybudí nakladení jiker, no samozřejmně že můžou zůstat v akváriu, ale potěr je choulostivý a bezbranný a ostatní ryby jej sežerou, k odchovu by bylo potřeba další, třeba malinké akvárium aby byli rodiče oddělení, měli klid na tření a potěr byl uchráněn od ostatních ryb, ale i od rodičů, kteří se musejí po vytření odlovit, páč i ti svoje jikry a potěr požírají

doplněno 02.02.14 13:38:

https://rybicky.net/atlasryb/tetra_cervena

Datum: 02.02.14 13:52

Mám 4 červené tetry, nevím, jestli je tam nějaký sameček, co když ty jirky nenaklade?

Datum: 02.02.14 17:14

nic se nestane, nechci Tě strašit nějakým zatvrdnutím jiker, nebo tak něco, spousty ryb se vytírají i ve společenském akváriu, buď v klidu, a když se nevytře, tak jí ty jikry prostě zůstanou v těle

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.