Mřenky - chov v hejnu

Od: Datum: 26.01.14 11:22 odpovědí: 2 změna: 27.01.14 06:51

Ahoj, někde jsem četl že mřenky by se měly chovat v malém hejnu alespon o pěti kusech, já mam v akvariu mřenku nádhernou (cca 15cm) a mřenku trpasličí (cca 8 cm), zajímalo by mě když bych dokoupil ty mřenky trpasličí třeba těch 5 kusů, zda by se i ta mřenka nádherná cítila jako v hejnu i když jde o jinou variantu mřenky, je tam i ten velikostní rozdíl. Jde o to, že ty mřenky se mají chovat v hejnu, aby se neschovávaly a nebyl ve stresu a taky neutočily na ostatní ryby. Děkuju za každou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.14 12:32

Ahoj, to je individuální, nedá se to jednoznačně napsat, někdo chová jednu dvě mřenky a jsou v pohodě, záleží na velikosti nádrže a ostatním osazenstvu, ale obecně je lepší mít více rybek od druhu, nebo rodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.14 06:51
avatar
V krámě měli jednu poslední tak jsme si ji přinesli domů a mřenka se chytla hejna parmiček a stala se spokojenou parmičkou čtyřpruhou Jindy jsme měli tři.Dvě cvičily jak akvabely - kam jela jedna tam se ve stejnou chvíli otočila i druhá. Ta třetí byla sólistka a na ty dvě ostatní úplně kašlala. Ono to bude jako u lidí - každý jsme jiný.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.