Napadení psa cizím psem.?

Od: Datum: 24.01.14 13:52 odpovědí: 19 změna: 09.02.15 22:22

Dobrý den chtěla bych se zeptat nedávno se mi stala taková nepříjemná věc.. šla jsem domů takovou uličkou kde moc lidí nechodí a přede mnou šla tak typuju asi 7 holčička a vedla bígla na vodíktu tak jsem si ji moc nevšímala a předešla jsem ji ale najednou se přede mnou a tím pádem i tou holčičkou objevil velký pes něco jako stafort a rozběhlo se k té holčičce. Já se na ní jen sikla at seutíká a zůstali jsme tam stát a čekali že odejde ale její pejsek se začal s tím stafordem očichávat a ta holčička se mě zeptala jesli ho znám a já ji odpověděla že ne a hned po mé odpovědi to začalo ten staford vyjel po bíglovi a začal ho kousat. Já i ta holčička jsme chytli vodítko a snažili se přitáhnout toho bígla k sobě. Já sama se přiznám že jsme nevěděla co dělat tak jsem zakřičela na chlápka co na nás celou dobu koukal a kouřil si dál ale on nic a až když ten staford pustil bígla té holčičky tak udělal pár kroků a dál na nás koukal. Ale nepsala jsem to sem jen abych se vypovídala spíš se chci zeptat co dělat když mě samotné je 15 a té holčičce bylo 7 .. co my dvě můžem dělat při napadení jejího psa jiným a vetším psem? Předem děkuji za odpověd a za užitečné rady.. *mala*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: joule*
Datum: 24.01.14 14:51

Udělala jste to nejlepší, co jste udělat mohla... Asi bych se teď možná obrátila do rukou někoho zkušenějšího, jestli si toho psa pamatuješ, jak vypadal, tak byste to mohli třeba s rodiči někde zkusit nahlásit (na policii nebo v útulku pro psy), může to být nějaký potulný pes nebo pes někoho, kdo se o něj nestará, pak by bylo na místě s tím něco dělat. Taky moc nechápu, jestli to byl pes toho pána, co se na vás díval, nebo ne... Pokud ano, je to hodně podezřelé. Rozhodně bych to být vámi nenechala jen tak :/

Ohodnoceno: 2x
 
Od: miriana
Datum: 24.01.14 14:53

Dobrý den,

prosím a jak to dopadlo? Jak s pejskem od holčičky, tak s tím chlápkem a pokud to byl jeho pes, určitě jde zodpovědnost na něho, pokud jsou nějaké náklady na léčení, měl by to samozřejmě zaplatit, Jen by se to muselo všechno řešit "za tepla" a né až po pár dní :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: psi15
Datum: 24.01.14 16:55

Pejskovi se naštěstí nic nestalo byl jenom oslintanej a osobně si myslím že nad nim stáli všichni svatí :) A holčička byla jen vystrašená ..Ten chlap nevim jestli to byl majitek ale pochybuju protože ten pes pak bežel dál od něj tak asi ne :) :*

Datum: 24.01.14 15:00
avatar

Ihned bych volala policii a pokud to telefon umožňuje, část útoku natočila jako důkaz. Což se ale hůř udělá, když ti takový psisko visí na noze nebo trhá chudáka bígla, že.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 24.01.14 15:03

Hlavně mezi ně nestrkat ruce, nikdy! Ti psi nevědí kam kousnou, jestli do druhého psa nebo do vás.

V takové situaci je každá rada drahá. Zvlášť když ten pes neměl sebou páníčka. Nebyl náhodou ten okounějící chlap majitelem toho staforda?

Na cvičáku jsme o tomhle diskutovali a došli jsme k několik závěrům:

- pokud jsou oba psi na vodítku, snažit se je odtáhnout pomocí vodítek.

- chytnout psa za zátylek nebo obojek a zvednout (vyvěsit). Jenže co když pes váží čtyřicet padesát a víc kilo, kdo ho udrží zmízajícího se a plného adrenalinu. Většinou tohle zabere na psa, který není plně ponořen do boje a na menší psy.

- hodit psy do vody, případně postříkat hadicí. To ale není možné všude.

- použít pepřový sprej. Někteří psy na to reagují a pustí, ale jsou i tací, které to jen víc vyburcuje. Navíc většinou zasáhnete i svého psa.

- použít paralyzér. Psa to nezabije, ale vyřadí ho to z provozu. Nemusíte se bát, výboj je pouze mezi elektrodami paralyzéru, tudíž se rána nepřenese na druhého psa ani na člověka, který třeba psy drží. Je tu ovšem riziko, že pes při výboji stiskne čelisti a zakousne se víc (takový jorkšír v tlamě pitbula by asi neměl šanci). A samozřejmě je riziko, že pes má slabší srdce a po použití paralyzéru zemře.

- zvednout psům zadní nohy. Pokud psovi zvednete zadní nohy do výšky, ztratí "půdu pod nohama" a přestane se soustředit na boj a bude se snažit nějak vyrovnat tělo a hledat oporu. Musí se to ovšem provést u obou psů zároven a vysledovat okamžik kdy se psi pustí, v tu chvíli je otočit od sebe, dát vodítko atd.

- chytit za varlata případně za slabiny. Nemám vyzkoušené, ale prý funguje.

Ve vašem případě by byl nejvhodnější asi ten paralyzér. A určitě bych volal městskou nebo i státní policii, zvlášť pokud byl pes bez majitele jen tak venku. Teď napadl vás a psa pustil, ale co když za rohem napadne dítě.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.01.14 16:02
avatar

Já myslím, že nejvhodnější by bylo dát jednu přes tlamu tomu majiteli. A i kdyby ten chlap majitel nebyl - vidí jak se rve velký pes s malým a jsou u toho jen dvě malý holky? A on si vykuřuje a nic? Tohle mě fakt nadzvedlo ze židle.

Když jsem jednou byla s naším "smetákem" (jak lidi rádi říkají) venku, tak na něj zaútočil obrovský černý pes. Stála jsem zrovna u plotu, který mi sahal jen po pás a nenapadlo mě nic jiného, než přehodit toho našeho na druhou stranu toho plotu (v tom domě bydlela kamarádka) - bylo to rychlé "přehození" vodítkem a bála jsem se, jestli se mu nic nestalo - každopádně střet s tím velkým by určitě nepřežil. No, místo teda na malý cíl se ten pes vrhl na mě. Stála jsem jak přimražená s rukama nahoře a pes si ke mně stoupl a vrčel a štěkal. No, majitel "přišel", a co udělal, to mě úplně dorazilo - vzal toho psa přes bok železnou tyčí. Pes zavyl a odbelhal se pryč. Měla jsem chuť tu tyč vzít a taky tím máznout toho majitele. Už je to hromadu let a myslím, že ze dvou psů už jim tuším ani jeden nezůstal...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: voditko
Datum: 09.02.15 21:23

Ano, ale k tomu vodítku...no prostě to musí když už tak oba tahat. Hlavně netahat pouze jednoho a právě toho co byl napaden a je v podstatě lynčován druhým psem. Jenoduše pak napomáháte agresivnějšímu psu k lepšímu napadení, protože zbytečně vyvíjete tlak na napadeného psa a oslabujete ho , místo toho abyste činil jinou akci na agresora.

Já nosím paralyzér, pepřák, nůž a i osobní alarm , dokonce i svazek klíču mám na šnůrce...taky dobrá rána s ním je, když nás někdo napadne.Chodíme venčit vždy dva, páč venčíme dva menší utulkáče Bydlíme na vesnici mají zahradu, ale potřebují procházky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.14 18:09
avatar

Myslím , že jste měly obě docela štěstí , že se chtěl staford jen seznamovat, jinak by to oslintáním neskončilo . Udělaly jste to nejlepší co jste v dané chvíli mohly . Takovéhle malé holky se nemohou pouštět do rozhánění psů . Nikdy se je nepokoušejte odtahovat za obojek ( dostali byste kousanec). Pomúže je chytnout za zadní nohy a zvednout a čekat až se pustí, ale to Vy také nedělejte ( na to musí být síla a grif).Jediné , co můžete dělat je prevence . Když vidíte , že se k vám blíží neznámý pes , tak na něj hlubokým hlasem zařvat ( něco ce smyslu ,, koukej mazat domů ) , pokud to nepomůže , tak v žádném případě nenechávat čas na to aby se očichávali ( nevíme zda výsledek očichávání bude přátelství nebo útok), A v tom nejhorším případě nechat SVÉHO psa utéct (nebo mu dát možnost se bránit), klidně i s vodítkem .Prostě ho pustit. A pokud by jste zase viděla takového psa běhat samotného , tak zavolat městkou policii a ohlásit to .A jinak... jste dospělejší a zodpovědnější než ten chlap co tam stál a jen koukal. Zdravím

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 25.01.14 11:14

Vyzkoušeno mám, že pomůže chycení za slabiny. Ale to rozhodně může udělat majitel psa, určitě ne cizí člověk, nebo snad jen v nouzi nejvyšší, pokud je třeba odvrátit útok od dítěte a podobně. Zamyslete se prostě nad tím, co se stane, když pes uvolní zákus a vy ho budete držet a působit mu blest. Myslíte, že vás nechá na pokoji?

Rozhodně doporučuji, i když to bude znít krutě, pokud jiný pes zaútočí na vašeho a pokud nemáte po ruce nic účinného na obranu, postarejte se hlavně o sebe, případně dítě. Mezi psy se nepleťte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asdf*
Datum: 24.01.14 18:10

Mám podobnou zkušenost kdy 2 psi kteří utekli ze zahrady napadli našeho pudlíka. Naštěstí se nevzdal a nelehl na záda ( jako to teď dělá náš malej náhradník) tak byl silně pokousaný na zádech.

Nepomohlo bušení do těch psů ani volání, prostě nic. Naštěstí to pes přežil,několikaterá návštěva u veterináře byla nutná včetně šití.

Od té doby nosím v kapse bundy kterou máme na venčení pepřák a ten nápad s paralyzérem je taky dobrá věc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 24.01.14 18:20

bušit do rvoucích se psů je zbytečné

V té cvhíli má pes omezené vnímání a nějaké bušení on vůbec nevnímá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1965*
Datum: 25.01.14 01:54

Moje rada zní - méně všech psů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.14 11:17

martine. Já bych si dovolila Tě opravit. Méně nezodpovědných majitelů psů.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nerry
Datum: 03.02.14 14:18

Staford a pitbull rotwailer a podobná plemena to jsou silní stateční psi. U nesprávného vedení jako byl asi tento pejsek dojde k agresi nad jiným typem psa. Nemuže za to ten pes, že on je agresivní, ale že ho majitel dostatečne neseznámil s ostatními psi. většinou si tyto psy pořizují lidé, kteří chtějí být za větší machry, ale psa vubec nezvládají. :( Ale k věci pepřový sprej je super varianta která muže zapůsobit ale i ne. Paralizér nemá skoro nikdo,a le dá se koupit super věc, ale mužete toho psa i zabít. Voda funguje jenom u psů kteří na sebe utočí jenom kdo je tady pánem a né na psy kteří už jdou po psovi jak ho vidí hlavně u pitbulla, staforda jim nic nepomůže to je mužete mlátit větvemi a nic ty budou držet do té doby než snad sami umřou. Osobně bych zvolil variantu škrcení vodítkem dáte vodítko psu kolem krku a zčnete ho zvedat. Tím pes svuj mozek odlehčí a není zapálen do boje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 03.02.14 16:30
avatar

Jednou sem zazil neco podobneho.

Byl sem v obchode, venku najednou krik, hluk, kdyz sem vysel ven, tak uz se kousek vedle tvoril hloucek lidi a uprostred se neco nepekneho ocividne delo. A lide proste koukali, panikarili, kriceli a nic nedelali - ale spis nevedeli, co maji delat, nez ze byli netecni. Proste se s podobnyma situacema clovek kazdy den nesetkava.

Prodral sem se dopredu a tam velkej pes, rasu nevim, ale takovej ten velkej udelanej s kratkym cumakem drzel za zadek nejakeho maleho coklika a ruku jeho stare panicky. Ocividne se je snazila od sebe odtrhnout. A pekne s nima skubal. Babka v soku, cela modra lezela na zemi, coklik s prokouslym zadkem kvicel o sto sest. Pes byl na voditku, ale drzela ho holcina, ktera vazila mozna mene nez ten pes a snazila se ho marne odtrhnout skubanim za voditko, cim prilis coklikovi a babce nepomahala. Akorat kricela, ze nevi co ma delat a at ho (toho psa) klidne nekdo i zabije. To si pamatuju.

Popravde sem taky nevedl, co mam poradne delat. Tak sem nejprve na zkousku psa nakopl spickou boty z boku do zeber, s poradnym rozmachem, ale nevypadalo to, ze by mu to nejak vadilo. Pak sem musel zastavit nejakou zenskou, ktera zase aktivne zacala strkat mezi ne ruce. Nakonec sem obesel psa zezadu, chytnul sem ho za zadni nohy, zvednul do vzduchu a zaroven sem mu plnou vahou kleknul zezhora na zadek. V psovi to dvakrat luplo a pustil. Otocil se na mne, ale stacilo ho drzet za zadni packy a byl bezmocnej. Pak uz jenom kvicel.

Zachvili pak uz prijeli mestaci s autem s kleci, kteri si oba psy vzali, babku tam mezitim uz lide ozivovali, prijeli dve zachranky, pac kazda dostala uplne jine hlaseni, 1 na pokousanou zenu, druha na to same misto na zenu v tezkem soku, nebo neco takoveho.

Zazvonil zvonec a predstaveni byl konec.

-

Takze z vlasatni zkusenosti doporucuju zadni nohy do vzduchu a zpusobit bolest, aby pustil. Ale velky pes se pak poradne smyka, tak to chce drzet vsi silou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: 3majk*
Datum: 09.02.15 21:10

Dobry den, mam take podobny problem ale s horsim koncem :(

naseho yorksirka ted v nedeli zakousl cizi pes kdyz jsme sli k autu vedle bytovk cca 3m vybehl od auta krizenej stafort s retrivrem chytl naseho zamaval snim az mi vytrhl voditko z ruky,kdyz sem ho dohnal a par jich o demne koupil tak mrtveho yorka pusitl kdyz sem ho vzal tak sel ezte po me. tak hodinu pred tim napadl na sidlisti dva yorky ale panicek je ubranil a uz ho nedohnal.pak jsem mluvil z lidma z vesnice a ze prej utika casto a napadl uz i cyklisty a nakeho jezefcika napadl. psa jsem chytil a majjitel si ho odvezl.

a ze se rozumne domluvime, tak jsem odvolal policii co k nam jela. a ted pan vypravi pohadky,jak za to muzem my. a td.

a samodrejme neotvira a vyhyba se aby se to doresilo.

tak nejaka rada jak pokracovat nebo o co se porit? dekuji. Michal

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.15 21:39

Postačí sůl, anebo písek agresovníku do očí, může být čtyřnohý, neb dvounohohý a máte několikaminutové divadlo, jak se agresor svíjí a piští, několikrát bezpečně vyzkoušeno v Banán Česku

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 3majk*
Datum: 09.02.15 21:47

to je take jedna moznost ale ja mel na mysli, nake potrestani co se tyce zakona,nikde sem nic poradneho nenasel. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zztop*
Datum: 09.02.15 22:22

Smůla. Nám se stalo něco podobného jen s tím, že teda pes nám přežil, ale konec je stejný.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.