Jack russel terier do boudy

Od: Datum: 22.01.14 20:37 odpovědí: 6 změna: 07.05.14 12:56

Ahoj, může být jack russel terier v boudě? někteří lidé je taky mají celoročně venku v boudě, a to s nimi chodí ještě každý den na několikakilometrové vycházky. NEbo musíte tento pes být výhradně přes noc v bytě?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.14 23:53

Nemusí být v bytě, Stačí mu kvalitní bouda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.14 06:58
avatar

Já bych si ho nechala v bytě. Není to velké plemeno a pokud je čistotný a nedělá škodu, pořídila bych mu pelíšek domů. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.14 07:22

Ano, může. Pokud se bavíme o opravdovém JRT, tzn. s průkazem původu, je to lovecké plemeno, zvyklé na rozmary počasí, pomocník při výkonu práva myslivosti, norník. Kvalitní bouda se zateplením, odpovídající velikosti, aby si ji mohl zadýchat, mu bude vyhovovat.

Pokud se ovšem bavíme o tom, co se dnes prodává jako JRT, nejrůznější kříženci čehokoliv, tak tam bych byla opatrná - pokud to není psík o váze cca 5-6kg (jak popisuje FCI standard), ale jen třeba 2-3kg (stačí se projít po sídlišti pro inspiraci a okouknout, co všechno lidé vydávají za JRT) - nejde jen o váhu psíka, ale také o typ srsti - u papírového JRT je srst odolná vůči rozmarům počasí jako u většiny loveckých plemen (pes se nemůže uprostřed práce v lese klepat jak čivava protože zrovna trochu mrholí), ale u kříženců s čímsi bych si nebyla jistá...

Pokud o JRT uvažujete, zamyslete se prosím především nad povahou - je to teriér, lovecký pes - pokud mu neposkytnete ty několikakilometrové výcházky, co zmiňujete v dotazu, a zaměstnání např. aportování, výcvik poslušnosti, a to každý den, za každého počasí, i když máte zrovna rýmu nebo nemáte náladu, stane se z něj nudou slušná demoliční koule a zahradu Vám přetvoří k obrazu svému, aby se zabavil (to je jen střízlivý popis situace, chovám hladkosrsté foxteriéry, tam se stává to samé, když si to vlastník teriéra pořádně neuvědomí před jeho pořízením).

Pokud už JRT máte v domě, ještě to s ním uvnitř vydržte do jara a začněte ho zvykat na pobyt venku, až bude teplo. Teď by to mohl odnést zdravotně, kdyby byl odstěhován ven do té zimy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.01.14 07:41
avatar

Já si myslím, že jeho společenská povaha by to krutě nesla. Je to malý, nesmírně temperamentní terier, který je po mnoho generací v bytech s člověkem. Bouda, kotec, to by bylo týrání. Fyzicky by to asi šlo, ale tenhle sedmihlavý dráček, sám na dvoře nebo na zahradě, na malém prostoru, o samotě, bez možnosti pozorování, komunikace? To je pro mně nepředstavitelné! Den má 24 hodi, na procházky a venčení 2 hodiny. 22 hodin o samotě. Nechápu, jak toto vůbec někdo milovanému tvoru může udělat *zed*

Pro odlehčení:http://www.wimp.com/dogbeds/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chalihb
Datum: 07.05.14 11:22

Dobrý den, tak tady čtu ty názory a nemůžu se přestat smát...v jiném vlákně se kdosi ptal, zda je Jack Russell vhodný do bytu...no všichni ho tam sjezdili, že se asi zbláznil, že by byl v bytě chudák, a ted tady čtu pravý opak...koukám, že co čech, to odborník )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 07.05.14 12:56

Mám JRT v bytě. Je šťastná, když je se mnou, kdybych jí nechala venku, tak by kňučela a vyla, protože tento pes chce být se svým člověkem, ne sám venku.. Zima mu nebude, když bude zvyklý, ale je to velmi společenský pes.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.