Mléčná voda

Od: Datum: 20.01.14 11:46 odpovědí: 10 změna: 21.01.14 15:53

Dobrý den, prosím nějakého znalce akvaristu o radu. Mám 50 l akvárium zhruba měsíc v něm dvě živé rostlinky jednu umělou, na dně hrubý písek a pár mušlí s kameny vše vyvařeno. Voda mi v akváriu vydrží zhruba 3 dnz krásně čistá ale po 3 dnech se začně kalit a odporně zapáchat. Filtr běží téměř nonstop mám i vzduchování a osvětlení vypínám na noc, topení je puštěné stále, aby dosahovala voda ideální teploty. Za tu dobu co vlastním akva se voda musela měnit již dvakrát a došlo i na jednu rybku, které zřejmě nezvládlas nechutnost vody. Může mi někdo poradit co dělám špatně jak se zbavit tohoto zákalu připomínající mlěko a hlavně co s tím zápachem?:( děkuji všem...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.14 12:02

Dobrý den, co je to téměř nonstop? Filtr musí běžet nonstop, ne téměř nonstop. A jak píšete co děláte špatně, tak je to typický příklad chování akvaristy začátečníka, spíš by jste měla psát, co dělám dobře, toho by bylo míň. Jaký typ filtru máte? Kolik máte rybek?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.14 13:17
avatar

Zdravím, ješte by kromě počtu ryb bylo fajn uvést: jaký druh ryb? Jak často a čim je krmíte? Jak probíha výměna vody - tj. odkalujete cca 1/3 akvária a dáváte nějaký přípravek na úpravu vody? Měříte Ph? Jen tak od boku, mléčná voda bývá často z důvody vysokého množství chloru...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.14 14:13
avatar

Na 100% moc krmíte,co rybky hned nesežerou to se časem zkazí. Filtr by měl běžet nonstop.Vyměnit dvě třetiny vody a krmit jen co hned sežerou.1x denně Dobré je mít nějakého sumečka co bere ze dna.Nechat to v klidu a stále do akvárka nesahat. Časem se voda přes filtr vyčistí. Jen co týden čistit filtr.Neškodilo by přidat nějaké rostlinky. Kryptokoriny jsou takové vhodné pro začátečníka.Tak zhruba se počítá 1cm ryby na 5 litru vody. To je kolik asi ryb můžete dát do akvárka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vrna
Datum: 20.01.14 21:46

Mám tam dva čichavce jednoho sumečka, pancéřovce, mečovku, dva albíny čistící taktéž dno a 6 neonek. Krmím je dvakrát denně v minimálním množství. vodu upravuji pouze po napuštění přípravkem Tetra Aqua Safe. Filtr myslím nějaký pacific byl přiložen k akváriu, voda je filtrována přes molitanovou pěnu jeho výkon je od 200 do 300l/h. Nechala jsem vodu takhle týden a je to čím dál horší ryby pak už nejsou ani vidět.

Datum: 20.01.14 22:41

asi takhle, mě jako staromilci se ty moderní filtry vůbec nelíbí, zvládla by jsi koupit si vzduchovací motůrek a filtr, který se na něj připojí? jen takovou trubku s molitanem? Tyhle čerpadlové filtry jsou prostě hrozný...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: edge®
Datum: 20.01.14 22:46

S 50l akváriem se jen těžko dosáhnou ideální podmínky stačí prkotina a je problém. Co se týče teorie tak je napřed potřeba nechat filtr zajet a to minimálně 3 týdny nechat nonstop jet bez rybek a pak až rybky přidat. Co se týče toho filtru je možný že to je nějaký tintítko co ani tak malé akvárium nezvládá ale spíš je to problém nezajetého filtru.

Kompletní výměna vody je špatně, úplné vyčištění filtru pod tekoucí vodou je špatně. Je potřeba měnit třetinu vody jednou týdně a filtr proplachovat jednou za čtvrt roku někdy stačí i půl roku a to ve vodě která se vyčerpá z akvária.

Nejlepší rada by byla pořídit si akvárium alespoň 100 litrů lépe i víc, tam už se dá i při menší chybě účinně zasáhnout. Teďka nezbývá nic jiného než rybky přechovat v náhradní nádrži, vodu kompletně vyměnit a vyprat filtr. Pořídit nitrifikační bakterie, jmenuje se to filter start a dá se to sehnat ve zverimexu nebo na internetu. ( http://www.aqua-obchod.cz/ost…-10-ml-jbl-4014162251824.html ) To nastříkat na vatu ve filtru, nemusí se všechno jen trocha a nechat případně na později. Akvárium nechat 14 dní zajet a rybky tam potom vrátit.

doplněno 20.01.14 23:08:

Ukulele má pravdu s tím filtrem. Hlavně ty co se dodávají k těmto mikroakváriím v balení jsou otřesný. Osobně je ale pro mě "bublifuk" moc hlučný pořídil bych možná spíš nějaký podobný filtr co je v balení ale účinnější, žádný no name.

Tohle je filtr co radí ukulele http://petdiscont.cz/index.ph…p?p=eshop_productinfo&id=3406 stojí pár desetikorun jen je k tomu potřeba dokoupit vzducovací motorek. Jsou různý tvary a velikosti.

Mě se líbí něco takovýho protože to nezabere téměř žádné místo v akváriu ale ne vždy se hodí: http://akvarijni-filtry.heure…lear-20-vnejsi-zavesny-filtr/

Nebo něco takovýho např. http://akvarijni-filtry.heureka.cz/eheim-pick-up-2008/

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.01.14 23:30

je šílený, jak se v akváriích honí voda a vůbec se nekouká na objem filtrační náplně, hlavně aby to ,,vypadalo,, dříve jsem měl i velkokapacitní filtry, kde ta svislá trubka byla ze skla, v ní byl velký vzduchovací kámen a byla to nádhera se na to koukat, jen to bublalo, když jsem ubral vzduch byly bublinky malé, když jsem přidal byly velké...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: aroff
Datum: 21.01.14 02:26

Nebudu se vyjadřovat, jestli je lepší starý bublifuk anebo čerpací hlava, to je na dlouhou debatu.

Co je, ale důležité vědět, že to čím prochází vaše nádrž, je úplně normální. Tímto si projde většina nově založených akvárií. To že budete dokola měnit vodu, nepomůže. Jen celý proces prodloužíte.

Prostě se v nádrži přemnožili nálevníci a s tím nic neuděláte. Taky se tomu říká syndrom mladého (nového) akvária. Píšete, že máte akva měsíc a kolik už je tam ryb. Teprve po tom měsíci, až pomine zákal, dát do nádrže ryby. Takhle je otázkou jestli než se nádrž zaběhne, ryby přežijí.

Hlavně neměňte velké množšství vody max.1/3 každých 10 dnů. Ten zákal jak přišel tak i odejde. Filtrujte, topte a odkalujte. Nedávejte žádnou chemii, stejně je to k prdu a jen to leze do peněženky. Jediné co dát do takovéto nádrže je Biofiltr od Dajany, je to násada nitrifikačních bakterií.

http://akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/dajana-biofiltr-100-ml/#utm_medium=cpc&utm_source=google&utm_campaign=Dynamicke-reklamy&utm_term=_inurl:.heureka.cz/&gclid=CMDuyZqNjrwCFcNF3godEAcAJg

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.14 15:44

Já bych řekla že ty rybky překrmuješ a voda pak zahnívá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miriana
Datum: 21.01.14 15:53

filtr musí běžet nonstop - vytváří se v něm nitrifikační bakterie, které čistí vodu. Když filtr vypnete - byť na hodinu, dvě denně, tak je zahubíte a mrtvé vypustíte do akvária, což je pro těch pár litrů velká škoda.

Dále vodu nikdy neměnte celou, ale jednou týdně 1/3 za odstátou - mělo by to být v pořádku.

a určitě přidejte živé rostlinky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.