Jak umístit filtr

Od: Datum: 18.01.14 10:45 odpovědí: 6 změna: 21.01.14 15:41

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat zkušených akvaristů, jak správně umístit filtr v akváriu. Jde mi hlavně o to, zda ta rourka, ze které tryskají pramínky vody, musí být nad hladinou a nebo může být pod hladinou. Neustále řeším, jak omezit hlučnost filtru a pokud by pramínky mohly být pod hladinou, tak by to výrazně omezilo hluk ze zurčení vody. Mám na filtru ještě nádstavec, ze kterého voda jen vytéká a je u toho přídavná hadička, která se dává mimo akvárium, ale z tohoto nádstavce voda teče dost velkým proudem a víří celé akvárium, což by asi rybičky moc nepotěšilo.

Děkuji za odpovědi

Nisla


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zepe®
Datum: 18.01.14 11:07
avatar

ja ho mám pod hladinou uz 2 roky a v pohode

doplněno 18.01.14 11:10:

a u mého filtru je regulace proudu ale mam ho naplno. rybkam to nevadí ba naopak připadaj si jak v potoku a stale jsou v tom proudu.možna jak které :D

Ohodnoceno: 2x
 
Od: miriana
Datum: 18.01.14 11:20

Z mé zkušenosti naprosto stačí, když je výstup kousík pod hladinou, tak, aby to nedělalo rámus, a voda se lehce "převaluje" čímž se okysličuje. Naopak pokud se voda čeří hodně, vyhání se z vody CO2 - důležitý pro růst rostlin. Pokud rybky začnou lapat u hladiny - nejčastěji v noci, nebo nad ránem, bude lepší nechat výstup na úrovni hladiny. (ale nevím kolik máte rostlin, jak je velké akvárko, kolik je rybek atd.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tatka02
Datum: 18.01.14 20:20

Dobrý den já jsem měla jako začátečník úplně stejný ale teď už vím že se filtr musí umístit pod hladinu nejen kvůli zvuku ale i pro rybičky je to lepší .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.14 09:49

Díky všem. Moc jste mě potěšili, nechám filtr tak, jak je a snad už budou rybky v pohodě. Myslela jsem, že je třeba nutné aby voda procházela před vzduch než dopadne zpět do vody. Voda se mi čeří, ale není to nijak silné, Plánuji jen pár neonek a ty by si asi v proudu moc nezaplavaly.

Nisla

Od: aroff
Datum: 21.01.14 02:42

Ani pod hladinou a ani nad hladinou. Nad hladinu se dávají skrápěcí rampy. Pod hladinou zase voda hůře cirkuluje, hladina je méně zčeřná a tím i méně provzdušněná voda. Ideální jak pro cirkulaci vody a zčařené hladiny (nejlepší vprovzdušnění vody) tak i pro hlučnost, aby hladina vody byla v polovině výtkové trubky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.14 15:41

Vnitřní filtr se dává pod hladinuProud vody se dá stoči kolínkem-nádstavcem ,jestli byl k filtru dodán a zvuk vzduchu se dá omezit špuntem ktery by měl bát k filtru dodán.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.