Fenka se bojí

Od: Datum: 02.03.14 19:19 odpovědí: 3 změna: 03.03.14 07:47

Mám 4-měsíční fenku JRT Jackie a poslední dobou se stršně bojí. Třeba někdo si jí chce pohladit a ona se nenechá, schovává se za mně, tak jí musím podržet a ukázat jí, že jí ten člověk nic neudělá. Psů se nebojí, jen opravdu velkých se lekne, lae nechá se očuchat a pak si hraje(dneska si hrála se dvouma německýma ovčákama), pohladit se nechá jen od lidí(který nezná), kteří mají psa. Nebo když s ní jdu po ulici, tak si tak pohuhnává na některý lidi. A nejhorší je to ve tmě. To se bojí a budto štěká a nebo jak se mi stalo před chvílí, šla jsem s ní u nás po cyklostezce(kolem je louka a nový bytovky a v jedné bydlí teta) a najednou za náma šla nějaká paní a běžela za náma a Jackie (byla navolno) se lekla a běžela pryč, nereagovala na moje volání a běžela před vchod bytovky a tam na mě čekala. Jak vyřešiit tyto problémy?

A ještě bych se chtěla zeptat, jak jí učit odvolání od ostatních psů? A ještě ode mně a mý mladší ségry si nechá všechno líbit, ale třeba moje malá sestřenka si jí chce pohladit a Jackie po ní chnapne, jinak děti má ráda, ale někdy je hodně kousavá, jak ji ukázat, že nesmí? Děkuji za všechny odpovědi. :)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.03.14 19:24
avatar

Zdravím, JRT jsou hodně temperamentní, takže můžete klidně v tomto věku začít chodit na cvičák. Tam ti nejlépe poradí, jak na ni a celkově jak na plemeno. Jak je socializovaná? Chodili jste s ní ven pravidelně, od mimina? Často se psi bojí, protože jsou špatně socializovaní, a dost těžko se to pak odnaučuje.

A co se týče toho kousání - ty a sestra jste její smečka. Jste domácí. Sestřenka ale domácí není a fenka ji může vnímat jako ohrožení. Co je však zásadní, nikdy, opakuji nikdy, by neměla kousnout ve vaší přítomnosti (tedy v přítomnosti dospělého páníčka). Vy ji musíte usměrnit ještě dříve, než k možnému chňapnutí dojde. Důrazné a opakované "nesmíš" by v jejím věku mělo stačit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: susenka*
Datum: 02.03.14 19:31

Chodila jsem s ní ven už od 2.měsíce, to byla v pohodě, nebála se lidí od každýcho se nechala pohladit. Pak jsem hlídala její matku po kastraci a v tu dobu začala na lidi štěkat. V mé přítomnosti j i nekousne a když už se připravuje, tak jí usměrním, ale když je s ní sestřenka se ségrou v jiné místnosti než já, tak si pak sestřenka stěžuje že jí kousla do prstu( nikdy nic vážnýho, jen trošku víc stiskla). Na cvičák se s ní chystám, ale zatím tam nejsou.

Datum: 03.03.14 07:47
avatar

Ten strach odbouráš posilováním sebevědomí. Když se táháte o hračku nebo hadr, nechávej ji vyhrát. Při hrách ji nechávej vítězit. Hodně ji chval za každou maličkost. Když se něčeho leká, bojí, vezmi ji do náruče nebo si k ní dřepni, obejmi ji a ukaž jí, že není třeba bát se. Ve vztahu k lidem by měla být nedůvěřivá. Kdo chce tvého psa hladit, ať si koupí svého! Pes není hračka, aby ho všichni ňuňkali. A nedejbože krmili! ;) Jen si uvědom, že tvoje nádherná psinečka má 4 měsíce. To je asi jako u lidí, dítě- batole. Ani ne školkový věk. Neboj, do všeho doroste, všechno bude vpořádku. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.