Pes zvraci zlutou penu / vodu

Od: Datum: 13.01.14 16:30 odpovědí: 25 změna: 17.02.15 16:47

Dobry den,

prosim o radu, nas pes zvraci zlutou penu a vodu. Zere granule vecer, ty jsme i zkusili zmenit, rano jdeme ven a behem dopoledne to vyzvraci. Dela to az ted za posledni dobu a deje se tak napr. obden a trva to uz par dni. Jinak se chova uplne normalne, je vesely a v pohode.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jacob*
Datum: 13.01.14 16:35

Pes opakovaně zvrací pěnu a vy jste s nim nebyli u veterináře?

Ohodnoceno: 2x

Od: fribble*
Datum: 13.01.14 16:35

Zkuste dietu - dětské piškoty, namočený rohlík a vodu. Pokud se to do dvou dnů nezlepší, tak k doktoru. Bývá to většinou reakce na stravu, ale nemusí to vždycky být pravda.

Ohodnoceno: 0x

Od: wamp®
Datum: 13.01.14 16:38

Žlutá pěna?To vypadá na játra či slinivku břišní.Běžte s ním ihned na veterinu,pokud ho máte rádi*bezim*

Ohodnoceno: 1x

Od: kami95
Datum: 13.01.14 16:47

Tady pomůže asi jen veterinář..jinak ta žlutá voda jsou žaludeční šťávy..

Od: xanax
Datum: 13.01.14 17:40

Dobrý den, pokud je vše, jak uvádíte, ok, tak bych to viděl na přebytek žaludečních šťáv. Zkuste změnit druh granulí a rozdělte denní dávku na dvakrát. U nás se to osvedčilo a když jsem se ptal na veterině, tak byl udělen souhlas Takže vše, co vám píši je prakticky ověřeno a jork je v pořádku. Dostává granulky ANALLERGENIC. Mám 9 letého jorkšíra a skoro pravidelně jednou za měsíc jdou z něj tyto žluté šťávy ven. Jinak žere granulky s velkou chutí. Ale v každém případě konzultaci s veterinářem doporučuji.

Datum: 13.01.14 20:34

Rozdelte krmeni na dve casti a pulku davejte pejskovi i rano po prochazce. Tohle je pomerne caste, ze pes zvraci stavy z hladu, rannim krmenim by se to melo spravit. Pokud i pak bude porad zvracet, tak k veterinari, ale myslim, ze to nebude potreba ;)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 13.01.14 20:40

Souhlasím s katerinou.je to z hladu.Dávejte mu snídani.Pokud nebude granule ráno chtít tak mu přídejte trohu ran´my nebo syra a pořádně promíchat.Pokud granule zkonzumuje po ránu bez potíží tak stačí samotné.

Datum: 14.01.14 15:01

Dobry den,

tak u veterinare jsme byli nakonec vcera. Psa prohledl a rikal, ze vypada zdrave. Dostal nejake dvoje tabletky na zklidneni zaludku a jestli to neprejde tak mame prijit na odbery krve.

S tim rozdelenim stravy jsem to cetla na vice mistech. Ale pes byl vzdycky krmeny vecer, ma 4 roky, a zere furt to same. Problem je, ze si myslim, ze ty granule zrat rano nebude, on kdyz vidi, ze jdeme pryc, tak ani nepije :(

Datum: 14.01.14 16:10

Nezlobte se, ale krmit celý život psa granulemi, navíc stejnými... to je, jako byste jedla celý život chleba. Osobně dokonce považují neustálé krmení pouze granulemi za formu trápení. Pes má žrát dvakrát denně, mít přístup ke granulím (ráno doplňte do misky), ale určitě by mu prospělo, kdybyste mu navečer uvařili. Nožky, maso, vývary z kostí, se zeleninou, pak to smíchat se starším chlebem.

Nemyslete si, že když jste pryč,tak pes jen sedí, nepije ani nejí. Možná byste koukala, co lump všechno vymyslí*smich*.

Datum: 28.01.14 20:58

Systematicky střídat granule a vaření bych nedoporučoval. Chudák slinivka pak neví, čí je

Od: lysina
Datum: 13.01.15 19:25

Lepší než chleba raději rýže.Také děláme směs rýže,mrkve,uvařeného nesoleného kuřecího masa.Ale jen někdy,neměl by to jíst často,pak může mít problémy se zažíváním.Já bych zůstala u nějakých kvalitních granulí :).

Od: abigeil*
Datum: 23.01.14 17:30

Zdravím, naše fenka začala mít tyhle problémy asi před 10 dny, nejdřív žlutá pěna, pak občas vyzvrátila to, co snědla, jinak v pohodě, hraje si, procházky.Ale dnes mi to nedalo, volala jsem kamarádce vet, ta mi řekla at přijedu hned zítra na krev a nějak odchytíme moč, že tohle jsou příznaky selhávání ledvin, že se na to málokdy přijde v zčátku, prý se to změnuje za podrážděný žaludek apod.Když se to začne léčit pozdě-je už pozdě na vše..tak doufám, že se mýlí nebo při nejhorším, že to stihnem podchytit, jinak se asi zblázním...

Od: pumpa
Datum: 13.02.15 15:10

Můžu se zeptat, proč u vás pes žere stále to samé?...taky jíte stále stejné potraviny?...pokud ano, zaděláváte si na pořádný problém.

Takto zcela zničíte u psa schopnost trávit různou stravu a při jakékoli změně bude průjmovat.

Datum: 27.01.14 12:10

Dobrý den. Řešila jsem stejný problém. Pejsek si navíc před zvracením lehal na zem a divně se kroutil. Na veterině mu provedli sono břicha, které ukázalo zvětšený žlučník. Z odebrané krve mu navíc zjistili špatnou funkci jater. Takže má přísnou jaterní dietu, bere lék Essentiale Forte N a k jídlu má granule Royal Canin Hepatic HF16 a vařené kuřecí maso (pouze prsa - nejsou tučná) nebo ryby s rýží. Léčba probíhá už 14 dní a vypadá to, že úspěšně. Podotýkám, že během nemoci byl také úplně normální. S chutí jedl a hrál si.

Od: wamp®
Datum: 27.01.14 13:30

Vždyť říkám-játra *hej*

Datum: 27.01.14 13:35

Dobry den,

tak pokracovani strasti s nasim psem...jakmile dojedl ty leky na zaludek, tak zase rano zvracel, nakonec jsem procetla internet a zkusila jsem dat na tu nejjednodussi radu a rozdelit krmeni. Dostava tak 2/3 davny granuli vecer a 1/3 rano a je po zvraceni. A jsme uz tyden v pohode.

Datum: 27.01.14 22:46

Super, to moc rada ctu, ze pricina byla ta nejjednodussi, urcite uz bude v poradku. Tak at se pejskovi dari a zdravi dlouho slouzi!

Od: teas
Datum: 29.01.14 15:39

Okamžitě na veterinu! Náš pes zvracel pěnu jeden večer a než jsme ho odvezli na pohotovost, umřel. A to si celý den hrál, plaval, jedl. Nechci Vás děsit, ale tohle není maličkost.

Od: jarmilaj*
Datum: 30.01.14 07:03

Máte-li zájem napište mi prosím na e-mail :seneklovaj@seznam.cz. Nedávno jsem řešila stejné problémy u své fenky labradora.Jarmila Šeneklová

Od: mmm61
Datum: 13.01.15 12:13

Měla jsem stejný problém u boloňského psíka. Žlutá pěnová voda - prostě žaludeční šťávy. V 95% případech vždy ráno. Bylo to z hladu.Teď dostává brzy ráno po probuzení nějakou maličkost, potom hned jdeme ven a následně pořádnou snídani. V 17 hod po venčení slupne večeři a kolem deváté,desáté večerní před spaním zase nějakou maličkost.Zvracení se již nikdy neopakovalo!

Datum: 13.01.15 13:38

Váš pes má hlad.Jsou to kyseliny a když mu dáte najíst tak to ztráví ale takhle mu to vadí v žaludku tak to vyzvrací.Mě to dělá každy pes a proto dostává ráno najíst.Naši psi dostávají dvakrát dene najíst a něco mezi tím :)

Datum: 21.01.15 17:38

Náš předchozí pejsek to občas míval, je to prý většinou z hladu , žaludeční šťávy nemají co trávit, tak přebytek jde ven. Teď máme štěně a má to taky občas. Původně jsem mu granule zpestřovala vařenou stravou, ale začal z toho mít průjem, tak je jenom na granulích a je po průjmu. Granule čas od času změníme, samo si řekne, prostě ty původní přestane žrát. Přestože všude píšou, že se má miska odebrat , i když pes vše nesežral, nechávám mu misku se žrádlem stále, protože žere po troškách celý den. Prostě ráno nasypu celodenní dávku a kolikrát žere ještě večer. Váhu má úplně předpisovou.

Datum: 21.01.15 20:44

Granule jsou extra šmejd

Datum: 13.02.15 21:20

Mě to dělá každy pes když má hlad:Po ránu ho nenechat o hladu.Pomalu ho zvykat po menších dávkách :Třeba trochu chleba ,pár granulí...

Datum: 17.02.15 16:47

Emilko, váš pes sežere chleba? Tož to vám skoro závidím. :-D

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.