Jak z kočky venkovní udělat domácí?

Od: Datum: 12.01.14 17:06 odpovědí: 12 změna: 23.01.14 14:51

Ahoj, mám 6 letou kočku, která celý život žije venku, budeme se však stěhovat a kočka již nebude moci býti venku.

Dům do kterého se stěhujeme je velký, ale stejně se bojím, že bude postrádat svobodu volného výběhu.

Máte někdo nějaké zkušenosti s tímto problémem? Prosím poradte mi, díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.14 17:21
avatar

Kočky jsou velice konzervativní a jakákoliv změna je pro ně jistým šokem. V šesti letech se už budou těžko smiřovat se ztrátou občasné svobody. Pokud k vám opravdu lnou, snad se s novou situací smíří, ale pro ně samé to bude jistá oběť... Hodně štěstí! *palec*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.01.14 18:18
avatar

;) říká se, že pes se drží páníčka a kočka chalupy...bude asik těžší, známá se stěhovala a kočka jí prý utekla zpátky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 12.01.14 18:35

Záleží na povaze kočky, jak moc je na Vás fixovaná. Kočky snášejí stěhování ve chvíli, kdy je to do lepšího, nebo jsou na majitele hodně fixované. Většina chovatelů cestuje se svýma kočkama po výstavách, kde spí v hotelu. Kočky to berou naprosto normálně, žádné usrtašené schovávání pod skříní se nekoná.

Zkuste rozvést, proč nebude smět kočka chodit ven. Pokud bude dům váš, máte možnost postavit u domu voliéru. I kdyby nebyl, prodávají se sítě do oken bez nutnosti vrtat do zdi, to lze nainstalovat i v pronajatém.

Moje máma má v paneláku kočku, která se narodila a asi 6 nebo 7 let prožila jen venku. Zvykla si, protože šla do lepšího, k plné misce a milujícím lidem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lego®
Datum: 12.01.14 20:46
avatar

Mame kocku divokou a kocku domaci a obe ziji venku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 12.01.14 21:01
avatar
Myslim, ze kocka bude trpet tak jako tak. Bude ji schazet vybeh, volnost. A pokud se domluvite s novymi majiteli puvodniho kociciho bydleni ze by si ji nechali, tak ji zase budete chybet vy. Sama musite odhadnout, co kocicka bude lepe snaset, kazda je jina...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.14 09:58
avatar

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=4952

Tady si přečtěte tyto stránky.Venkovní kocourek,a dneska největší mazel domácí.Každá kočka se rychle naučí žít raději v teple a s plnou miskou než venku v zimě s hledáním stravy v popelnicích.Vezvěte s ho domů a uvidíte ,že do půl roku z něj bude vyloženě gaučová kočka,která vám bude za všechno vděčná a bude hodně umazlená

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.14 17:27

Okolo domu se potulovalo odrostlé kotě,začala jsem ho krmit a že bylo už zima(listopad)tak jsem mu udělala pelíšek(krabici vystlanou polystyrenem).Po týdnu,když kotě neodešlo vzala jsem ho domů.5 měsíců bylo jenom doma akorát mělo přístup na balkon.Jednou se lekla ptáka a spadla dolů(zvýšené přízemí)a od té doby chtěla chodit ven. Hned jsem ji dala vykastrovat,protože bych nebyla schopná koťata utratitBěhem dne se přišla najíst poležela si a zase šla. Na noc ale byla doma.Tak to bylo 3 roky a jednoho dne nepřišla.Budou to už 4 roky. 3měsíce jsem ještě chodila k oknu se dívat jestli nečeká na známém místě.

Myslím si,že 6letá kočička si nezvykne,že bude nešťastná.Ale mohu se mýlit.Přála bych vám,aby to dobře dopadlo a kočička si zvykla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.14 18:22
avatar

Pokud ji budete mít rádi, a bude mít v bytě svoje koutky a svůj pelíšek, tak bych řekla, že si zvykne i starší kočka. Pokud je nekastrovaná, tak asi bude v době "mrouskání" hodně neklidná a bude chtít ven, takže ji budete muset nechat vykastrovat.

doplněno 14.01.14 16:07:

- našim kočkám, které jsou všechny od popelnic, jsme postavili v obýváku "strom" a všude po bytě mají své pelíšky a boudičky. Všechny si v bytě do půl roku dobře zvykly a většinou to byly už starší kočky, které potřebovaly pomoc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kejki
Datum: 13.01.14 21:53

Aby se nepokoušela vrátit, musí být dva měsíce zavřená uvnitř.Pak doporučuji třeba tu voliéru, protože venkovní vzduch a pohyb okolo jí v domě bude chybět. Teď v zimě jsou kocouři doma 20 hodin, ale když chtějí ven, upozorňují na sebe velmi vytrvale. Také vám mohou při skákání poškodit dveře, nebo poškrábat rám okna. Ventilačka je pro kočku smrtelně nebezpečná, zaklíní se v ní a může zemřít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.14 11:17
avatar

Stačí balkon zasíťovat,a do ventilačky strkám utěrku,aby se okno rychle nedovřelo kdyby tam jedna z koček strčila pacičku.Mám dvě a když lítají za mouchou,tak nekoukají nalevo napravo a letí jen za tou mouchou.Kocour je schopný shodit i květináč v zápalu boje s mouchouBalkon jsem zasíťovala sama,koupila palubky a síť pro kočky,udělala jsem takové veliké desky a dala jsem jednu i jako na strop balkonu aby nevyskočily a teď tam mají letní byt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miriana
Datum: 23.01.14 11:23

k nám se asi sedmiletý venkovní kocour doslova vtírnul do domu. Naopak sousedka zavřela kočku ze zahrady do bytu a pročůrala a zlikvidovala všechen nábytek, jak se mstila. Kočka prostě musí chtít sama. Snad to vyjde, jinak je skoro lepší jí nechat na místě a chodit krmit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lotus*
Datum: 23.01.14 14:51

Bála bych se, že si kočička nezvykne. Záleží na tom, jak moc je zvyklá být s Vámi doma. Jestli je teď většinu dne mimo dům a vás, těžko ji bude dům stačit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.