Proč štěně nechápe chytaní talíře

Od: Datum: 12.01.14 15:33 odpovědí: 8 změna: 12.01.14 16:59

Dobrý den, chci se zeptat proč mé štěně nchápe chytaní talíře frisbee. Jsou mu 4.měsíce.CVIČÍM HO 2KRÁT ZA DEN. Dnes jsem zacla toto, a místo aby ho chytlo tak čeká až spadne na zem a pak ho přinese.Umí aport.sedni ,,lehni,skákat.podlézat nebojí se vody,ani schodu,pacinku dává.Jak ho to mám naučit aby to chytl o ve vzduchu prosím poradte mi někdo. Děkuji danka 16 let.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.14 15:36
avatar

Tož...pokud to je 4.měsíční bernardýn...tak se ani nedivím.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lololo
Datum: 12.01.14 15:38

ne není to berrnardýn je to kříženec labradora nebo zl. retvívra. a zakrslého němec .ovččáka

Datum: 12.01.14 15:41
avatar

No ano...

Ale to zrovna není ideální pes resp.kříženec s těmito vlohami..na to jsou pokud vím lepší jiné rasy.

Tak buďte trpělivá...a když se to nenaučí..co se stane? Stále to bude pes kterého budete mít ráda.

doplněno 12.01.14 15:42:

Ono...co si budeme povídat, Vy jste na tom s inteligencí jistě lépe než průměrný pes..., ale z kolika pokusů do zubů chytíte frisbee když Vám ho budu házet?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: fribble*
Datum: 12.01.14 15:43

Čtyřměsíční štěně se toho za jeden den moc nenaučí - už tak je obdivuhodné, cos už ho naučila. Chce to víc trpělivosti, začni tím že talíř na blízko budeš házet nad něj s povelem aport. Je to pro něj nová věc, musí přivyknout a nebát se novinky.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lololo
Datum: 12.01.14 15:55

Jeho máma byla moc chytrá a je furt.Štěně je holka Sára.

Datum: 12.01.14 16:10
avatar

Nepospíchat! Naše BOC nejprve také pro talíř běhala, ale pak sama objevila, že je zajímavější a zábavnější talíř chytat ze vzduchu. Dneska bez talíře nevyjde z domu, má ho jako nezbytnou potřebu kdekoliv a těší chytáním lidi, které potkáme a jsou ochotni jí talíř házet... časem budete házením spíš otrávení, protože ho psinda bude vyžadovat pořád.

doplněno 12.01.14 16:11:

Labradoři i retrívři jsou pro tento sport také nadšenci...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.14 16:27
avatar

4. měsíční štěně je ještě dost malé na frisbee. Má už druhé zuby? Počkejte až kompletně přezubí , abyste mu to neotrávila . Mohlo by ho to i bolet .Zdá se , že s ním opravdu hodně cvičíte , ovšem pozor , cvičení je hra a takovýhle mrně by se nemělo přetěžovat . Frisbee není náročné jen pro psa , ale hlavně pro nadhazovače ,nacvičujte nadhozy bez psa a potom budete potřebovat pomocníka aby Vám psa podržel , jinak to bude chytat těsně před Vámi a to je špatně , musí běžet a pak chytat. V tuhle chvíli chápe frisbee jako aport , proto ho nechá spadnout na zem a pak přinese.Hodně štěstí :)

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 12.01.14 16:59
avatar

Rozhodně bych u tak malého štěněte toto netrénovala. Proboha, jako byste chtěla po dítěti ve školce,, které nepozná čísla vypočítat rovnice! O disk se sním přetahujte, nemá zatím ani rychlost aby ho doběhl! A dejte velký pozor aby ho disk nepraštil, ztratí zájem, bude se ho bát. Nemá techniku, je to ještě prcek, jen to pokazíte. Neházejte ho, nenaučí se ho chytat. Vemte disk do ruky a nechte ho z ruky sebrat a ať se sním pohraje, pak se přetahujte. Nikdy mu disk nenechávejte na hraní bez vás, musí to být věc se kterou je zábava jen s pánem. Až po něm bude chňapat sebejistě ve vašich rukách, nechejte psa s rozběhem ať vám ho v běhu vytrhne, až to půjde pak ho můžete lehounce nadhodit, ale opatrně ať se mu to podaří. Velice pochválit, ale nespěchejte a pozor na výměnu zubů, to raděj necvičte vůbec. Dásně i zuby jsou citlivé a pokud ho to zabolí, spojí si bolest s diskem a máte po frisbee..

A u tohoto sportu je velice, velice důležítá technika házení disku, většina chyb pramení z chyb psovoda. Jak už tu někdo radil, zdokonalujte hlavně sebe v házení, až budete disk ovládat vy, můžete to začít učit psa. Postupujte od jednoduchécho ke složitému. Na netu je dost článků o frisbee, tady si počtěte http://www.discdog.cz/dogfrisbee/treninkove-rady/zaciname

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.