Hluk z filtru

Od: Datum: 10.01.14 20:37 odpovědí: 4 změna: 11.01.14 13:10

Dobrý den,

dostala jsem akvarijní set 50l. Chtěla bych v něm mít 2-3 druhy neonek, maximálně 15 rybek celkem.U "setu" byl i fitr ELITE JET-FLO 75, prý na 50-75 l vody. Bohužel mám akvárium ve svojí jediné obytné místnosti a tudíž i ložnici a blízko postele, jinam fakt nejde. Filtr dost hučí, což na klidné spaní opravdu není. Dá se to nějak omezit? Už jsem zkoušela různá podložení krytu, ale problém je asi ve vibracích filtru se sklem. Můžu filtr vypnout alespoň na noc? V akváriu nejsou rostliny. Neustále mi hynou, i ten největší plevel. Před pár roky jsme měli akvárium v zaměstnání, cca 15l, filtr žádný, pravidelné od kalování žádné, výměna vody velmi zřídka, slunce ze všech stran, plno pavích oček a fungovalo bez problémů. Musím mít filtr? Když budu měnit 1/3 nebo i víc vody častěji?

Děkuji za rady

Nisla

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 10.01.14 20:43

Některé filtry toto dělají. Spíše ty levné filtry. filtr by měl běžet 24 hod každý den.Já když měl akva cca 100 l, tak filtr ,, lehce drnčel o sklo. Přidal jsem na filtr ještě jeden ,, cucflek, aby lépe seděl a kryt se nedotýkal o skolo. Trošku to pomohlo. Filtr by měl běžet téměř pořád. Oblážtě u neonek. U pavích oček bych se toho nebál. Klidně bych ho na noc vypnul.-

Ohodnoceno: 0x

Od: foo*
Datum: 10.01.14 22:14

já měl kdysi asi 10 neonek a 3 hrouzky v akvárku cca 20L a bez filtru, slunce na ně svítilo většinu dne, vodu jsem měnil jednou do měsíce a filtr nebyl vůbec potřeba.. ale jednoho "krásnýho" dne mi je všechny sežrala kočka :(

Datum: 10.01.14 23:37

Filtr rozhodně nečistěte, když odkalujete dno. Je potřeba, aby po dolití vody, nastavil v akváriu biologickou rovnováhu. K tomu jsou zapotřebí bakterie, které se ve filtru usadily. Filtr čistěte tedy jindy a samostatně. U filtračního zařízení vyčistěte především hadice a vnitřní molitanové filtry. Filtr rozhodně nevypínejte (ani na noc). Ve vypnutém filtru dojde k úhynu potřebných bakterií, které tvoří biologickou rovnováhu v akváriu. Pokud necháte filtr vypnutý třeba i několik hodin, po jeho opětovném zapnutí je jeho funkce přesně opačná, protože již po půl hodině, kdy filtrem neprotéká okysličená voda, v něm začnou probíhat hnilobné procesy, které produkují jedovaté látky.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.01.14 13:10

Doporučím Vám nastudovat zakládání akvária a jeho provoz a prostě obecné informace o akváriu třeba tady: http://planta.aquariana.cz/zakl_akvaria.htm

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.