Špatná svlečka (Užovka červená)

Od: Datum: 30.12.13 13:27 odpovědí: 3 změna: 30.12.13 17:57

Dobrý den, naše Gutka se špatně vysvlékla. Má zbytečky kůže v oblasti hlavy (týlní štítek) a v okolí očí. Jde o to že tento problém řeším prvně a nevím přesně jak jí kůži v této citlivé oblasti co nejšetrněji dosvléknout. Dále má jakoby "pomačkané šupinky od oblasti týle až po pravou plíci, jedná se též o špatný svlek? Budu rád za každou radu. Mnohokrát předem děkuji za jakékoli odpovědi!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.13 13:46
avatar
A kdy se svlekala? Pokud ted cerstve, tak to bude od toho. Spatny svlek byva, kdyz se had pred svlekem nazere (k tomu maji sklony mladata a svlecka je pak potrhana v tele), casteji ale kvuli nizke vlkosti v terarku. Zbytky bych mechanicky neodstranovala, terarko naroste rosickou a sucha kuze odpadne.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jecmen1985*
Datum: 30.12.13 16:42

Dobrý den, svlékala se 15.12. někdy kolem 21:00 svlečka byla rozpůlená ale nikoli potrhaná jinak v celku ) to jsem dal za vinu ostřejšímu kameni). Druhý den jsem krmil a po klidovém období do vyprázdění jsem ji vyndal a všiml si právě hlavy a dnes i jakoby pomačkaných šupinek jak jsem psal. Vlhkost v terárku mám kolem 60% - 5% Před svlekem jsem krmil 29.11. takže to nebylo blízko před svlekem o zakalení jsem si bohužel neudělal záznam.

Datum: 30.12.13 17:57
avatar

Zdravím, nesvleky samy neodpadnou, a čím déle je po svleku, tím hůře půjdou dolů. Jsou dvě možnosti.

1. hada vmáčknout do nějaké krabičky, kde bude teplá voda smíchaná s řepíkovým čajem (tak, aby byl celý ponořený, ale přitom mohl samozřejmě dýchat). Čj či vodu postupně dolévat, aby voda nechladla. Za pár desítek minut by se měla kůže dát opatrně svléknout pinzetou, pokud ne, lze celý postup opakovat.

2. nechat to, jak to je, a počkat do dalšího svleku, kde je třeba hooodně rosit, a stará svlečka by měla jít dolů s novou. Pokud se nepodaří, opět aplikova koupel a aplikovat hadovi do tlamky Thiamin, což je vit. B, který podporuje svlek.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.