Brouk v bytě

Od: Datum: 30.12.13 11:59 odpovědí: 2 změna: 21.03.14 20:39

Prosím o radu, našla jsem již za krátkou dobu (asi měsíc nebo dva) v jednom pokoji asi 5 brouků, velkých. Nejvíce se to podobá Ploštice (Dicranocephalus agilis). Vyskytují se jen v jednom pokoji, větrám minimálně, spíš jen na mikro, vůbec nechápu, kde se berou. Můžete mi poradit? Já je vyhazuji ven, ale děsím se toho, že po mě někdy polezou v noci. Vylézají jen v noci. Naštěstí mám kočky a ty na ně vždy upozorní. Mám hledat nějaké hnízdo? Kde?

děkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vis*
Datum: 30.12.13 15:24

Pravděpodobně to bude kněžice (kněžovka, kněz mateřský). Na zimu mají snahu schovat se v teple a tak zalétávají do bytů. Nezabíjet, vyhodit pomocí papíru, protože pekelně smrdí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: yahi
Datum: 21.03.14 20:39

Do doů se na zimu ještě z ploštic často stahuje pozemka (ploštička) obecná.Hnízdo v bytě nebude, stahují se zvenčí, aby přezimovaly. Pravděpodobně by šla vyhubit spreji na lezoucí hmyz, ale pokud nezjistíte, kudy k Vám lezou, mouhou se k Vám dostat další.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.