Dermatol - co místo něj?

Od: Datum: 29.12.13 14:17 odpovědí: 9 změna: 16.10.15 20:19

Přeji všem dobrý den, mám dotaz. Náš kocour přišel před pár dny ráno po rvačce s několik šrámy. Nejhorší šrám ale má v uchu, kam se nedostane. Má tam ránu dost velkou. Chěla jsem koupit Dermatol (žlutý penicilínový prášek) a zasypat mu to, ale už se prý nevyrábí. A Framykoin je prý jenom na předpis. Poraďte prosím, hojivý pudr nebo prášek. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.13 15:40
Samozrejme idealne dojit na veterinu, pokud jde o dezinfekci a pripadnou podporu hojeni, tak by se dala pouzit mast Betadine (nepali, podporuje hojeni a ja ji bez problemu pouzivala i na hady). Jen pozor, barvi zlute.
Ohodnoceno: 3x

Od: kami95
Datum: 29.12.13 16:22

Framykoin že je na předpis? To říkal kdo? Jinak na dezinfekci i Betadine..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.12.13 16:47

Framykoin je pouze na předpis a toje pravda. Řeknou Vám to v každé lékarně, řeknou Vám to i doktoři. Místo Framykoinu máme vyzkoušenou kalciovou mast (vyhojili jsme s ní drobné poranění u našeho psa též). Ale Betadine je také dobrá rada. Odborně by Vám však poradil nejlépe veterinář.

doplněno 29.12.13 17:11:

Pokud trváte na zásypu, napadl mne dětský zásyp Aviril. Je hojivý a myslím si, že když je vhodný pro mimina, neměl by ublížit ani pejskovi. Sežene se všude a je za pár korun. Takže já bych se v nouzi nebála vyzkoušet ten.

http://pemi.cz/cs/detail-zbozi/detska-kosmetika-27:1:1/aviril-detsky-zasyp-s-azulenem-100g-nahrada-14001.html

doplněno 29.12.13 17:13:

Dodatek : Omlouvám se, že jsem zaměnila Vašeho čtyřnohého mazlíčka za psa ve svém příspěvku...

Datum: 29.12.13 16:44

Přimlouvám se k Betadine. Já neupoužívám mast, ale ten klasický roztok a na všechna zvířata (pes, kočka, osmák) - vždy pomohl. Ránu vyčistí a zůstane na ní taková ta oranžovo hnědá vrstvička. To čistění bych dle potřeby opakovala, dokud se rána nezahojí. Někdo roztok ředí, já ne..stačí použít vatičku nebo uchošťouch.

doplněno 29.12.13 17:23:

Ten Aviril co píše Kapka, by také mohl jít.. Přesto bych ho použila až po vydezinfikování rány a bála se, aby rána nemokvala, ale třeba ne.

Určitě nemůže být moc velký rozdíl v tom, kdy se kocourkovi budete trefovat do ouška pudrem nebo rychlým hmatem ránu vytřete vodičkou ;) Nemůže Vám ho někdo přidržet? Pokud je ta rána tak hluboká jak píšete, chtělo by to vyčistit..

Datum: 29.12.13 17:04

Všem děkuji za radu, ale náš kocour je dost divoký, pomalu na sebe nenechá sáhnout, takže mast nebo vodička by asi u něj nešla použít. Spíš bych potřebovala nějakou radu na hojivý pudr, nebo zásyp, to bych zvládla snadněji.

Datum: 30.12.13 16:44
Zpráva pro všechny. Dermatol se pořád vyrábí, dnes jsem ho normálně koupila v lékárně. Nechápu, jak se může na netu psát, že výroba skončila. Dermatol je totiž naprosto jedinečný dezinfekční sypký přípravek.
Od: jj*
Datum: 16.04.14 21:41

Taky jsem Dermatol koupila dneska v lékárně a to jsem ani nevěděla, že se tak jmenuje. Chtěla jsem zásyp na hnisavé rány, co se vyráběl kdysi a lékárnice mi ho prodala.

Od: kejki
Datum: 17.04.14 22:48

Mám poněkud zvláštní veterinářku, používá na kočičí rány na vlhké vatičce nabalený manganistan. Udělá to krustu, dezinfikuje a podporuje srůst jizvy. U ucha byl problém, že to zhnisalo, než si milostivě nechal kocour na ucho sáhnout a hnis dráždil vnitřní ústrojí. Na to perfektně pomohly ušní kapky Otibiovin taktéž od vet. lékařky. Bohužel, ty už vyjdou na 180,-

Od: sdf
Datum: 16.10.15 20:19

No kazdopadne peroxid vodiku...
ten se pouziva na vycisteni od bakterii, plisni, hnisu aj... vsestranne pouziti aniz by jste chapali co se vse s nim da delat, treba belit pradlo, zeny pouzivaji na vlasy, s hypermanganem je velmi prudka reakce a vytvori cisty kyslik, na cisteni a dezinfekce vody aj...
Je zvlastni, ze se uz Dermatol neprodava.. myslim si, ze v r. 2013 jsem jej jeste koupil. No asi jedine tim zelenym tekutym obvazem... ale kdo vi zda si to neserve drbanim... tezko radit.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.