Uši u štěněte

Od: Datum: 28.12.13 16:34 odpovědí: 15 změna: 29.12.13 00:33

Nemáte někdo radu, co dělat s ušima u štěněte, kterému mají viset dolů a jsou stále vztyčené?Chvíli je měla pěkně dolů, ale teď už jen nahoru. Je to kříženec. Četla jsem někde lepit žvýkačkou, ale to se mi moc nelíbí. A prý je to zvýšeným množstvím vápníku ve stravě, je to pravda? Budou mu 4 měsíce. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kami95
Datum: 28.12.13 16:34

Žvýkačkou teda ne, ale kamarád to měl u staforda zalepené izolačkou, pes o tom ani nevěděl..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.12.13 16:35

Nebo to zalepte takovou tou lékařskou páskou tím rychloobvazem jakoby..tam je aspoň snížené riziko alergie..

Datum: 28.12.13 17:19
Slecno, nezlobte se na me, ale po precteni nekolika Vasich odpovedi me predstava, ze skutecne chovate zive zvire, vice nez desi :/
doplněno 28.12.13 17:30: Jinak pro tazatelku: jak jiz napsala @xixi u krizencu se velice spatne odhaduje, z ci strany genetika prevazi, proto je opravdu velka pravdepodobnost, ze pejskovi usi nelehnou. Aneb opravdu to nechte na prirode...
Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.12.13 16:44

Pejsek ještě roste, dejte tomu čas, uši se můžou překlopit za nějakou dobu sami.

Od: hop®
Datum: 28.12.13 16:46

Já bych pejska netrápil, u kříženců snad žádné vzhledové standardy nejsou, alespoň mu budou ouška větrat. Co by za to dali majitelé psů, kteří mají opačný problém... ;)

Ohodnoceno: 1x

Od: xixi*
Datum: 28.12.13 17:06

je to kříženec, jak víte, že mají uši být dolů? Nechte to na přírodě.

Datum: 28.12.13 17:29

Já si myslím, že s tím nic neuděláte. Chrupavka v oušku ztrácí poddajnost, zpevňuje, tuhne a ouško se staví. Musela byste ho zlomit, což je šílené. Postavit, to by snad, říkám jen snad, by šlo. Ale položit? To určitě nepůjde. ;) Jak se jmenuje ta maličká šedá postavička, moudrý bojovník, ve Hvězdných válkách? Ten má ale uši! A jaký je krásný!

doplněno 29.12.13 07:47:

Jo, už vím "mistr Joda" to je. Někteří pejsci a vlastně i kočky mají takové uši jako on. Uši, které má váš bílý piškotek, ty jsou moc pěkné a sluší ji. Je to jen o zvyku.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.12.13 18:13

Nás to zas tak netrápí, jen jsem chtěla vědět, jestli tomu nejde nějak pomoci a jestli to je tou stravou. Je to zřejmě kříženec čivavy a boloňáka, nebo pudla...to se asi nedozvíme, to jsem typovali s veterinářkou. Ale je roztomilá a hodná. Přikládám foto

Datum: 28.12.13 18:48

Je roztomilý i tak, třeba mu to časem spadne, pokud je má ale častěji dole tak bych mu to něčím zadělala, aby si ty uši tak zvykly, protože tak asi mají být..

Datum: 28.12.13 19:08

Já v něm vidím westíka a těm uši stojí.

Datum: 28.12.13 18:39

Je to krasavec,mějte ho rádi jak ho příroda stvořila. Naše výstavní šeltie s PP měl uši také špatně, rada chovatelky kolíčky na prádlo, vosk, žvýkačka (auau) rada veterináře operativní odstranění chrupavek, na dotaz jak moc to bolí mi řekl, že tak jako když mi píchali naušnice, jenže mě je píchali ve třiceti letech a pamatuju si to dodnes, náš Niček umřel s ušima tak jak se s nima narodil.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 28.12.13 18:54

Nevím, jestli jsem otázce dobře rozuměla, vlastně nejméně rozumím důvodu, proč by měly fenečce vadit vztyčené uši. Vždyť řada plemen má uši vztyčené a je to tak dobře, podle pravidel atd.

U kříženců se příroda nějak zařídí a ouška mohou být u některého vztyčená, u některého sklopená až plandavá...

Můj voříšek má něco mezi, tak trochu podobně jako vaše fenka. A já tomu říkám "mluvící" uši, protože to drobné sklopení mu dovoluje je podle nálady úplně sklopit i úplně vztyčit. Prostě podle nálady mi ušima ledacos sděluje. A je to o moc srozumitelnější a také roztomilejší než u psů, co mají uši úplně dolů, nebo úplně nahoru. Rozhodně bych ty uši nechala růst tak, jak příroda rozhodla.

Od: lili*
Datum: 28.12.13 19:20

Pejska berte takového jaký je, je to kříženec. Pokud jste chtěla psa podle standardu měla jste kupovat s p.p.

Datum: 28.12.13 22:19

Pro psa je lepší, když má uši vztyčené. Mnohem líp potom slyší - vztyčené uši směrují lépe zvuk. Nepřešlechtěné druhy psů mají uši vztyčené vždy, stejně jako lišky a vlci. Třeba polární liška má poměrně velké vztyčené uši a dokáže i přes tlustou vrstvu sněhu přesně sluchem určit kde je myš. Rozhodně bych mu uši nijak nemrzačil, ať si má takové uši, jaké mu narostly.

Datum: 29.12.13 00:33
Na jednu stranu tu maji pravdu vsichni radcove... je to krizenec tak to nechte na prirode.. na druhou stranu libi se vam usi dolu? Zalepte je tou leukonaplasti- naplast z lekarny bez polstarku, je navinuta jako izolepa.. stenatum se bezne lepi usi... san mam 5mesicniho staforda a lepim jako o zivot... lepte zhruba do 8mesicu pokud to nepomuze nema to asi snysl.. dulezity lepeni je kdyz pejsek prezubuje.. po prezubeni by to melo byt lepsi, chrupavka v uchu by mela stvrdnout tak jak je ousko lepene. Na internetu najdete videa jak spravne lepit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.