Jaké granule?

Od: Datum: 28.12.13 13:00 odpovědí: 28 změna: 03.01.14 17:45

Dobrý den, mám 8-mi týdenní fenku JRT a krmím ji granulemi Sams field, ty jí sice sedí, ale obsahují játra a to se mi nezdá moc dobré pro každodenní krmení, tak bych chtěla přejít na jiné. Ale nevím jetli Acanu nebo Brit Care, jaké byste mi doporučili?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kami95
Datum: 28.12.13 13:07

Nomrálně ty Pedigree pro ty štěňata..docela jim i chutnají a složení myslím, že bude lepší..navíc možná i cenově přijatelnější..

Ohodnoceno: 0x

Od: hop®
Datum: 28.12.13 13:19

Zrovna tuto značku bych mezi kvalitnější nepočítal, ale je názory se různí, již se to řešilo třeba zde...

doplněno 28.12.13 15:51:

Mimochodem, do těch "značek", která nejčastěji vídáváme v TV reklamách, je prý přidávána určitá návyková "pochutina", aby zvířátko už jinou potravu nechtělo.
Netvrdím, že je to pravda, ale připadá mi to pravděpodobné. A v žádném případě bych třeba ze svého psa nechtěl mít zdrogovaného závisláka...

Datum: 28.12.13 14:18

Pedigree prosím NE!

Nekupujte granule v žádných supermarketech ani drogeriích apod. První krok je, když se vyvarujete všem krásně barevným. Není to proto, že červená je mrkev a zelená hrášek, ale proto, že je to barvivo = alergen!

Na internetu si dejte tu práci s tím, že si přečtete složení granulí a dle toho se rozhodnete. Nejprve vezměte menší balení, protože jsou určitě i takové, které pejskovi nemusí chutnat a nepojede přes to vlak nebo mu prostě nesednou.

Pár lidí v okolí je na krmivech Bosch, dobrá je Acana i Purina Pro Plan a další.. Koukněte i na akce. Každé granulky mají trochu jiné složení - i v rámci jedné značky - co příchuť, to jiné složení. Záleží také, v jaké hledáte cenové relaci - neplatí ani čím dražší, tím lepší, ale také určitě nejsme dost bohatí na to, abychom kupovali předražené obilí!

Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.12.13 15:02

Tak ty miminkovské nejsou barevné..a když jim napíšete, pošlou vám vzorek zdarma..někteří, ale zkusit to můžete i u jiných..

Datum: 28.12.13 15:06
Pedigree obsahuje 4% ! Masa v masovych granulich, takze je to vsechno, jen ne kvalitni krmivo.

Datum: 28.12.13 15:37

Dobře..byl to jen návrh..naší to šmakuje, je pravda, že maso moc ráda nemá, tak možná proto jí to chutná..

Datum: 28.12.13 15:53
Aby ne, tato krmiva jsou konzervovana soli a obsahuji glutamat, tudiz si na ne zvire vytvari navyk. Kazdopadne co se tyce vyzivovych hodnot, dalo by se to prirovnat k McDonaldu - na chvili zasyti, ale rozhodne nedoda potrebne latky

Od: xixi*
Datum: 28.12.13 16:24

4% jsou myslím dokonce v syrovém stavu, takže co tam zůstane nakonec?

Ohodnoceno: 2x

Od: xixi*
Datum: 28.12.13 16:22

Prosím jen ne pedigree! Je to předražený a přesolený šrot, co by ani prasata nejedla.

@susenka doporučuji zadat do vyhledávače termín "bezobilné granule". Projděte si to a vybírejte granulky tak, aby ve složení nebylo na prvním místě obilí, kukuřice a podobně, nejlépe aby tam nebyli vůbec. Když to vezmu jen tak od boku: NutraGold, Taste of the Wild, Essential. I mezi bezobilnými jsou rozdíly, třeba ten Nutra gold je taková zlatá střední, Essential a TotW je už opravdu kvalita. Pokud si vyberete značku, pak ještě musíte vybírat podle věku psa, u vás to bude označení Puppy.

Od: susenka*
Datum: 28.12.13 19:39
kami95 - Prosimte, pedigree jo? Ten hnus z rozemletyho šrotu kde bych maso mela hledat lupou? To si me rozesmala.
Datum: 28.12.13 14:03

Co např. Taste Of The Wild? :)

Datum: 28.12.13 14:08

sel bych do purina pro plan , kvalitni granule. Jinak je to podle ceny , granule za pade se nemuzou rovnat granulim za dve stovky ... jinak acanu i britcare jsou kvalitni a sel bych pak podle akci

Datum: 28.12.13 14:17
Acana i Brit Care jsou premiova krmiva, urcite nejsou spatna. Pokud chcete vice investovat (coz se vam rozhodne vrati v dospelosti a hlavne stari pejska) tak Purina ProPlan, Eukanuba a Royal Canin - ten ma primo specialni radu pro JRT. Rozhodne se vyhnete znackam Pedigree apod, tim bych nekrmila ani potkany. Jednoducha poucka - pokud jsou granule barevne NEBRAT.

Datum: 28.12.13 16:02

http://www.mazliciostrava.cz/…nin-Jack-Russell-Junior-500-g

doplněno 28.12.13 16:05:

To není reklama na obchod, to je na složení granulek.

Datum: 28.12.13 19:46
maahra - no royal canin a eukanuba mi moc kvalitní nepřijdou. A je pro ME divný dělit granule podle rasy, ale jen Muj názor.
Datum: 28.12.13 19:53
@susenka - Granule vyrabene pro konkretni rasy maji vyhodu v tom, ze se zameruji na specificke potreby dane rasy. Bezne se krmiva rozdeliju podle velikosti plemene (treba velke rasy maji vice zatizene klouby), co se tyce ras, tak treba rtw a husky maji uplne jine naroky na krmivo, ackoliv obe patri do kategorie large. Tolik za me, Vas nazor Vam urcite brat nehodlam :)

Od: vis*
Datum: 28.12.13 20:26

Naše již zesnulá kníračka byla velký patriot, protože ze všeho (suchého) nejraději měla psí suchary Dingo. Kupovali jsme je v přírodní barvě, protože pes je barvoslepý. Co nás vždycky spolehlivě pobavilo, byl fakt, že nejvíce jí chutnaly suchary přímo z 13kilového pytle, ve kterém se prodávaly. Kdepak z misky nebo z ruky, to nebylo ono. Pěkně zalézt do ležícího otevřeného pytle a tam jeden suchar vylovit.

Datum: 29.12.13 00:58
Dobry den, za me muzu doporucit royal canin. Maji i vylozene granulky pro JRT. Mamka mu je kupuje a spokojenost. Ja mam 5mesicniho staforda a kupujeme taky royal canin. Nedavno sem resil jaka znacka je nej... vetsina veterinaru se schodla ze royal... jinak souhlasim s ostatnimi aby ste nekupovala granule ze supermarketu a ty granule ktere jsou nejvice v reklamach... uz jen mluvi za vse ze znacky granuli ktere potkate bezne v marketech nepotkate v odbornych zverimexech. Prave ve zverimexech by meli byt jen ty nej znacky a pracovnici kteri o tom neco vedi takze mohou i doporucit.

Datum: 29.12.13 10:59

snidy - Jak tak koukám, tak Royal Canin má většinou na prvním místě kukuřici nebo rýži a je pěkně drahej, vlastně se platí hlavně za značku, takže děkuju, ale touto značkou krmit určitě nebudu..

Datum: 29.12.13 11:42

http://ejmi.cz/virtuemart/3327.html Sušenko, nikdo vás nenutí, ale mohla byste mi dokázat to, co tvrdíte?

Datum: 29.12.13 12:01

Třeba tady http://www.spokojenypes.cz/ro…al-canin-civava-3-kg?id=77242 většina těch RC granulí rozdělená podle plemen má naprvním místě rýži a pak kukuřici. Jinak si myslím, že třeba Brit care je kvalitnější a levnější. Můj názor..

Datum: 02.01.14 16:46

Já vám rozhodně nechci brát váš názor, že RC jsou nejlepší krmivo, ale téměř každý veterinář vám ho doporučí protože z něj má největší zisky. Pokud si důkladně přečtete složení Royalu a jiných opravdu kvalitních značek (Taste of the wild, Orijen, First Mate ...) tak zjistíte, že cena royalu je vyhnaná jen na krásném obalu a reklamách, jinak se řadí mezi průměr.

Datum: 02.01.14 16:41

My od mala krmili různými typy granulí - máme taky jacka:). Nejlepší se mi zdály Taste of the wild, mají fajn složení a jsou podle mého pejska hodně chutné :)

Pokud máte chvíli času každý den, nechcete raději krmit metodou BARF, tedy čerstvým masem a vhodnými přilohami? U této metody víte čím krmíte a pes vám bude neskutečně vděčný, ten náš by po několika měsících nevzal do pusy granuli pokud by neumíral hlady :) A také se nám hodně zlepšil, před touto metodou jsme krmili RC pro Jack russelly (nebyla jsem z toho nadšená ale na prvním místě ve složení bylo maso a našemu psovi to moc chutnalo tak jsem mu ho koupila), no a po měsíci a půl si totálně rozhasil žaludek tak, že nám ráno zvracel, měl dlouhodobě průjem a celé dny mu kručelo v žaludku.

Datum: 02.01.14 19:58

Od štěněte byla na Sams Field teď přecházím na Taste of the Wild s bizonem, jenže jí se granule moc žrát nechcou.. Nad BARFem jsem taky přemýšlela, u nás ve zverimexu dokonce prodávají mražené syrové maso. Uvidím jestli dojí ty TOTW a pak budu rozmýšlet co dál. Ještě jsem se dívala na ty za studena lisované granule. Máte s ním někdo nějaké zkušenosti?

Datum: 02.01.14 20:32

A zkoušela jste jí je zalít nekořeněným vývarem z masa či zeleniny? Myslím, že by jí určitě začaly šmakovat:)

doplněno 03.01.14 19:01:

Teď mě napadlo, že to, že nepapá granule může být i příchutí. Bizoní granule jsou hodně specifické a ani mému psovi moc nejely. Naopak mu chutnaly ty kachni/drůbeží a jehněčí.

Datum: 02.01.14 20:41

Právě že ne tak vyzkouším. :)

Datum: 02.01.14 19:35

Zdravím,royalku bych moc nebral,co jsem slyšel od odběratelů tak šla celkem dolů s kvalitou,doporučil bych ten brit care.A co se týká pedigri,tak to vůbec,pes se nažere,ale nedá mu to moc vitamínů,laicky řečeno,,co sežere to vy...Je to jen můj názor.

Od: astik
Datum: 03.01.14 17:45

Já granulím nevěřím, značka - neznačka (Pedigree, Chapi... je fakt svinstvo). Podívejte se na obsah a zjistíte, že je to samá chemie! A není vám divné, že granule se nezkazí ani po roce...? Je to jen výhodné pro výrobce, ale i pro majitelé psů - nemusí vařit a mít s jídlem práci. Chápu, že je jednodušší nasypat granule do misky a nic neřešit, ale nejsou kvalitní. Řekl mi to i veterinář - jeden z mála, protože i oni na granulích vydělávají. Prý je to vyvážená strava, ale tu můžete zajistit i vařením, ostatně u lidí platí to samé ne? Je to jen můj názor, je to na každém z nás, já svému pejskovi vařím - a vůbec mě to nebaví. Přeji vašemu chlupáči zdraví ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.