Převoz papoušků

Od: Datum: 27.12.13 12:36 odpovědí: 6 změna: 27.12.13 16:16

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenost s nákupem papoušků z Anglie. Dostal jsem nabídku na koupi Žaka, s tím, že se o nic nemusím starat, že papoušek má všechna potvrzení a veterinární vyšetření. Papouška by mi prý zaslali přímo domů přes společnost na převoz zvířat, ale moc se mi to nezdá. Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.12.13 12:40

Dobrý den, ano, nezdá se vám to správně, zásadně nebrat. Občas mi takové nabídky choděj na meil také. Lámanou češtinou, importní ptáci. Je to akorát podpora ilegálního obchodu se zvířaty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 27.12.13 13:04

Myslím že to už hraničí s týráním zvířat..ten transport..podpoříte ilegální obchod se zvířaty stejně, jako by jste si koupil psa z množírny..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ane
Datum: 27.12.13 13:29

Pokud je to skutečně něco, co vám přišlo email, tak se ani tak nejedná o ilegální obchod se zvířaty, jako o obyčejný podvod. Pošlete jim někam předem peníze a tím to celé skončím. Žádná komunikace a žádný ptáček, protože nikdy neexistoval. Stáhnout pár fotek z internetu a rozeslat emaily pro důvěřivce je snažší, než organizovat prodej pašovaných ptáků.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.13 13:37

Proč kupovat papouška z Anglie, když ho můžete koupit v České republice. Myslete na to, že případě, že papoušek nebude v pořádku, jak ho budete vracet? Já bych to nekupoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 27.12.13 13:40

Žako patří k běžně odchovávaným druhům papouška, můžete si vybrat jestli chcete mládě ručně dokrmené, to je lepší jako domácí mazlíček, nebo jestli se chcete věnovat chovu a mít mládě odchované rodiči. Cena se pohybuje okolo 10tis., tak proč si brát zvíře ze zahraničí? Asi Vás zlákala velice nízká cena, což je podezřelé. Velcí papoušci by se měli vždy kupovat s atestem na smrtelné choroby a neměli by se kupovat z odchovů, kde je velký papušek třeba vedle andulek, takže ne ze zverimexu. Do koupě, kdy nic o chovateli nevím, bych nešla, je to příliš rizikové.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jezevecmoudry
Datum: 27.12.13 16:16

Jak už tu bylo řečeno, pravděpodobnost že někomu pošleš peníze a nedostaneš ani pírko je asi 90%. Žako je levnej papoušek, kterejch jsou v Česku mraky a navíc máš možnost chovatele dohledat, pokud by byl nějakej problém. I když tento papoušek nepodléhá CITESu, stejn je dobrý mít minimálně DNA nebo endoskopické potvrzení o pohlaví a základní vyšetření (polyoma atd...). Já bych do toho nešel...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.