Procházky se štěnětem

Od: Datum: 20.12.13 13:10 odpovědí: 8 změna: 21.12.13 16:05

Ahoj, mám 7-mi týdenní štěndo a dneska s ním jdu na první očkování. A chci se zeptat pak ještě půjde na další 2 očkování, že? A jaký máte názor na to v jaké době můžu se štěnětem chodit ven, po kolikátém očkování? Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.12.13 13:33
avatar

Tuto otázku vám zodpoví nejlépe lékař, který provede očkování.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marcello
Datum: 20.12.13 13:58

Ahojky..na 2.očkování pak půjdete ode dneška za 21 dní a na třetí ve 12 týdnu. Radši se doporučuje se štěnětem jít ven tedy až po tom 3. očkování, ale někdo chodí i v průběhu no.. Spíš počkej. Teď je stejně zima a když už tak krátký vycházky. ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: horsik*
Datum: 20.12.13 14:21

Ze strachu z nemocí, které nechytí ani pes bez očkování, lidé promeškávají to nejdůležitější období, a tím i socializaci. Naopak procházky, hraní si se psy, lidmi jsou v tomto věku pro štěníka zásadně důležité ;)) Ať přinese jen radost ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: xixi*
Datum: 20.12.13 15:39

S pejskem klidně ven choďte, dokonce i mezi pejsky můžete. Ale měli by to být psi očkovaní a zdraví. Čím víc psů pozná, tím líp. Naučí se chování ke psům, socializuje se.

Základní rozpis očkování je asi nějak takhle:

6 - 7 týdnů věku - první očkování (DP)
9- 10 týdnů věku - přeočkování (DHPPiL)
12 - 13 týdnů věku - přeočkování (DHPPiL)
15 - 16 týdnů věku - přeočkování (R)
potom 1x ročně (DHPPiLR)
Psinka - D
Infekční zánět jater - H
Parvoviróza - P
Parainfluenza - Pi
Leptospiróza- L
Vzteklina - R

Ještě se chci zeptat, proč ještě štěně není u matky? Většinou se berou štěňata po osmém týdnu, u chovatele se taky provádí první očkování a několikero odčervení.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 21.12.13 09:00

To, že má slečna sedmitýdenního pejska doma není žádná vyjímka, prodávají se takhle brzo bezpapíráci. I my jsme si toho našeho brali v tomto věku:)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.12.13 16:52
avatar

Sušenko, pochlubte se, jakou rasu jste nakonec zvolila. Je to kluk nebo holka? Hodně jste o tom přemýšlela a diskutovala. Jak to nakonec dopadlo? Dejte fotku! *hej* Každý vet má jiný názor. Nám, náš vet říkal, že ikdyž Dorotka nemá očkování, ať jdeme ven, protože dookola není žádná nemoc. A když zanedbáme socializaci, budu mít uřvaného, bázlivého, kousavého magora. Ať už chodíme mezi psy a lidi, ať si na ně psina zvykne. Takže se zeptejte svého veta, jak to je v okolí s nemocemi. ;)

doplněno 21.12.13 06:15:

Sušenka, to je ale kráááásná holčička. Budu mít úsměv na tváři celý den. Takový, jaký se objevil, když jsem se na fotky podívala. Krááása! ;) Ať vám roste do zdraví a spolu máte krásný život.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: susenka*
Datum: 20.12.13 18:06

babkazov - Je to fenka Jack russell teriéra a jmenuje se Jackie. :)

Od: martina0*
Datum: 21.12.13 16:05

Z mé zkušenosti - chodila jsem se štěndem na procházky po prvním očkování u nás(u chovatelky byl taky jednou očkovaný). Ale pouze na jemňoučkém vodítku a ne na moc dlouhé. A také jsem se pečlivě vyhýbala všem toulavým zvířatům a psům, které vlastnili bezdomovci (pravděpodobně neočkovaní jedinci).

Jinak vám vše řekne veterinář, ale koukala jsem, že máte ďáblíka raslíka, ten vám doma moc dlouho nevydrží a na prochajdy budete muset chodit brzo. Jsou děsně zvědaví a odvážní už od malička.

doplněno 21.12.13 16:08:

Teď mi došlo, že asi u chovatelky očkovaný nebyl, takže to poupravím - chodili jsme s ním ven po prvním očkování :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.