Jezevčík

Od: Datum: 18.12.13 15:57 odpovědí: 4 změna: 20.12.13 06:38

Ahoj, přihlašuju psa na výstavu, jezevčíka. je to malé plemeno a vystavuje se v kroku handlera, může handler i klusat nebo ne? :) Díky za radu (mě to vyhovuje když klušu a pes se mi tak lépe podle mě představí)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.13 08:14
avatar

Hanko, další dotazy přidávej k těm předešlým, nezakládej nové! *hej*Jak se chodí nebo běhá, to si říká rozhodčí. Ten vás nechá chodit, běhat, stát, sedět, v kruhu i rovně přes kruh a sleduje pejska, jak drží tělo, jak pracuje končetinami. Zboku, zepředu i zezadu. Je poměrně náročné, pro začátečníka, sledovat psa a držet ho tak, aby se předvedl co nejlépe. Sledovat rozhodčího. Sledovat sebe, zda je všechno správně. A také sledovat diváky, kteří jsou nacpáni kolem kruhu. I psovod i pes, jsou nervozní z toho nezvyklého a hlučného prostředí. Není to žádná sranda, dokud si člověk nezvykne. ;) Já jsem vždycky měla v pravé ruce, ve které jsem držela konec vodítka, kuličku z celofánu. Když pes ztratil zájem a uvolnil se, kuličku jsem požmoulala tak, aby zašustila. Pes se narovnal, napjal se a koukal, co v té ruce mám. Na dvou místech v rozích venku mezi diváky, byli členové rodiny a jeden, když bylo třeba, pískal na hračku a druhý tleskal. Pejsek byl po celou dobu napjatý, mírně táhnul za výstavní vodítko a chodil jako koníček. Psala jste, že jste na výstavách už byla. Musela jste si všimnout pískání hraček, se kterými si nikdo nehrál. To je právě ono. Musíte udělat všechno, aby pes byl jakoby napjatý, trochu táhnul za vodítko s hlavou zvednutou. A vy nesmíte panikařit. Rozhodčí pozná krásného psa na míle daleko, ikdyž psovod není nic moc. ;)

doplněno 19.12.13 08:20:

Tu kuličku z celofánu jesem žmoulala jemu nad a před hlavou. Levou rukou jsem držela a usměrňovala vodítko uprostřed. Takže-pravá ruka s koncem vodítka a kuličkou, nad a před hlavou pejska, levá ruka s prostředkem vodítka nad zády, krkem psa. ;) Přeji tobě i pejskovi hodně štěstí a pak napiš, jak jste dopadli. Když dáš fotky, budu moc ráda. ;) Přihlášku máš potvrzenou?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: hankadvorakova
Datum: 19.12.13 14:02

výstavu plánuju na jaro nebo v létě, tj dycky nejhezčí. děkuju

Datum: 19.12.13 18:20
avatar

Když jsem před XX lety vystavovala poprvé svého PRVNÍHO psa , tak lilo jak z konve ,kruh byl na chvíli uzavřený , tak jsme se šli schovat . Samozdřejmě se mi to naše čuně zválelo a do kruhu jsme se přiřítili až když už měli ostatní psi první kolečko za sebou. Děs .já téměř na mrtvici . Vypadalo to tak , že už ani do kruhu nebudeme moci , nakonec si rozhodčí prohlídnul psa a dovolil nám jít do kruhu . Takže to naše zablácené prase z toho vyšlo s V1.Hodnocení kolegu bylo ... Pes dobrý ... vůdce - ten šílený výraz nic moc.

Tím jsem chtěla říct , že rozhočí je v kruhu šéf a řekne vám . Při rozběhu si nechejte před sebou dostatek místa , at pes před Vámi není moc blízko . Klusat podle vašeho byste mohli pokud budete v kruhu sami , nebo jen málo psů. Na výstavách je vidět ledacos , třeba paní , která měla v kruhu krok jak čáp, pes na ní čučel a nic jiného ho nezajímalo .Tak hodně štěstí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.13 06:38
avatar

Oli, úplně živě to vidím *smich* *haha*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.