Dostali jsme od psa nejakou nemoc?

Od: Datum: 17.12.13 17:54 odpovědí: 22 změna: 20.12.13 18:56

Cetla jsem stovky clanku o tom jak je to nehygienicke mit v posteli psa, kolik nemoci muzete dostat, kolik brouku, blech a hmyzu jde na vase telo atd. Ovsem jsem nikde nenasla lidi co by napsali pribeh, ze meli psa a dostali od neho nejakou nemoc. A kdyz uz, tak to byli staři lide a jejich pes nemel denni peci ani hygienu...jake jsou vase osobni zkusenosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kami95
Datum: 17.12.13 18:03

Normálně myslím, že nic chytit nelze, taky máme doma psa, ale kdyby se mnou spal pod peřinou, spala bych asi v kalhotkách, myslím, že když něco někam zaleze, tak nejdřív do intimních partií..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.13 18:39

kami. Musím Vám poděkovat. Dnešní den byl takový pošmourný :(. Teď si tady na Poraďte jen tak pročítám příspěvky a co jsem narazila na ty Vaše, tak mám pusu od ucha k uchu. Co příspěvek, to perla *smich*.Děkuji.

Ohodnoceno: 7x
 
Od: xixi*
Datum: 17.12.13 18:12

Mám tři psy, dva jsou venku (mají ale přístup i domů) a třetí je domácí. Žádný z nich nebyl nikdy v ničí posteli ani na gauči, proč taky? Já jim taky nechodím lehávat do pelechu/kotce. Přesto máme naše psy rádi, jsou to právoplatní členové domácnosti, ale i pro ně platí určitá pravidla. Takže breberky v posteli nás nestraší a ostatní zajistí základní hygiena. Samozřejmostí je, aby byl pes očkovaný, pravidelně odčervovaný a neměl vnejší parazity.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.13 18:46
avatar
tak mám pocit, že kombinace postelovej pes (teda pravděpodobně dost hýčkanej - dobře krmenej, ošetřovanej, v čistotě udržovanej) + ještě víc zdravotně, hygienicky a výživou opečovávanej páníček neskýtá virům a mikrobům moc velkou šanci na úspěšné uplatnění...
jinak cca kolem 10 let jsem se psem (boxerka :) ) v posteli občas spal - bez viditelné újmy na svém či jejím zdraví... (problém sdílení jedné postele s (větším) psem je jinde - vleze si mezi vás a zeď a vzepřením nohama (o tu zeď, ne o vás) se snaží si uzurpovat co největší místo...:); no, četl jsem i o hodné doze, co naopak velice způsobně složila nožičky a vůbec se nesnažila spolunocležníka z postele vytlačit...)
doplněno 17.12.13 19:23: (..."kolem 10 let" svého věku, ne že tahle idylka trvala celých 10 let...)
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.12.13 19:04
avatar

Naši psi spávali v posteli a nechytla jsem od nich nikdy ani blechu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.13 19:26

My žijeme se psem dvacettři let,ne s jedním a nikdy jsme nedostali od psa ani blechu.Na vzteklinu je očkovaný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: qwey
Datum: 20.12.13 06:44

...to jsou blechy psí, ty na člověka nejdou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrat
Datum: 17.12.13 19:44

Já teda psa nemám, ale jednou nás pokousaly blechy v posteli v docela drahém hotelu. Recepční se moc omlouvala, že prý tam byl ubytovaný někdo se psem. Od té doby teda vybírám jen hotely, kde psi nejsou povoleni. Jinam moje kamarádka má psa, který žere výkaly, a jiné nechutnosti, líže k**** sobě i jiným psům a potom si "dávají pusinky", olizuje jí obličej, a nemocná teda zatím nebyla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kadlec
Datum: 17.12.13 19:58

Chovám celý život obří plemena a chrápou se mnou v posteli.Jsou pravidelně odblešení,odčervení,každý den kartáčovaní,no a manželce absolutně nevadí,aby jim umyla i jejich kaďáky.Za celou dobu jsme nikdy od nich nic nedostali.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.13 20:59
avatar

Dobrý večer, již přes osm let spí se psem v posteli, je čistý, když přijdeme umyju mu vždy tlapky i mýdlem, je pravidelně odčervovaný, vodička proti blechám, klíšťata kontroluji pravidelně. Ještě nikdy za těch osm let se mi nestalo, že bych chytla nějakou nemoc, myslím, že pokud udržujete psa v čistotě a určité hygienické návyky (neustíte si psa z venku s blátem na tlapkách do postele), tak si se, myslím, nemůže nic stát. Jsou lidé, kteří si vezmou do postele třeba i potkana, což si myslím, že je rozhodně horší ..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.12.13 22:02
avatar
to rozhodně - můžou ho chudáka zalehnout...*smich*
(jinak je ovšem potkánek, co celej život nejspíš nevystrčí čenich z bytu, ještě podstatně menší hrozba nějaký potenciální nákazy než venku lítající pes... - ve skutečnosti samozřejmě nic nehrozí ani od toho psa...)
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.12.13 06:24
avatar

Janule, není pes jako pes a není spaní, jako spaní. :D :D :D

Ohodnoceno: 7x
 
Od: fam
Datum: 19.12.13 11:10

Takové články píšou "nepejskaři". Opečovávaný pes chovaný a krmený doma je asi tak nebezpečný jako každý jiný člen domácnosti. Očkovaný a vykoupaný chupáč u nás běžně zahříval v posteli nohy. A také vylizoval drsným jazýčkem taíře - ovšem pak se talíř myl, už se po němé tváři nejedlo. Sliny dezinfikují, jak známe - zvíře si vylizuje ránu..Olizování místo pozdravu - proč ne, pak se obličej opláchne... Psí blechy prý na člověka nejdou, přenosná nemoc je vzeklina (očkovaný pes ji nedostane). A kdože to roznáší v posteli HIV?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.13 11:40
avatar

Nikdy jsem od psa nedostala žádnou nemoc. Naopak jsem se zbavila úporných bolestí hlavy v době, kdy jsem slovo canisterapie vůbec neznala.

Měli jsme od mého dětství několik psů, na gauč i do postele občas mohli, ale spával v ní až ten poslední. Ujala jsem se zahozeného štěněte odhadem asi třítýdenního, napřed mi spávalo pod bradou, pak za hlavou. Po nějaké době jsem zjistila, že mě hlava vůbec nebolí.

Blechy jsem v životě měla několikrát. Přinesla jsem si je pokaždé od lidí. Několikrát z kina a jednou z vlaku. To jsem přímo viděla, jak z jednoho cestujícího skáčou na jiné lidi. Odchod do jiného vagonu nepomohl, už byly i na mně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.12.13 12:08

Nebezpečné nemoci přenášejí kočky, ne psi.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fam
Datum: 19.12.13 14:19

Mojí babičce právě pes notně prodloužil život, ale byla to "pejskařska", tj. pes byl oblíbenec s velkou péčí: Mimochodem musel 3x denně ven a to za každého počasí. No a ty pravielné procházky (kromě těch debat: "Tak co bys chtěl? Masíčko?" "Dones paničce balónek") jí udržely v kondici bezmála do 100 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.13 15:54

TAky se přidávám na stranu psů nic od nich nehrozí ani od kočiček . To co si lidi myslí že kočka přenáší je toxoplazmosa a to mají na svědomí holubi , jedině by kočka musela přijít s touto chorobo do úzkého vztahu. Znám hodně lidí co mají kočky v posteli a nic je nikdy nepostihlo. Já psa miluji ale do postele to né. Potrpím si na hezkém povlečení a uklizené ložnici a pejsek tam prostě nepatří. Meli jsme 12 let boxerku a ta to ani nevyžadovala . Měla své křeslo v hale a to byl její trůn.Na chalupě jsem měla chodskou ovčandu a ta lítala celý den po zahradě a nejraději spala ve starém konském povozu a v zimě v obyváku před krbem. Je mi nesmírně líto pejsků uvázaných u chatrné boudičky bez zateplení. Toho pánička bych tam na hodku přivázala v mrazu at vidí co jeho pes vytrpí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.13 16:05

Toxoplasmózu máte, ani o ní nevíte. V důchodovém věku ji má většina populace.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 20.12.13 17:51

Zapoměla jsem pochválit krásné a trefné fotky . Já mám nádhernou fotku jak boxerka spí v předsíni u dcery a na ní usnul roční vnuk. a fotku jak boxerka leží venku na dece kojí 8 štěnátek a vedle sedí kotě a pozoruje ty válečky u mámy. a taky jak ovčanda leží a malý vnouček jí oblíká čepici a rukavice, všechno si nechala od něho líbit.Jo psi to jsou bytosti!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.13 18:02
avatar

Korino, dejte je tady! Prosím!*modla*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.13 18:56

já vás zklamu , jsou to fotky papírové a já jsem antitalent na počítač a jeho obsluhu, ale čekám v neděli syna a návštěvu tak doufám že se mi podaří je zmermomocnit o nějakou fotku , mám jich v dig. fotáku asi 200 i z návševy u dcery v usa. přeji hezký večer KOrina

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.