Výpočet výkonu topení pro akvárium

Od: Datum: 17.12.13 07:29 odpovědí: 8 změna: 04.01.14 08:40

Zdravím,
potřebuji nechat rybky v temperovaném domě. Sice už takhle jednou přežily, ale dobré to nebylo.

Akvárium je malé 20x20x25cm, tj 10 litrů a topítko 10W stačí pokud je dům vytápěný. Jaký výkon bych měl dát, kdyby byla okolní teplota 12°C a v akváriu chci 24°C? Izolace žádná. Tipuji, že 50W bude akorát, abych je neuvařil a teplota se držela.

Poskytne mi někdo vzorec a raději rovnou i výpočet? :)

díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.12.13 09:29
Kašli na vzorec!
Dej je na ten čas k sousedovi, co bude topit na těch 22¤C, a zároveň je bude zároveň krmit.
Stěhuješ se na zimu do teplých krajin a rybičky necháváš doma?
Nebo se dohodni v akvaristické prodejně, mohli by je vzít na hotel...
Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.12.13 09:34
1/ Na 10 l akvárium by 10W mělo stačit (My máme 200 l a 150W). Nastavit požadovanou teplotu, dát pod něj izolaci a ve dne svítit.
2/ Když jsem neměla u výtěrky (cca 8 l) topítko udržovala jsem teplotu žárovkou (nevýhoda - strašně rostly řasy :(). Bylo to v zimě a mimina jsem odchovala ;).
3/ Tropické ryby nejsou z přírody zvyklé na konstantní teplotu. Doporučuje se občas snížit teplotu cca o dva stupně. Ryby tím ožijí a mají větší chuť k rozmnožování.

Datum: 17.12.13 10:09
Stačí při běžné pokojové teplotě, jinak ne. Vyzkoušeno loni, teplota spadla k 18C.
Datum: 17.12.13 21:02

pořiď si topení s termostatem, na tak malinký objem je to těžké doporučit topení bez termostatu, 20 - 30 W s termostatem, za pár korun v každé akvaristice

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.12.13 21:11
Diky, nakonec jsem objednal nějakou mini verzi s 50W, dam to klidně na 22C, abych je neuvaril než sepne termostat. Myslím, že těch 10W bylo bez termostatu... hlavně v létě než jsem na to přišel :-D
Datum: 17.12.13 21:20

je mi to jasné, ty topení bez termostatu jsou takové, no jak to napsat...prostě bez termostatu...jasně, dej a kdyžtak to vyzkoušej,jak rychle to bude reagovat a pak si to došteluješ

Datum: 04.01.14 06:54
Tak nakonec 50W stačilo a ani nejelo na maximum. Asi jsem nastavil méně než jsem myslel, ale přežily všechny v 19C vodě, lepší než loni v 13C :-D v domě 10C...
Datum: 04.01.14 08:40

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.