Stavba chlívku pro prase

Od: Datum: 15.12.13 12:51 odpovědí: 4 změna: 15.12.13 13:52

Dobrý den,potřebovali by jsme poradit jak udělat chlívek pro prasata.Problém je,že by byl umístěn na zahradě,kterou máme pouze v pronájmu,takže stavba z cihel,nebo něčeho takového není možná.Potřebujeme něco,co by bylo možné v případě potřeby demontovat.Jednalo by se pouze o chov od jara do zimy.

Děkuji Bystrický.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.12.13 13:18

Asi z vás sousedící majitelé zahrad nebudou mít radost ... Je důležité aby chlívek měl betonovou podlahu maličko ve sklonu se žlábkem - kam bude odtékat moč- jinak to bude hrozně zapáchat-a kam to svedete? Velikost pro dva čuníky aspoň 3x3m ne-li víc...A hlavně dobré fošny na postavení boudy ,aby vám s ní neutekli . Inu prase páchne tak i tak a hlavně musí mít dobře podestláno - to mají čuníci rádi... Taky pamatujte na dostatek podestýlky kam ji umístíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 15.12.13 13:32

Svařit kari sítě a jen zakrýt seshora, aby na ně nepršelo. Nebo zakrýt plachtou pokud je nebudete pouštět ven. Jinak by plachtu sežraly. Pořádně kari sítě ukotvit do země, aby prasata neodešly i s boudou. Na zem nepropustnou folii se sklonem a odtokem do nějaké zabudované nádoby, pak položit palety, mezery na paletách vyplnit prkny a pořádnou podestýlku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.13 13:47
avatar
Prase netrpí ani tak zimou jako vlhkostí. Takže je potřeba aby bylo zespodu i z vrchu v suchu. Svislé stěny můžou být nezateplené. stačí když budou poskytovat ochranu před větrem. Prase je ale silné zvíře a když se bude nudit rozebere vám každou provizorní konstrukci rychle na prvočinitele. je proto lepší udělat menší suchou boudu kde odpočívá a k tomu větší venkovní výběh z karisítí kde může rýt, vyprazdňovat se válet se v blátě a slunit.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.13 13:52

zadejte google.cz pak klikněte na vyhledávání obrázků a tam zadejte chlév, je tam inspirace až až

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.