Nechci psa, jak to říct rodičům?

Od: Datum: 10.12.13 17:54 odpovědí: 45 změna: 28.01.14 08:18

Máme psa a nechci ho, furt dělá blbosti a já z toho mám jen problémy. Naposled zubama ukousl kus dveří. Jak se ho zbavit? Jak to říct rodičům? *tuc*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.12.13 17:56

A čí byl nápad si psa pořídit?

Ohodnoceno: 1x

Od: lentilka
Datum: 10.12.13 17:58

My jsme ho dostali a chtěla ho hlavně sestra která ale studuje v Praze. Já jsem tedy souhlasil, pes byl poslušný a nevěděl jsem co se budee dít za rok.

Datum: 10.12.13 18:29
BYL poslušný, takže z vychovaneho jste si udělali potizistu. Chyba bude tedy na vaší straně a porad to určitě jde dat zase do pořádku. Co cvičák? Mohlo by vás to bavit oba.

Datum: 10.12.13 18:35

my jsme se špatně pochopili, on byl poslušný prvních pár měsíců protože byl ztracený tak byl rád že si jej někdo vzal

Od: naoko
Datum: 10.12.13 18:15

Jestli byl poslušný, a už není, někde se stala chyba. Není na tvé straně? Psa nemáš rád a asi mu to dáváš znát. Zvíře to vycítí, ví, že tvoje sestra tam najednou není...Jestli na něj jen řveš a ani se s ním nepomazlíš, nepochválíš ho, nemáš pro něj chvilku na hraní, nediv se, že blbne. Zrovna včera jsem potkala kluka .Tak 15 let, vedl ovčáka a loudavým krokem šel a bavil se s kamarádama. Pes šel na vodítku , ale kluk mezi řečí s kamošema na něj věčně hnusným sprostým hlasem pořvával a trhal vodítkem jakmile si chtěl jen k něčemu přičichnout a nešel nebo nestál jak stroj.

Ohodnoceno: 0x

Od: lentilka1
Datum: 10.12.13 18:20

Já ho mám rád já ho nechám ať mě oblíže ale nemám na něj času chodím s ním ven skoro furt ale když dělá blbosti tak ho prostě seřvu a pak víc a víc. a nepolušný byl furt když jsme ho dostali měl 3,5 roku někdo ho našel v lese a my jsme si ho vzali...

Datum: 10.12.13 19:48

"když dělá blbosti tak ho prostě seřvu a pak víc a víc." - A pak se divíš...

Ohodnoceno: 2x

Od: sissa
Datum: 10.12.13 18:33

Taky jsem si vícekrát všimla, jak lidi škubou se psem a okřikujou ho za každé přičichnutí, za každý pohyb...

přála bych těm lidem aby si vyzkoušeli být na tom řetězu.

Od: lentilka1
Datum: 10.12.13 18:36

já s ním škubu jen když jde jiný pes a on se za ním rozbíhá nebo když jede auto aby nevběhl do cesty

Datum: 10.12.13 18:24

Pes v rodině je jako dítě. Představ si, kdyby tvoje otázka zněla - narodil se mi bratr a nechci ho, furt dělá blbosti a já z toho mám jen problémy. Jak se ho zbavit,

Soiuhlasím s tím, že se někde stala chyba, protože pes sám o sobě není hodný, zlý, nebo jakýkoli jiný. je to pes a řídí se instinkty a dá se vychovat a vycvičit.

Zkus jít sám do sebe a zajdi si s ním třeba na nějaký kynologický civčák, tam se obvykle schází fajn parta chytrých lidí, kteří mnají velké zkušenosti a poradí. A třeba tě to samotného chytne.

Datum: 10.12.13 18:28

už jsem byl a on už prý nejde vycvičit to jde jen štěně prostě je to ztraceno

Datum: 10.12.13 18:31
Bylo mu 3,5 roku a byl poslušný, to není štěně!

Datum: 10.12.13 18:34

on nebyl hodný předtím ukusoval karton na části ale to nevadilo teď si našel jinou "zábavu"

Od: naoko
Datum: 10.12.13 19:26

Vyžaduje pozornost, vyžaduje mazlení. Je od vás pěkné, že jste ho ujali. Má ale chudák špatné zkušenosti, ty přeci nevíš co zažil. Měj s ním trpělivost. Nauč ho aby se uměl mazlit, hraj si s ním drbej ho , hlaď , dávej dobrůtky. Nebuď nervozní, nedávej v ten čas najevo, že pospícháš, nebo že tě to až tak nebaví. Vydrž tak 3-4 měsíce a uvidíš tu změnu. Bude jak tvůj stín, zamiluje si tě , zklidní se a bude po problémech.Vyhodili ho už jednou a teď mu ještě odešla jiná panička - tvá sestra. Musí získat důvěru, že je u vás opravdu doma. Kolik ti je let?

Datum: 10.12.13 18:37
Nezlob se, ale přijde mi, že se jen nudíš a provokuješ tu. Tvé odpovědi si protiřečí - jednou napíšeš, že je problémový poslední rok, podruhé, že to dělá celou dobu atd.
A jestli ti někde na cvičáku řekli, že dospělý pes už nejde vychovat, měli by se tím přestat živit.
Jako ztracený případ mi někdo přijde, ale pes to není.
Ohodnoceno: 4x

Datum: 11.12.13 17:49

Na jakém cvičáku jsi to prosím tě byl? Každý pes se dá vycvičit, ať je jakkoli starý a zlobivý. Mezi kynology by měli být i odborníci na tuhle věc. Zkus nějaké jiné cvičiště, nebo zapátrej na internetu. Škoda psa.

Od: astik
Datum: 16.12.13 18:52

Tak jestli vám někdo řekl, že pes je už "starý" na výcvik, tak je to absolutní mimoň! Já jsem se taky ujala psa, kterýmu byl cca 1,5 (podle veterináře) a jediný co uměl bylo bát se. A měl důvod - od minulých majitelů. Takže trpělivostí, láskou a každodenním (+ - 15min. výcvikem) jsem z něho udělala velmi poslušného, hravého, veselého psa. Mám psa celý svůj život a každý pes potřebuje dostatek péče a lásky. Bez toho to prostě nejde, jinak nastávaj starosti. A mimochodem, pes se učí a cvičí celý život! Stále se dokázala naučit něco nového - i jako stará! A to nemluvím jen o tomto psu, i ostatní co jsem měla a mám! Zkrátka, je to jen a jen na vás, jestli si se psem budete rozumět! Ostatní jsou jen výmluvy. Pes je odrazem svého pána - platí to 100%.

Také jsem znala kluka, co měl nakříženého dobrmana a jediné co s ním uměl bylo, držet ho na kraťoučkém řemeni, pořád za něj trhat a když neposlechla, tak jí rval za ucho. Už jsem to nevydržela a okřikla ho. Pochopila bych vyjímku, ale tohle bylo často. To není výcvik, ale zhovadilost. KAŽDÉ zvíře i člověk vyžaduje lásku a pochopení ...

Takže pokud psa nechcete, najděte mu nový domov - dobrý! Ne to, co vídáme v TV :( , nebo se mu začněte pořádně věnovat - bez tahání za řemen či řvaní.

Držím palce vám i pejskovi :)

Datum: 10.12.13 18:37

Tak si ho všímej, věnuj se mu a ukaž mu, že ho máš rád. Když na něj kašleš, jen ho okřikuješ, tak ti začne dělat naschvály.

"Nemám čas" je výmluva. Nebo jsi snad celý den ve škole nebo v práci? Asi ne.

Od: sara111*
Datum: 10.12.13 20:03

"Ahoj mami a tati. Nechci psa. Muzete ho prosim odnest do utulku?" nebo tak nejak...Zlaticko, pes je odpovednost na 15 let. Pes neni hracka a neda se jen tak vyhodit do kose. Ma te rad. Vis jak mu bude smutno v utulku? Bude kazdy den plakat a kolem 5 let na tebe bude cekat. Chces ho ucinit nestastnym?

Od: horsik*
Datum: 10.12.13 21:23

Ahoj, nebudu tady moralizovat a ani nic podobného. Naopak oceňuji, že asi chceš nějak řešit situaci ve svůj i psí prospěch, protože když by pes žil s tebou a ty o něj 200% nestál, tak by stejně byl nešťastný, když to takhle mu dáte šanci na šťastnější život.. Odkud jste? Pomohla bych vám např. s případným umístěním, protože doufám, že se ho nechcete zbavit nějakým odložením kamsi...

Datum: 11.12.13 01:27

Pes se dá třeba bezbolestně utratit u veterináře. Nebo ho dát do útulku, abysme na něj všichni mohli platit z našich daní - na každého psa v útulku přispívá obec denně 200 Kč, takže jeden pes v útulku nás stojí 60 tisíc ročně. Je to dobrý byznys a potom chybí peníze na jiné věci.

Od: hejdy
Datum: 27.12.13 01:22

Pes se dá bezbolestně utratit...Děláš si srandu?..Prostě tě pes přestane bavit tak si ho jen tak zajdu utratit, však co...Sice měl jen 4 roky, ale aspoň nemusí obec dávat 200,- a ty máš po starostech ... Bože ty si mě teď neuvěřitelně vytočil...Snad i ten pes má právo žít, ne?A pokud nikomu neubližuje, nevidím jediný důvod aby zemřel... ! Se prober !

Od: fam
Datum: 11.12.13 08:57

Má málo hraček na kousání doma, nekousal by do dveří.

Datum: 11.12.13 17:51

Nestačím se divit - fuj. Nechci psa protože se nechová jak chci já. Sakra tak ho to nauč. Vycvič ho ať je ti kamarádem, oporou a nejlepším přítelem. Ani nevíš co jsi tady řekl. Místo toho jak na něj řveš jsi ho už mohl cvičit. Sakra tys mi hnul žlučí

doplněno 11.12.13 17:53:

A vycvičit se dá pes v každém věku, jen to chce dobrého cvičitele, a více trpělivosti než u štěněte.

Od: hm®
Datum: 11.12.13 19:10

Já bych taky byl pro to, aby ses ho pokusil vycvičit. A teď ani nemyslím hned cvičák. Ale prostě dát mu najevo, co může a co ne. Což opravdu vyžaduje určitý čas a váš vzájemný výcvik. Pejskovi nejde jen zakazovat, musí mít i něco povoleno, aby věděl, že "teď dělá správnou věc", "takhle to má být", "tohle dělat může" ale "tohle se jim nelíbí". A taky aby měl dost času "dělat si, co chce" (samozřejmě postupně jen v rámci určených mezí). Těmi mezemi myslím třeba to, že se nikdy neleze na stůl, ale je nesmysl snažit se ho držet jen v koutě na dečce (to je mez nesplnitelná).

Když se ti něco nelíbí, můžeš na něj třeba i zařvat (když je nutný okamžitý silný zásah do jeho jednání), ale zároveň mu hned musíš dát najevo, co dělat má. Tak, aby to pochopil. Když někdy venku slyším ty "pokyny" pro psa od chovatelů, to je tragédie. Třeba "Azore! ... Azore! ... Ty mě neslyšíš?! ... Dělej!" Na první "Azore!" se Azor třeba na majitelku podívá. Kdyby v tu chvíli přišel jasný příkaz, tak ví, ale on žádný pokyn nedostane. Po otázce "Ty mě neslyšíš?!" mám chuť se zeptat, jestli opravdu čeká od psa odpověď "ano" nebo "ne". Ale to už odbíhám od tématu.

Datum: 12.12.13 07:25

Když jste si psa vzali, chovat se uměl. Asi jste si ho zkazili sami.

A tohle se nedělá. I pes je živý tvor a cítí strach, bolest, smutek. Chceš ho zase dát někam do útulku?

Možná tady brzy najdu dotaz: Máme LENTILKA a nechci ho, furt dělá jen blbosti a máme s ním problémy. JAK SE HO ZBAVIT?

Když tady vidím řadu dotazů, jak děti touží po psovi a rodiče jim ho nechtějí dovolit, nakopala bych Ti zadek! Protože i když už asi 45 let nejsem dítě, po psovi také hrozně toužím. A zatím si ho nemohu dovolit kvůli demenní osobě o kterou nepřetržitě pečuji.

Jsi prostě sobecký hajzlík. A nezapomeň, že kdo nemá rád zířata, nemá ani rád lidi.Jednu se Ti to vrátí. A to je jen dobře! *bum* Jaga.

Od: virus*
Datum: 08.01.14 21:58

Parádní odpověď.

doplněno 08.01.14 21:59:

Doplňek..samozřejmě ta

od babajaga ..

Datum: 12.12.13 08:03

Toto je přesně situace, před kterou varujeme, když se některé z dětí ptá, jak má přesvědčit rodiče na psa. Sestra si psa vymohla a po čase odejela z domova. Lentilka ke psovi vztah nemá, nechce ho,nemá ho rád, nechce ho čemukoliv učit, nestojí o něho. Navíc, není to jeho pes, jeho jsou pouze povinnosti. Chápu ho, ale ani poradit, ani pomoci neumím.

Datum: 12.12.13 12:48

Já vás z části chápu, pokud k němu nemáte vztah a zvíře jste si nepřál zákonitě se vám o něj nechce starat. Zvlášť pokud jste ve věku (dle mého odhadu) 12-15 let. Starší člověk by se takhle neptal a asi by to dokázal vyřešit sám. ALE uvědomte si, že pokud jste si už psa vzali a vy jste s tím na začátku souhlasil (nebo vám to bylo jedno), máte za něj odpovědnost do konce jeho života! Je to živý tvor, možná tomu nevěříte, ale ani nevíte jak pes dokáže být smutný když ztratí svou smečku. Zvlášť po tom, co jste mu dali okusit, jaké je to být milovaný a opečovávaný po tom, co se o něj nikdo nestaral...

Píšete, že není vychovaný. Žádný pes není tak hloupý aby se nenaučil základní povely jako je FUJ! nebo NESMÍŠ!. Plus psi, kteří přicházejí z horšího prostředí do lepšího jsou neuvěřitelně vděční a snaživí. Takže jeho nevychovanost je jen vaše chyba. Mě to trochu přijde tak, že k vám přišel, nic jste ho nenaučili a už se jej chcete zbavit, protože se to nechtěl naučit sám.

Trochu se nad sebou zamyslete, opravdu byste dal pryč právoplatného člena vaší rodiny? Do útulku mezi 50 dalších zoufalých psů? Do zimy? Jen proto, že se vám o něj nechce starat?

Datum: 13.12.13 23:46

pro "lentilka"

jak se ten pes k Vám dostal.?

- není Vám trochu líto vyhodit živého, myslícího a přátelského tvora z domova jenom proto, že jste sobecký a nechcete se o domov dělit ani se zvířetem, které by navíc bylo velmi rádo, kdyby se s Vámi mohlo spřátelit.? - psi takoví jsou - a mohl byste s ním zažít spoustu legrace,! - zkuste to s cvičákem - tam se naučí poslouchat.

- no ale, i jestli máte vůči psům averzi, ale bydlíte u rodičů, kteří ho mají rádi a živí ho stejně jako Vás , tak jim nemáte do toho právo "kecat" . A pokud rodiče mají psa opravdu rádi, bylo by vůči nim dost bezohledné nutit je, aby ho vyhodili.

Kam by asi tak šel.? Do útulku - a pokud by neměl štěstí, že by si ho v dohledné době někdo vzal - tak ho za čas utratí - útulky nejsou nafukovací. ! Fakt byste si to vzal na svědomí.? A jste si jistý, že byste na své bezcitné rozhodnutí dokázal zapomenout.?

No, zdravím. Marcela.

Od: k2
Datum: 14.12.13 00:12

...pokud by neměl štěstí, že by si ho v dohledné době někdo vzal - tak ho za čas utratí...
Muzu vedet zdroj teto informace?

P.S: Vase interpunkce je mirne receno sverazna.

Datum: 15.12.13 15:34

Ahoj "K2"

- tuto informaci čerpám z amerických filmů - a nevěřím, že v našich útulcích jsou majitelé tak movití a útlocitní, že by se chovali jinak. - kde na péči o opuštěná zvířata mají vzít peníze ,? - a opuštěných a týraných zvířat je stále víc.

Kdybych měla příslušné prostory, vzala bych si každé opuštěné zvíře, které potkám - o peníze mi vůbec nejde - raději nejím já - ale zvíře jíst musí. ! V současné době se starám o 3 popelnicové kočky - ale jestli bude krutá zima, zřejmě mi asi dvě miciny přibudou.

Občas ale na svých ranních krmendách potkávám i zatoulané psy a dokonce pravidelně chodí i bezprizorná fretka. Asi někomu utekla - ale už ji vídám asi tři roky.

No, i když se mnou většinou nesmlouvavě polemizujete, nemáte mne rád, přesto Vám přeju hezké Vánoce a šťastný nový rok - jenom - doufám, že Vás moje otázka neurazí - kolik je Vám let - jen tak pro zajímavost.

doplněno 15.12.13 15:47:

- jo - v čem je moje interpunkce svérázná.? Ráda si nechám poradit - už jsem odbourala spoustu pomlček, tak nevím - děkuju za každý názor - možná se v dnešní době neumím už správně vyjadřovat. - jenom pokud chci vložit a zdůraznit otazník, nebo vykřičník, jak to mám udělat? - mezery mi to nebere - a vykřičníky, nebo otazníky zdůraznit CHCI. ! Děkuju za rady. Marcela.

Datum: 16.12.13 13:24

Po argumentu "mam to z americkych filmu" snad ani polemizovat dale nelze, tady je veskera polemika zbytecna.

Pokud si myslite, ze Vase interpunkce odpovida zazitym pravidlum CJ, tak to dale nereste.

Datum: 17.12.13 20:36

pro "K2"

- co se tedy děje v útulcích se zvířatama, která nikdo nechce třeba několik let? Děkuju za odpověď.

Datum: 17.12.13 20:41

Jak ja to mam vedet?

Datum: 19.12.13 19:56

Pro "K2"

- já jsem myslela, že to víte, když mne "sprdáváte" (nic ve zlém) - ale americkým filmům celkem věřím, pokud jde tedy konkrétně o zvířecí útulky . Nevěřím, že mohou být zvířata chována v útulcích donekonečna. Tak zdravím. Marcela.

Od: demijan*
Datum: 14.12.13 16:35
Ze nemas cas jsou jen kecy . Kdyz sedis jen u pc . Až budeš mít svoje vlastní díte taky budeš psát ze zlobí a jak se ho zbavit?

Datum: 17.12.13 09:24

Já nechápu, proč Lentilkovi nadáváte. Nemá psa nebo psy rád. Je to stejné, jakoby mi dal někdo do opatrování potkana, kterého fakt, ale fakt nemusím. Je vidět, že se Lentilka snaží, ale nejde mu to. A vy mu ještě dáte čočku! On jen hledá řešení, které asi stejně neexistuje! Nechejte toho *bum*

Od: honzakrauz1
Datum: 17.12.13 18:05

Proc mu nadavaji? Protoze to je nase ceska kultura. Lentilka musi jit za rodicema a dohodnout se na postupu. Ano, pes bude chvili smutny, ale casem si na novou rodinu zvykne. Lepsi nova rodina nez se trapit s nekym kdo ho nechce...A mate pravdu, ja znam dokonce utulek, ktery drzi par desitek psu a muj kamarad omylem vesel do dveri kde bylo asi 50 vyhublych nemocnych psu, ktere tam drzeli jen proto aby za ne dostali penize...utulky by meli mit jednoznacne poradnou a duslednou kontrolu...Jednoho psa si kamarad vzal, mel nemocne ledviny a zanedbany tak ze veterinarka chtela zavolat mestkou policii, bohuzel ukazali papir, ze pes byl rok lecen v utulku, bohuzel "lecen" jen naoko...jen inkasovali penize...zadny leky nedostal, toto jde z nasich dani vazeni...ale koho to asi zajima...nekdo si masti kapsu a poradne...

Datum: 17.12.13 18:28

Tohle se ti líbí?

doplněno 17.12.13 18:29:

Mám na mysli to seřvání.

doplněno 18.12.13 08:43: Je mi líto, ale tykání je na diskuzích normální, tykám všem a nikomu to zatím nevadilo (ani Benovi, Hopovi a jiným, kteří jsou také o několik desítek let starší než já), takže to nehodlám měnit (stejně bych si nepamatoval, že mám vykat jednomu člověku z celé poradny)...

Datum: 18.12.13 06:18

Praivo, nebudu otevírat váš odkaz. Vyhýbám se všemu, co nemohu změnit a jen se trápím. Znovu říkám: Lentilka hledá pomoc, jak řešit situaci, kterou nazavinil a kterou nezvládá. A také, kterou by měli řešit jeho rodiče. O to jde! *sok*

doplněno 18.12.13 07:40:

praivo, nic ve zlém, ale mohl byste mi vykat? Prosím! Mám ráda vaše pohledy na problémy a vím, že to máte v hlavě dobře srovnané. Ale mezi námi je rozdíl cca 50ti let. Tak proto. *pusa*

doplněno 18.12.13 10:56:

Praivo, tykáte, protože jste v klubu, který si říká Chlapi. Možná, že v diskuzích je to běžné, ale mi se tykání spojuje se vzpomínkou, kdy mi tykal kdejaký pablb a říkal mi soudružko. Nejsem soudružka a ani kamarádka. To, že s někým diskutuji, to nikomu nedává právo tykat mi. Věřím, že to takhle mají všechny ženy. Dívky to mají jinak, ale ženy, zvláště pak, když mají nějaký rok navíc, o tykání s chlapci nestojí. *stop*

Datum: 18.12.13 07:05
Tak si najdi můj první příspěvek v tomto vlákně, odkaz vede na tazatelovi reakci na jiný příspěvek, na kterou jsem pak zareagoval já.

Datum: 19.12.13 20:54

Ahoj "praivo"

naprosto s Tebou souhlasím - já jsem byla taky jednou "seřvaná" - na rozdíl od Tebe zase za to, že když jsem stará, nemůžu si myslet, že jenom z tohoto důvodu mám právo se k mladším (a zřejmě důležitým) lidem chovat jako k "cucákům".

Taky mi bylo řečeno, jestli si myslím, že když si s každým potykám, budu mladší , tak se velice mýlím.

Dost se mne takové názory dotkly, zvláště proto, že jsem hodně přátelská, a s lidmi se snažím vycházet. Od té doby do svých tykacích odpovědí zařazuji omluvu za tykání. V některých případech prostě nejde netykat ! Tak zdravím, doufám, že Tobě se omlouvat nemusím. Přeju hezké svátky. Marcela.

doplněno 21.12.13 16:21:

- jestli mám ještě nějakého pamatováka - tak jsi Vojta, že? - moc a moc zdravím. Marcela.

Od: emaniml
Datum: 28.12.13 22:05

Žádný pes na světě, žádné zvíře není zlé. Za všechno můžou lidé. Lidé jsou ti kteří zvířátka kazí... Že pes je nejlepší přítel člověka se neříká nadarmo, pes ti nechce ublížit. Možná jen nechápe, co po něm chceš. Vžij se do jeho role a zkus mu to vysvětlit, nedělá to schválně. Možná už ho předtím někdo zkazil a on se teď určitých věcí bojí. Zkus si na něj udělat čas, vycvičit ho, a věř že si s ním užiješ spoustu legrace a srandy a poznáš že je velmi inteligentní? Můžete zkusit ten cvičák nebo zkušeného " psího psychologa". Všechny zvířata na světě by měli dostat šanci, zaslouží si to *srdce*

Datum: 28.01.14 08:18
Nechapu nektere vase komentare.. tazatel se pta ja jak to rict rodicum a vy mu tady cpete jak ho spatne vychoval -_- a jak pise chtela ho snad sestra ne? ... jinak jak jim to rict asi bude nejlepsi si na rovinu promluvit o tom s rodici. Rekni jim vsechny minusy jake to pro tebe ma. Tak at to zkusi zvazit ;) Pripadne zkus sehnat pres net nekoho pobliz, ze by uz sice nebyl u Vas ale mohli byste se s nim vidat.. To by myslim melo na rodice taky vliv nez ho dat nekomu cizimu .. preju hodne stesti!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.