Co dělat,aby si sousedé zajistili rotvajlera?

Od: Datum: 07.12.13 22:08 odpovědí: 13 změna: 18.12.13 15:51

Babička,které je 83 roků zůstala v baráčku sama,protože děda zemřel.Měla tři malé pejsky.Má je vevnitř a pouští je na dvorek.Loni se jí jeden ztratil.S jednou paní ho hledaly a ta paní ho našla u babičiných sousedů roztrhaného.V pondělí přijela k babičce moje sestra.Pustily pejsky na dvůr a dívaly se jak tam běhají.Najednou sousedův rotvajler prolezl plotem chytil jednoho pejska a začal ho trhat.Sestra popadla hrábě a začala ho odhánět.Malý pejsek měl roztržené břicho,byly mu vidět střeva,hrozně naříkal a krvácel.Rotvajler když ho chtěla sestra od pejska odehnat,začal útočit na ni.Chnapnul ji bolestivě za ruku.A soused,majitel rotvajlera,který dělal na zahradě s kamarádama dříví,tak místo aby šel pomoct,tak zdrhnul domů a ti jeho kamarádi naskákali do auta a ujeli.Sestra rotvajlera nakonec zahnala a zavolala veterináře.Ten pejska 4hodiny operoval.Sestra byla v šoku,celou noc nemohla usnout,zvracela.Ráno pejsek zemřel.Sestra to nahlásila na policii.Bohužel neřekla,že pes kousnul i ji.Ruku mela nateklou,ale do rána ji splaskla a tak se bála,aby jí neřekly,že si vymýšlí.Ale dala jim zprávu od veterináře.Čekala,že policajti tam hned dojedou a řeknou majitelům psa,že ho musí hned pořádně zabezpečit.Ale řekli jí,že to musí za starostou.Sestra říkala,že když se majitel psa tak hnusně zachoval,zdrhnul domů a ani ho nezajímalo,jestli kromě pejska roztrhá i ji a babičku,tak že chce,aby tu operaci zaplatil.Policajti řekli,že to musí řešit s majitelem psa a se starostou.Babička se ted bojí chodit na vlastní dvorek,protože ví,že ona by se takovému psu neubránila.Malý pejsek druhý den zemřel.Starosta nebyl doma a když sestra zvonila na babičiny sousedi,tak jí neotevřeli.Dnes babička viděla souseda na zahradě a tak mu říkala,že jeho pes jejího tak porval,že zemřel a proč ho neodvolal.Soused jí řekl,že to určitě nebyl jeho pes a on že na zahradě vůbec ten den nebyl.A co ted?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kami95
Datum: 07.12.13 22:58

Podat trestní oznámení za usmrcení těch pejsků..pak to budou muset řešit!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.13 23:19
avatar

Policie to může v klidu odložit. Muselo by se to podat na státní zastupitelství, ale stejně si myslím, že to nebude mít žádný účinek. Není důležité co je pravda, záleží jen na tom, co můžete dokázat. Když bude majitel tvrdit, že o ničem neví a ten pes tam vůbec nebyl, je v suchu. Mít na ten plot natočenou kameru aktivovanou pohybem, to by byla jiná. Klidně na to můžete použít i třeba jen "černou skříňku" do auta - většina aktivaci pohybem má a HD rozlišení taky. Potom by si to majitel nebezpečného psa pěkně slíznul a platil by jako mourovatý.

Základem jsou ale pořádné ploty. Co to je proboha za mizerný plot, že skrz něj protáhne rotvajler jiného psa? Samozřejmě by ten plot měl proti nebezpečnému psovi zabezpečit majitel, ale když to neudělá, tak tam prostě dejte ze svojí strany 2 metrové pletivo a třeba i ostnatý drát, klidně i plechy. A je po problému. Já vím, že to pletivo něco stojí, ale vyplatí se to. Dalo by se to řešit ještě jinak, ale to se nedá radit veřejně.

doplněno 09.12.13 00:43:

Jak jsem psal, zainvestujte do pořádného plotu. Jinak to řešit nejde - neberu jako řešení něco ve stylu strážního automatického systému, laserový systém, světelné pasti, elektrické ohradníky, to je asi v této situaci čiré scifi.

Pokud má pes tendenci plot prokousávat a zvedat, zpevněte ho dole ostnatým drátem (třeba i více pruhů nad sebou). Do podezdívky navrtejte díry, dejte nějaká očka a plot (nebo ostnatý drát) k nim silnými dráty přidělejte. Také jde použít na zpevnění plotu kari sít, ale to je celkem drahá sranda. Když jsou mizerné ploty, nelze se divit, že pozemek není bezpečný.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: arwi®
Datum: 08.12.13 07:15

Trestní oznámení sestra na policii podala.Oni to asi někdy prošetří,ale aby nebylo pozdě.

doplněno 08.12.13 07:40:

Plot je z pletiva,podezdívku má,ale plot k ní pořádně nedoléhá.Pes v něm udělal díru.Když ji udělal minule,kousek vedle,tak jsme před ni dali takovou desku a přidělali.Navíc mezi nima a babičkou mají mizerný pletivový plot,ale do cesty měly dřív dřevěný.Ten už byl zničený,tak tam měli od lonska jenom natažený drát a přes něj hozenou zelenou plachtu.Ta už se potrhala,tak ji sundali a není tam nic..Když mají psa na dvoře,tak neutíká,ale jakmile ho pustí,nebo jim uteče na zahradu,tak si jde a dělá ,co chce.Babička má velký dvorek a ještě větší zahradu,celý pozemek nemůžeme dát obehnat betonovou zdí.A dělat sousedům ploty kolem jejich celé zahrady ani nemůžeme.

Od: zabu
Datum: 08.12.13 09:43

Podle mě to má jen jedno řešení. tzv. konečné. Odnese to sice za majitele ten pes, ale morální vinu jednoznačně ponese ten majitel. Majitele otrávit nebo zastřelit nesmíte. A když Vám nikdo nechce nebo nemůže pomoci, tak co zbývá jiného? Tahle situace, v okamžiku kdy majitel psa odmítá komunikovat, totiž nemá jiné rozumné řešení. Ten majitel psa z toho sám udělal svojí nečinností obyčejný boj, kdo z koho. Člověk nebo zvíře. Co je víc? Je to hnusné ale je to tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elisek1988*
Datum: 10.12.13 11:06

Je to hnusné, ale napadlo mě to samé. Jiné řešení proti debilním majitelům evidentně neexistuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.13 11:13

Ale řádně uvažte,jaké šance bude mít 80stařenka v boji proti sebevědomému arogantnímu chlapovi, pokud jí nikdo (obec, PČR...) nepomůže. Vy odjedete, ale ona vedle něj bude žít sama. Možná bude jednodušší (a i nakonec levnější) opravit plot.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: arwi®
Datum: 08.12.13 12:24

Asi jsem to nevysvětlila dost dobře,ale věc se má tak,že když tam ten pes nevleze plotem,co dělá hranici mezi sousedama a babičkou,tak může z jejich zahrady vyběhnout,protože asi na 5metrech vůbec plot nemají.A babičky dům je poslední a tak za jejím dvorem a zahradou je jenom pole.Je to možná k neuvěření,ale ten pes má takovou sílu,že dokáže pletivo rozervat.Babičky pozemek je fakt veliký,to fakt nejde finančně udělat nějaké betonové zdi.Ale je tam zvyklá,narodila se tam,zatím je soběstačná.

Datum: 08.12.13 12:52
avatar

Majitel psa, nebo jineho zvirete musi pozemek ochranit tak, aby ten dotycny pes nemohl utikat na vedlejsi pozemky. Tohle reste s obecnim uradem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: elisek1988*
Datum: 10.12.13 11:10

Pokud bude pes volně běhat na veřejném prostranství, rychle vyfotit a volat 156. A pak dávat opakující se stížnosti na úřad. Nedávno jsme řešili ten samý problém, stačila jediná stížnost na úřad, který se k tomu postavil jako k obecnému ohrožování a týrání zvířat a pod podhrůžkou odebrání psa, byl plot hned opraven.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 08.12.13 19:42
avatar

Diskuzí na téma "pes útočí, sousedův pes, pes bez vodítka" jsou tu snad už stovky a názory v těchto diskuzích od jedinců pokousanými uštěkanýma hajzlama povětšinou tyto diskuze zamkly...

rešení tam jsou desítky, od celkem obyčjných náslpaných pastí, po otrávené maso, el ploty, jámu s ostrým hrotem na spodku...

Stačí si pročíst a inspirovat se...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nm
Datum: 09.12.13 10:16

Proti blbému majiteli silného psa se toho moc zmoci nedá. To je zvláštní druh bezohledných lidí. Mému psovi jeden takový oprsklý velký pes zmrzačil záda. Jedině ten vyztužený plot a svého malého psa hlídat. Babička to nebude mít jednoduché, jestli se tedy starosta nehodlá angažovat jak by měl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.13 21:16
avatar
Píšete že sestru pes napadl. Tím je ale přece řečeno vše podstatné. Veškerá další diskuse je k prdu. Neříkejte že sestra nemá ze setkání s RTV modřinu jako důkaz. S tím se musí na policii a trvat na zadokumentování do protokolu.
Přeci nechcete trávit psa jen proto že majitel je magor.
Sám rotvíka mám a vím že by sí takové zvíře neměl pořizovat kdekdo. Pokud ho majitel nezvládá je to časovaná bomba. Dřív než jsem si takové zvíře pořídil udělal jsem ploty z kari sítí a bránu zpevnil jeklama. Kdo na to nemá tak ať si takové zvíře nepořizuje.
doplněno 11.12.13 21:19: Mimochodem - ostnaté dráty nemají smysl. Ti psi mají posunutý práh bolesti takže ostnáčem normálně projdou a teprve pak jim to doje.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: arwi®
Datum: 18.12.13 15:51

Starosta už s majitelem psa měl asi nějakou nepěknou zkušenost,protože řekl,že není se co divit,že jaký pán takový pes.Odeslal dopis,ve kterém nařizuje,že musí psa řádně zabezpečit,jinak že jim hrozí pokuta až 50tisíc.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.