Agresivita vůči cizím psům

Od: Datum: 06.12.13 21:32 odpovědí: 9 změna: 08.12.13 01:15

Dobrý večer, mám 1,5 ročního Jacka rusella teriéra. (pes). Začíná být agresivní vůči cizím psům. Možná vím, kde je příčina, ale nevím jestli je to možné. Dříve měl psi rád. Měl kamaráda stejného pohlaví taky pes, jednu dobu si spolu hráli, žádná agrese všechno v pohodě. Jedna paní, která má fenečku, chodívala venčit fenečku s pánem, který má pejska- ten který si hrával s mým. Příjde mi, že od té doby, jak fenečka hárala, tak můj psík si jí hlídal a začal časem na toho dotyčného pejska být agresivní, dneska musím chodit obloukem a vyhíbat se mu, protože ten můj je jak urvaný když ho potká a moc agresivní. Nejhorší je, že na všechny psi je agresivní, na fenečky vůbec s těmi si hraje. Už nevím co mám dělat, jsme z toho už unavená, nic nepomáhá ani škubnutím vodítkem. Udělala jsme někde chybu ve výchově, ale nevím kde. Mám ještě 3 měsíční fenečku, která se začíná zapojovat a začíná štěkat po pejscích. Potřebuju to nejrychleji vyřešit. Budu se muset obrátit na odborníka. Možná je chyba, nebo spíš určitě, že jsem nezačla chodit na cvičák, aby si zvykl na socializaci psů. Je to ještě štěně a určitě převychování nebude obtížné. Děkuji za všechny rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.13 21:50
avatar

Není to nenormální. oni ti pejsci to mají v hlavě srovnané tak, že jsou si vzajemně konkurenty a svoje území mají, ač to nevidíme, ohraničena svými signály, které pravidelně udržují svým značkováním. Fenky jsou v tomto směru mírnější, ale pokud se zašprajcnou, je to také problém. Nenechte malou fenečku se zapojovat do půtek, stane se z ní odporná potvora (pro okolí pověstná), což se velmi špatně pak řeší. Ona si myslí, že už jsou s psíkem smečka... Ideální je opravdu socializace s poradou cvičitele, který po seznámení se s oběma psisky bude nejlepším poradcem. Tolik mé zkušenosti.

doplněno 06.12.13 21:52:

Ještě jsem zapomněl dodat, že ti teríci jsou pěkní tvrdohlavci, ale to Vy jistě víte...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: maryse*
Datum: 06.12.13 22:00

Jojo děkuju moc, ano teríci jsou opravdu tvrdohlavci :)). Fenečka je taky Jack rusell. Pejska mám vždy na vodítku, neposlouchá ještě na sto procent. Fenečku učíme odmalinka bez vodítka, líp poslouchá, možná jsme udělali chybu v tom, že jsme pejska taky od malinka neučili bez vodítka, ona ta agrese může být aj tím, že si troufá když je na vodítku. Ale vůbec nevím jak to udělat, když štěká a je docela ode mne daleko. jak jí v tom zabránit aby se nepřipojovala? Nebo čím?

doplněno 06.12.13 22:07:

Ještě jsem zapomněla dodat, že začíná štěkat na kolemdoucí, né agresivni, jen štěká. Né na všechny, jen na ty co se mu nelíbí např. páni v klobucích, s taškami nebo když někdo běží nebo jede na kole.

Datum: 06.12.13 22:11
avatar

Ano, ano. Oni to nejsou nijací obři a tak mají při svém temperamentu pořebu ukázat, jak jsou strašní bijci...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 06.12.13 22:11

Já měla podobné patálie shodou okolností taky s jackem:) v tomto věku si dovolím říct, že máte doma takového puberťáka (můj byl skoro přesně takový). U nás pomáhalo to, že jsem ho začala cepovat. Tedy když jsem viděla psa, kterého nemusí a viděla jsem na něm, že je nervózní, dala jsem mu povel, většinou sedni a pomalu klidným hlasem jsem na něj mluvila "hodný pejsek, neboj se to je v pořádku", je fakt, že chvíli byl jako nepříčetný ale časem se to hodně zlepšovalo. Občas jsem také změnila směr chůze, když jsem viděla psa a upoutala ho na něco jiného (mám velmi vzrušivého psa, takže stačí jen houknout "koukej co mám" a už mám svého zvědavého psa u sebe a kouká mi na ruce:D).

Taková "vodítková agresivita" nám zůstala doteď a to hlavně na psy na které si můj prcek věří (nevím jak to pes pozná ale uplně nesnáší labradory a westíky). Ale je to o hodně lepší, teď už se většinou jen naježí a začne si "mrmlat" pro sebe:) bez vodítka to už takový hrdina není, už párkrát dostal po čumáku od větších psů...

Tedy dle mého, na pejska pevnou ruku, pokud uvidíte neoblíbeného pejska buď zastavit, dát mu povely a navázat si ho na sebe (nejlépe ještě než si váš pes druhého psa všimne) nebo změnit směr chůze a jít jinam se uklidnit:)

A ještě jedna rada, nevím jak na jiné psy ale na jacky opravdu nezabírá ani škubnutí vodítkem ani povalení na záda, jsou to hrozní hrdinové :) musíte ho přelstít a myslet a vidět dříve než on...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: maryse*
Datum: 06.12.13 22:21

Taky mu říkám nic se neděje všechno je v pohodě hodný pejsek on chvilku civý a jakmile se pes přibližuje tak začně být agresivní. Já už si někdy připadám jak magor, před těmi lidmi, jak jsme už fakt bezradná. Někteří se už na mě i blbě tváří. Nejhorší je, že v baráku kde bydlíme je pes, který mu nic nedělá nevšímá si ho, ale můj ten když ho vidí, to je peklo, málem byla i potyčka. Povely jsme taky zkoušela, ale vůbec mě nevnímá.

Od: martina0*
Datum: 06.12.13 22:33

Ano, naprosto vás chápu. Já už mám tedy téměř tříletého psa ale také máme v baráku jednoho křížence labradora, je to hrozný ňouma, takový mouchy snězte si mě, ke každému jde, a ta moje potvora na něj vždy řve tak, že by ho nejradši sežral:)

Tak ho zkuste zaujmout hned když na něj začne koukat, odvézt jeho pozornost jiným směrem, má třeba rád pískací hračky? tak sebou berte míček a když se takto zaměří na jiného psa tak pískněte, trochu ho to probere z transu a začne vás líp vnímat :) a určitě to chce pracovat na povelech. Například sedni by měl udělat naprosto automaticky ať je jakkoli rozrušený.

Nemáte v okolí nějakou louku kam byste chodila venčit navolno a kde by se mohl seznamovat s jinými psy? Na začátek by stačilo, kdybyste ho měla na dlouhém vodítku (stopovačce), kdyby se schylovalo k nějaké rvačce, vždy můžete vzít vodítko do ruky a psa odtáhnout. My už za sebou máme rvačku s malými i velkými psy a tahat od sebe ohaře a jacka když ani jeden není na vodítku není žádná sranda, ani jeden se nechce vzdát...

Asi se budete muset smířit s tím, že dokud nedospěje do klidnějšího věku budete na něj muset v souvislosti s jinými psy dávat větší pozor. Jackové už takoví jsou (hlavně psi), jsou dominantní, odvážní, tvrdohlaví ... ale to jistě víte když jste majitelkou tohoto ďáblíka :)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: maryse*
Datum: 06.12.13 22:49

Můj miluje klacky :-D takže ho budu brávat sebou :-D Je to docela teď náročné, když jsme si pořídili štěnátko. Hlavně to venčení. ono by to ani nebylo náročné, ale musím být pořád jako ostříž :-D kvůli té jeho agresi a taky musím hlídat malou. Nevím jak to mám zvládat s obouma. ta malá se připojí se štěkáním.

doplněno 06.12.13 22:50:

Tvrdohlaví jsou teda dost, tak jako pánička :-D

Datum: 07.12.13 07:01
avatar

Moc se mi líbí odpověď Martiny. *palec* Myslím si, že se pejsek začal cítit za vás zodpovědný. Zvláště pak, když pochopil, že jste si ho připoutala (vodítkem), ze strachu aby od vás nebyl daleko. Začal vás bránit. A když přibyla fenečka, má zodpovědnost za vás obě. A malá mu pomáhá. Určitě si to v hlavičkách takhle poskládali. Nejprve on a pak ona. ;) K tomu všemu, co píše Martina, dodám, je potřeba být suverénnější a nesmlouvavější ke psům. Pozor, neplést se surovostí, křikem a hrubostí. Jen, tichým, ale ostrým hlasem dejte najevo, nejen ve chvílích krize, kdo tady šéfuje. A také všechno to, co obnáší pojem dominantní pes. Je potřeba častěji zařadit cviky poslušnosti a možná, že i taková cvičení, jako je tanec s pejskem nebo toto


Je to sranda, ale je tam důležité to, že pejsek dělá všechno, co paní chce. A ví, že šéfuje ona. Nemusí ji bránit, protože on ví, že ona je nejsilnější, největší a nejmilovanější na světě. :D Tak to vidím já

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danecekdan*
Datum: 08.12.13 01:15

Buďte v poho, u psů a u psů této rasy je to normální. Vsadím se, že Váš JRT je takto agresivní pouze na vodítku - když ví, že mu nebude dovoleno se k druhému psovi přiblížit. Pokud by byl navolno, uteče nebo bude štěkat z uctivé vzdálenosti. JRT jsou "pudlové" s "vlčí" povahou. Mám pejska, na kterého si málo psů dovolí, a kterému by JRT zabral tak 5 sekund, ale největší hrdinové jsou právě JRT. Když potkáme Rotvailera, Dobrmana, různé ty pittbuli - jsem v klidu, jak jde proti nám někdo s JRT vím, že budou problémy Ten pejsek se mi tím ale moc líbí - svou bojovou povahou ve srovnání se svými proporcemi

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.