Kočičí nemoc

Od: Datum: 04.12.13 23:47 odpovědí: 11 změna: 08.12.13 18:04

Dobrý večer, chci poprosit o radu.Doma mam ročního kocoura(ragdoll).letos byl na kastraci vše proběhlo bez problemu akorat nas přes 3měsice trápí ekzem.Před 3měsici jsme si všimli,že se mu pod bradou na krku objevili malinkate strupy,ihned jsme zašli k lekaři kde dostal injekci a antibiotika,bohužel todle nezabralo a rozrustalo se mu to čim dal vic.Pan doktor bral kocourkovi i vzorky ohledně alergie,ta se vyloučila,změnili jsme i stravu momentalně žere specialni granule,ktere nam pan doktor doporučil,bohužel zase nepomaha.Už si stim nevime rady.Jak se toho mame zbavit a co to vubec je...děkuji za radu..s pozdravem Denisa

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 05.12.13 10:03

Některé věci je lepší konzultovat s dlouholetými chovateli, protože ti mají v některých ohledech více zklušeností,než vetrináři. Pod bradou se často dělá tzv. kočičí akné, což jsou takové černé tečky. Zabírá na to antibiotická nebo antimykotická mast. Na celkové zlepšení kondice kůže pomáhá rybí olej. Prodávají se různé přípravky, třeba Dermanorm, Dermatofit a spousta dalších. Mám kocoura, který si čas od času tak líže bříško, až si dokáže vylízat opravdu velký strup. Stačí několk dní podávat rybí olej a strup se zahojí a zas máme na pár měsíců klid.

Ohodnoceno: 1x

Od: didis
Datum: 05.12.13 11:17

mužu se zeptat..a to přidavate do kapsiček a nebo to mažete na ránu?

Od: pb®
Datum: 05.12.13 12:17

Může se obojí, do potravy i na ránu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.12.13 11:31

A přemýšlel vet nad plísní?

doplněno 08.12.13 21:03:

didis jednoduše. Vet vezme vzorek kůže a vyšetří. Ale musí ho to napadnout.

Datum: 05.12.13 23:39

a jak se pozna že se jedna o pliseň?...pan doktor by to snad poznal

Datum: 06.12.13 08:44

Zkusit vyměnit veta. A chodí kocour ven? Nemůže to být svrab? Udělal vet stěr a rozbor?

Datum: 06.12.13 11:52

ven ho nepouštime...udělal a všechno vyšlo negativně..ani neni na nic alergicky..pravidelně dostava tabletky,ktere ze začatku zabirali teď už ani toto nepomaha...už si nevime rady :(

Datum: 06.12.13 13:19

Měli jsme podobbné problémy s jednou naší kočkou,trvalo to rok,než se přišlo na to,že je to potravní alergie na kuřecí maso.A kuřecí maso máte i v dietách pro kočky.Začala jsem jí kupovat Trovet - Rabbit (nebo Lamb-jehněčí) - je tam čistá bílkovina pouze králičí a za 14 dní byla skoro zdravá.Po roce léčení naslepo,kolik peněz to stálo a byla to alergie.Testy na alergii komplet stojí cca 3500kč a dělá to co já vím snad jen jedna laboratoř.

Datum: 06.12.13 14:25

Teď jsem četla jednu diskuzi a paní tam popisuje úplně stejné příznaky - alergie na kuřecí. To by člověk netušil. Halt přešlechtěné kočky, nemyslím to osobně

Datum: 06.12.13 15:28

nase kocka ma neco podobneho ale v nejhorsi fazi po celem tele, jinak se ji to dela hlavne na usich

veterinar vyloucil plisne a podobne, na alergii na jidlo nam prodal spesl konzervy 50kc kus a kocce bylo hur ...

vysadili sme uplne kupovany, mamka ji varila veprovy hovezi a kocka je uplne v poradku

ted studujem konzervicky a vyhybame se kurecimu

ze je to kureci sme otestovali nedavno kdy sme na lince neuhlidali grilovane kure, kocka (ikdyz uz ma jen 4 zuby - je ji 22 let) ho obrala uplne dohola a pak zas mela 14dny strupy :o(

a o preslechtenosti to neni, ma to jen posledni rok a je to poulicni smes

Datum: 08.12.13 18:04

Ano,souhlasím,tohle není o přešlechtěnosti ale o tom,jak jsou dnešní kuřata narvaný antibiotiky a bůh ví čím ještě,že z toho mají kočky,psi ále i lidé pořádné alergie.Nám pomohla tahle jediná kvalitní značka na trhu TROVET,nechci jíim dělat reklamu ale pokud si na ně přečtete recenze kdekoliv,jsou prostě nejlepší.Já mám to štěstí,že moje kočka je jenom granulová a kapsičky nikdy nejedla,tak jí dávám ryby a vepřovou šunku,hovězí maso a je v pohodě.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.