Péče o štěňata a fenku 2

Od: Datum: 01.12.13 09:35 odpovědí: 5 změna: 07.12.13 21:11

Dobrý den, zítra budou mít štěňátka 4 týdny, tak mám několik otázek. Zatím jim dávám jen ovesnou kaši a včera měli takovou kaši z granulek a jogurtu. Veterinář říkal, že má fenka hodně mlíka, že jsou to takový válečci. No a jelikož jim budou zítra 4 týdny, tak jim chci začít dávat granulky pro štěňata. Ale kolikrát denně? A můžu jim ještě dávat tvaroh nebo jogurt? A ovesnou kaši?

A kolikrát denně krmit fenku? A jak velký porce? Je to Jack russel, ale váží 7 kg, takže bude spíš zkřížená s Parsonem. :D

Máme tyto granule Sams Field Puppy chicken potato - jeden chovatel říkal, že to můžeme dávat jak feně, tak štěňatům, ale ted jak bude fenka štěňátka pomalu odstavovat, máme jí koupit dospělácký granule?

Jo a ještě jaký hračky pro štěňátka, máte nějaký tipy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.12.13 11:22

Štěňátkům dávejte co nejvíce pestré stravy, protože co se naučí jíst jako štěňata, to budou přijímat i v pozdějším věku. Dobře je o tom napsané na faunanet. Stačí zadat ,,krmení štěňat,, najdete tam podle týdnů štěňátek čím krmit, co a jak přidávat. Záleží i na tom, kolik má fena štěňat, kolik mléka atd. Myslím ale, že Vaše nestrádají, tak hlavně ty vitamíny ovoce, zeleninu, kselé zelí /trochu/, přemražené syrové maso - krábané,nebo menší kousky.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.12.13 20:51

Štěňátka by měla mít velmi pestrou stravu, protože na čím více druhů granulek si zvyknou jako štěňata, tím menší problémy mají jako dospělí. Mám s tím vlastní zkušenosti, když koupíme našim psům nové granule, mají druhý den průjem a těžko si na ně zvykají. Fenka by mohla mít už dospělácké granule, ale nemusí je mít až tak nutně, štěňátka je dobré odstavovat postupně, nebo nechat fenu, až s odstavením začne instinktivně sama, což by měla mezi 4. a 6. týdnem. Nejlepší je, když pejska krmíme pravidelně 3x až 4x za den v menších porcích, postupně porce zvětšovat a nedávat tak často. Tvaroh, jogurt a ovesnou kaši jsme osobně pejskům nikdy nedávali, tak nemůžu posoudit. Hračky jsou dobré kvalitní pevné, někdy gumové, nedoporučuji pískací. Hodně štěstí se štěňátky

Datum: 07.12.13 06:41

misak, zaujal mě vᚠzvyk, kupovat psům jiné granule, než na jaké si zvykli? Ikdyž jim viditelně nedělají dobře, dokud si jejich trávení na ně nezvykne a nepřizpůsobí se. Proč to? Co je na tom dobrého? Chápejte, já vám do toho nechci mluvit, ale třeba vy víte co já ne a já jsem přišla o kvalitní poznatek.

Od: arwiŽ
Datum: 07.12.13 21:11

Ze začátku je dobré dávat štěnátkům granulky předem namočené a změklé,smíchné s troškou masa z masové konzervy pro štěnátka a vlažné.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.