Jak naucit stene na pejsci zachod

Od: Datum: 29.11.13 08:50 odpovědí: 9 změna: 03.12.13 14:57

dobrý den, máme doma 5 měsicni stene jorksira a uz jsme z nej opravdu bezradny. Pres veskerou snahu a chozeni s ni ven, stejne nedela louzicky, kde by mela. Dali jsme ji pejsci zachod do rohu koupelny a kdyz je jo hodna, tak udela louzicku vedle. I za to ji pochvalime. Ale proc pak treba udela zase louzicku na spatnem miste pred gaucem na koberec... Jinak je mila mazliva, vsechno, ale proc musi delat furt tyhle naschvaly a ne a ne se to naucit? Poradi nekdo prosim... Predem dekuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.13 09:11
avatar
Moc nerozumím dnešní moderní době, kdy lidi učí pejsky čůrat doma. Pes by se měl rovnou učit ven. Protože se čůrání doma potom špatně odnaučuje.
Podle mě je většinou chyba v lidech, ne v psovi. Přece na pejskovi musíte poznat, kdy se mu chce. Když spinká a probudí se, popadněte ho a utíkejte s nim ven. Když se napapá, tak opět ven. Venku za vyčůrání chválit, doma kárat. Musíte být důslední a pejskovi se věnovat. On na to přijde.
Ohodnoceno: 3x
 
Od: kadlec
Datum: 30.11.13 21:52

je to jen o běhání každou hodinu ven,obrovském chválení.jestli pejsek udělá doma loužičku a vy ho u toho nechytnete,prostě vemte hadr a ukliďte,jestli ho u toho chytnete,řejněte jen fuj a zase uklidit.Netrestat,nekřičet,všechno v klidu.Já jsem lítal se svýma 2 štěňatama i v noci.bylo normální,že jsme se ráno vzbudili a byly loužičky,bez řečí se to uklidilo.Malé štěndo ještě neumí ovládat svěrač, nemůže za to,že udělá louži.

Tady je to opravdu jen o velké trpělivosti,klidu,běhání neustále ven,chválení a úklidu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.13 09:24
avatar

Je ještě malá, musíte vydržet a mít trpělivost a pořád pořád co nejčastěji chodit ven. Venku moc pochválit jakmile se vyčurá. Neučte ji na žádný záchod doma! Ona to nechápe, z jejího pohledu, se prostě doma může čurat. Musí pochopit, že doma nikdy! Jinak si zděláte na potíže.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 29.11.13 13:43

Přišlo k nám sedmi měsíční štěně.Taky moc nebyla naučená čurat venku.Se štěnětem chodit ven každou chvíli.Vodit ji tam kde čurají psi,tam bude mít snahu značkovat a jak čurá tak chválit a chválit a chválit.Doma ji vyhubovat jen když ji načapáte,po delší době si to pes nepamatuje proč se nadává.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tarantule*
Datum: 29.11.13 13:41

Zdravím, psí WC je podle mě při učení čistotnosti zbytečná komplikace a psa jen utvrdí v tom, že dělat potřebu doma je OK. Radši štěně naučte důsledně chodit ven. Psí WC a zároveň venčení venku musí tomu zvířátku nadělat v hlavě zmatek. Některým pejskům trvá naučení čistotnosti holt déle... v pěti měsících to jistě není ještě "ztracený případ". Teď se na Ifauně řeší čivavka se stejným problémem. Pochází z klecové množírny a odmala si tam všichni psi dělali pod sebe. Takoví se to pak hodně těžko přeučují a trvá jim to dlouho. Z jakého prostředí je Váš pejsek?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavli123
Datum: 29.11.13 20:19

Fenecku máme přímo od chovatele, osobne jsme si pro ni dojeli, kde se pejskům i stenatkum vzorně věnoval a takhle fenečka měla asi ještě 4 sourozence.

 
Od: claire*
Datum: 29.11.13 20:25

Souhlasím s kolegy, psí záchod do domácnosti je zhůvěřilost. Kdo si pořídí psa, musí s ním chodit ven a neulehčovat si práci pořízením záchůdku! Pes se musí venčit nejenom kvůli vyprázdnění, ale i kvůli pohybu a pachovým podnětům z okolí. Pokud chcete zdravého psa, nemějte ho zavřeného doma - venčete ho a psí záchod vyhoďte. Když budete chodit na procházky ráno, během dne a večer před spaním, pes to v pohodě vydrží, naučí se tak.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.12.13 11:13
avatar

Claire má absolutní pravdu. *palec* Nezapomínejte i na to, že pejsek nedostatkem společenských vztahů s lidmi i ostatními pejsky trpí. Pes je společenský tvor a socializaci potřebuje. Když ho budete od společnosti lidí, psů a vlastně celého světa izolovat, bude bázlivý, štěkavý, kousavý, nervní. Kočky nepotřebují svět, ale pes ano. Musíte mu vysvětlit, co po něm venku chcete. Chcete, aby se vyprázdnil a poznával (a taky měl rád) svět. ;) Pohlaďte ho za nás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rafn
Datum: 03.12.13 14:57

Proč máte psa, když s ním nechodíte pořádně ven? Do krabičky se naučí chodit možná kočka...Ten pejsem je totiž bezradný z vás, on by se rád naučil mít svoje teritorium čisté, víte? Venčete v pravidelnou hodinu, a nechte ať si místo na loužičku vybere.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.